Skocz do zawartości

[rower] Specialized Stumpjumper Comp 29


Ada93m

Rekomendowane odpowiedzi

szybsza jazda jest pojeciem wzglednym...na przelozeniu 32x11 mozna normalnie jechac ok 35km/h bez robienia kadencji 105+, ktora dla wiekszosci jest juz za duza, wiec na 38x11 ponad 40 mozna leciec non stop, sam ocen, czy ci to wystarczy...z pewnoscia na ambitne dokrecanie z gorki bedzie zdecydowanie za malo, na latwe maratony w pierwszej 50open rowniez

 

rower sam w sobie ma najlepsza rame pod wzgledem geo, na jakiej siedzialem i goraco polecam, chociaz smuci mnie fakt, ze zmienili sztyce na 27,2mm, na ultrawysoka sztywnosc tez moge rzucic cien obaw, bo rama wzgledem 2011 schudla o 150-200g, chociaz obstawiam, ze nawet jesli spadla, to i tak bedzie lepsza, niz 90% konkurencji

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się Wam widzi ten Specialized Bicycle Components : Stumpjumper Comp 29 rower?? I czy m.in. ta korba nadawała by się na ew. szybszą jazdę po asfalcie??

na asfalt, to lepsza normalna szosa. mnie osobiście takie przełożenie się podoba. ale ja widziałbym raczej ten rower w górach. przełożenie 24/36 przydaje się. ja w każdym bądź razie czasami muszę korzystać (długi podjazd lub bardzo stromy). i wydaje mi się, że w górach ważniejsze są te przełożenia do podjeżdżania, niż te do dokręcania.

w Canyonie mała tarcza jest jeszcze mniejsza - 22T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 38 do 11 jeśli nie jesteś jakimś sprinterem to w zupełności wystarczy z drugiej strony to nie rower na szosę, więc nie ma się co obawiać. W końcu to 29 to mniej więcej tak jakbyś w 26 miał tarcze 42 a dużo jeżdzisz 42 x 11???

rower polecam jeśli chodzi o ramę komponenty to rzecz względna.

Pozdrawiam

pyra

PS w sumie kupa kasy jak za alu rower;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

carve nie jest tak bezkompromisowy, wymaga mniej uwagi np na nierownych zjazdach i podjazdach, ale znowu nie jest tak zwinny i dynamiczny...tak, czy inaczej roznice w praktyce sa na granicy percepcji wiekszosci bikerow

 

bardziej skupilbym sie na roznicy materialu+wagi ramy i osprzecie

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się pod temat. Mam okazję kupić taką ramę z roku 2011 http://www.specialized.com/pl/pl/bc/SBCProduct.jsp?arc=2011&spid=52827

 

Czy wysokość główki ramy to nie jest jakiś błąd - wydaje się bardzo duża.

 

Czy dla wzrostu 195cm i jeżdżenia w maratonach lepsza będzie rama 21 czy 23 (wymiary 23- podsiodłowa 584mm, górna rura 660/632mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 193 i 21 jest dla mnie jednak minimalnie za duża więc dla Ciebie na luzach będzie dobra, jak sprzedawca powie 23 to mu powiedz by sprzedawał warzywa na straganie a nie rowery, na upartego jakbym miał 5 cm mniej to bym brał 19 cali.

Główka ramy jest bardzo mała jak na speca, rowery 26 i np 21 cali miały główki chyba po 17 czy 20 cm jakaś abstrakcja i wyglądały pokracznie te rowery. Ten rower jest git polecam, tylko nie montuj za szerokiej tylnej opony, bo mało miejsca.I przednia przerzutka to lepszy sram niż shimano. Sztyca oczywiście 400 mm.

Pozdrawiam

pyra

PS albo by zaoszczędzić i nie mieć dylematów poczekaj na accenta peak 29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...