Skocz do zawartości

[Korba] lewa korba - rozwalony gwint


sebol14

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam. Mam pytania związane z korbą od mojego roweru Unibike Mission. Ostatnio pożyczyłem koledze rower i prawdopodobnie rozwalił mi gwint, gdzie się wkręca pedał. Pedał był poluzowany i gwint trochę zniszczony. Przejechałem z kilometr i gwint tak się wyrobił, że mogłem wyjąć pedał ręką bez odkręcania. Moje pytanie brzmi: czy lepiej kupić cały mechanizm korbowy (czego wolałbym uniknąć) czy raczej tylko lewą korbę (wiem, że jest taka możliwość - pytałem w sklepie, można zamówić i cena będzie wynosić mniej więcej połowę ceny całej korby). Muszę dodatkowo kupić pedały bo oczywiście w lewym pedale także jest uszkodzony gwint. Myślę, że pedały platformowe do 50 zł będą dla mnie najlepszą opcją, lecz nie wiem jaki model wybrać i chciałbym prosić o jakieś ciekawe i sprawdzone modele. I mam jeszcze jedno pytanie odnośnie samego faktu zniszczenia gwintu: czy jest to możliwe przez uderzenie w pedał? Czy raczej stało się to podczas mocnego naciskania na pedał? Sam już nie wiem. Kumpel mówi, że jak jeździł to wszystko było ok (zawsze może mnie kłamać żeby nie płacić za naprawę) a rower stał pod akademikiem więc ktoś mógł go uderzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeżeli gwint jest uszkodzony (zjechany) to raczej od długiej jazdy z niedokręconym pedałem. Jeżeli ramie i pedał do wyrzucenia to można wkleić pedał w otwór korby i zawiercić to połączenie. Klej jakiś dwuskładnikowy daje radę. Połączenie nierozłączne ale znam kolesia który przejechał 3tys. km na tak zoperowanym zestawie. Warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde o tym nawet nie pomyślałem. Nie zdawałem sobie sprawy, że są takie mocne kleje. Może polecasz coś konkretnego? A o co chodzi z zawierceniem? A jeśli chodzi o ten gwint to wychodzi na to, że kumpel po prostu mnie okłamał żeby nie płacił za nową korbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jednoskładnikowy klej konstrukcyjny do metalu w takiej dużej tubie jak silikon(19 zł). Kleiłem tym jarzmo siodła, klamkę hamulcową i dwa pedały do korby sąsiadowi bo zapomniał dokręcić...

Polecano mi jeszcze jakiś klej na bazie żywicy epoksydowej plus utwardzacz ale przyznam że nie testowałem. Z dwuskładnikowych próbowałem poxipolem ale marnie, krótkie wiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, tylko mam nadzieję, że klej wypełni też trochę pustej przestrzeni bo jak włożę pedał do dziury w korbie to lekko opada (nie jest równolegle do powierzchni ziemi). Jutro idę na miasto poszukać kleju w Poznaniu, mam nadzieję, że gdzieś znajdę. Jak byście byli tacy dobrzy :icon_mrgreen: to napiszcie mi jeszcze w jakich sklepach powinienem szukać takie kleju w tubie? Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...