Skocz do zawartości

[licznik]Sigma BC1009 STS przestał działa.


mrukasek

Rekomendowane odpowiedzi

Po ponad rocznym uzywaniu (bez problemow) Sigma BC 1009 STS nagle przestał działac. Wymienilem baterie i w liczniku i w sensorze, a gdy jade rowerem to wyswielta sie tylko 0,00km/h. Co proponujecie i co mam zrobic? Mozliwe to, ze nagle sam z siebie sie popsul??

 

Dodam jeszcze, ze w sensorze jak przytrzymuje przycisk to zapala sie na 5sec kontrolka czerwona i po chwili mrygnie zielona i tak zostawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pomijając wprowadzenie ustawień, sprawdź,czy liczik "widzi" sensor- systemy STS maja bardzo wąski kąt widzenia- ok. 15% i gdzieś pzrez przypadek mogłeś wykroczyć poza tą wartosć- zdejmij licznik ( razem z podstawką) i zbliż go jak najblizej do sensora ( oczywiscie koło musi się kręcić)- jeśli mnie pamięć nie myli w momencie , gdy magnes mija sensor , ten powinien wydać dźwięk podobny do kliknięcia . Jesli tak nie jest to :

- zbyt duża odległosć między sensorem a magnesem

- rozmagnesowany magnes

- uszkodzony sensor

Drugi powód- licznik i sensor mogły stracić synchronizację-spróbuj przytrzymać dolny prawy przycisk przez 3 sek i wprowadź liczik w tryb synchronizacji manualnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmienialem w ustawieniach licznika i sensora, wiec nie wiem. Nagle po przejechaniu 2km licznik przestal liczyc:/ sprobuje z ta reczna synchronizacja. A rozxmagnesowany magnes da sie namagnesowac??

 

Ustawialem sensor i na pewno jest praktycznie w linii prostej z licznikiem. Magnesem ruszalem na rozne sposoby. W czasie jazdy jak i na postoju przytrzymalem prawy dolny przycisk az wyskoczylo "sync. reset" i nadal nic:( caly czas miga 0,00km/h i nic wiecej... Jakies rady??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem, odpisali ze moge wyslac im i odesla nowy jesli jest na gwarancji. Jednak licznik mam juz ponad rok, wiec chyba po gwarancji jest. A jesli jest cos z magnesem to mozna go w jakis sposob namagnesowac?? I czym sie rozni jesli w sensorze po 5 sekundach zapala sie zielona dioda, a czym jesli zapala sie czerwona??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A paragon do tego jest im potrzebny?? Chyba go nie mam. A co z danymi ktore przerzucam na kompa do Data Center 2?? Jak bylby nowy licznik to calkowity dystans wczesniej przejechany zostanie usuniety?? A moze wystarczy jak na allegro zakupie nowy magnes?

Kupując swoją Sigmę pytałem o okres gwarancji. Powiedzieli że 24 m-ce lecz w razie złożenia gwarancji konieczny jest paragon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wyslalem do serwisu Sigmy licznik. Dostalem dzis paczke. Licznik stary (wymieniona bateria), sensor stary (wymieniona bateria), podstawka nowa, magnes nie wiem czy nowy czy stary. Pozakladalem wszystko na rower i dalej nie dziala:( a napisali, ze u nich rzekomo dzialal...Jaki kolor lampki ma migac w sensorze?? Jak ma byc ustawiony wzgledem magnesu?? Prosze o odpowiedz, bo juz nie wiem co dalej z tym robic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź w necie instrukcję obsługi i jeszcze raz wszystko podłącz i ustaw. Nie sądzę żeby przysłali Ci niesprawny licznik....

Niewiele szukając - nawet u nas [licznik] sigma 1009sts instrukcja - Forum Rowerowe - doświadczenia, rowery, dyskusje sklepy rowerowe, giełda rowerowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem instrukcje od nich. Mialem licznik ponad rok wiec zamontowalem go tak samo jak wczesniej byl. I nie dziala. Jezdzilem za kazdym razem po jakies 100-200m, ustawialem sensor roznie i magnes roznie...Nie wiem co jest zgrane. Jaka lampka ma migac w tym sensorze?? Jak przytrzymuje na 5 sekund to zapala sie zielona i po chwili czerwona i tak zostawiam. Jaka strona magnes ma byc ustawiony wzgledem sensora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co moge robic zle?? Wszystko pozakladalem zgodnie z instrukcja. Jedynie czego nie wiem, to jaki kolor ma swiecic lampki w sensorze i ktora strona ma byc ustawiony sensor oraz magnes... Przytrzymalem przycisk do manualnej synchronizacji - nic to nie pomaga. Mam juz powoli dosc tego licznika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak nie wiesz? Masz tam dokładnie pokazane na filmiku !!! Sensor ma wystawać od przodu widelca a magnes zakłada się po prostu magnesem w stronę sensora a nakładka magnesu napisem "sigma" do wewnątrz koła. Maksymalna odległość magnesu od sensora to 12mm, może masz więcej i tu jest problem. Tu masz film, montaż dokładnie takiego licznika, jaśniej się nie da: (na stronie pod zdjęciem licznika masz ikonkę z kluczem "assembly") tam wejdź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...