Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

No ok, ale do tej pory i tak powinni ramę zaopatrzyć w takie rozwiązanie.

Generalnie to z większością producentów tak jest. Niby takie świetne, ale dostępne tylko w nielicznych...

Niby wszystko się rozwija ale np. z roku 2016 na 2017 był regres jeśli chodzi o ramy i znowu średniaki wielu producentów (np. canyon, cube) poszły na prostych główkach ramy i bez sztywnych osi. 

​Druga sprawa - jeśli peak alu obecnie kosztuje dajmy na to 615zł  to ze sztywną ośką kosztowałby z 1000 albo więcej zł (przede wszystkim konstrukcyjnie inny tylny trójkąt = przeprojektowanie ramy, inne haki, a i sama oś która kosztuje 150-250zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj jakiś przykład. Bo ja mam wrażenie, że kupić w Polsce samą ramę karbonową w sklepie to jakiś cud.

 

Wystarczy pośledzić najpopularniejsze portale aukcyjne i tam można znaleźć nowe ramy, z demontażu, no może nie koniecznie za równą kwotę ale +/- 500zł na pewno się coś ciekawego znajdzie. Ostatnio ciekawa opcja była Trek Superfly, KTM Myroon, Lapierre Prorace... Sprzedawane przez sklepy, nie osoby prywatne, z pełną gwarancją i dokumentacją...

Co do dostępności w sklepach, to wszędzie gdzie pytałem (Kraków) ramy są dostępne, zależy co chcesz i ile masz środków na nią, fakt że niejednokrotnie opłaca się kupić nowy cały rower i posprzedawać niepotrzebne części. :)

 

 

 

Druga sprawa - jeśli peak alu obecnie kosztuje dajmy na to 615zł to ze sztywną ośką kosztowałby z 1000 albo więcej zł (przede wszystkim konstrukcyjnie inny tylny trójkąt = przeprojektowanie ramy, inne haki, a i sama oś która kosztuje 150-250zł).

 

Jeśli różnica pomiędzy QR a sztywną osią różniła by się na poziomie podanym przez ciebie, to kupowałbym tą ramę bez chwili zastanowienia. Nawet przy konieczności dokupienia ośki. I tak za tą cenę nie znajdziesz nowej ramy ze sztywną osią.

Edytowane przez Mwawe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wystarczy pośledzić najpopularniejsze portale aukcyjne i tam można znaleźć nowe ramy, z demontażu, no może nie koniecznie za równą kwotę ale +/- 500zł na pewno się coś ciekawego znajdzie. Ostatnio ciekawa opcja była Trek Superfly, KTM Myroon, Lapierre Prorace... Sprzedawane przez sklepy, nie osoby prywatne, z pełną gwarancją i dokumentacją...

No widzisz, ale to jest już polowanie zna aukcje. I takiego Myroon nie wyrwiesz poniżej 3 tyś, wiem bo sam od roku co kilka dni takiego szukam:) A mi chodzi o wejście do sklepu i kupno ramy. W naszym zacofanym kraju jest to niemal niewykonalne. Więc taka rama accent to zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, ale to jest już polowanie zna aukcje. I takiego Myroon nie wyrwiesz poniżej 3 tyś, wiem bo sam od roku co kilka dni takiego szukam:) A mi chodzi o wejście do sklepu i kupno ramy. W naszym zacofanym kraju jest to niemal niewykonalne. Więc taka rama accent to zmieni.

Właśnie co znalazłem...

RAMA CARBON STOCKLI BERYLL RSC 29'' WROCLAW 2016r

http://allegro.pl/rama-carbon-stockli-beryll-rsc-29-wroclaw-2016r-i6686981880.html

 

Trzeba by było być debilem żeby w takiej sytuacji myśleć o Peaku.

 

Jeśli wejdziesz do sklepu to jak będziesz zdecydowany to każdy sklep ci sprowadzi co chcesz... Jeśli nie to idziesz do innego sklepu...

 

 

http://allegro.pl/rama-ktm-myroon-27-5-prestige-di2-19-48-cm-carbon-i6689123434.html

http://allegro.pl/rama-ktm-carbon-myroon-master-27-5-rozm-19-i6681709664.html

http://allegro.pl/rama-ktm-carbon-myroon-master-27-5-rozm-19-i6681709664.html

Nie chce mi się szukać głębiej...

Edytowane przez Mwawe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezsensowne masz podejście. Rzucasz przypadkową ramą w rozmiarze 17 cali i co to ma niby znaczyć? :) Pewnie, firma super, ale na 100 osób, 17 cali chciałoby może 10:) I polowanie trwa dalej.

 

Mi chodzi o to, że w naszym kraju nie da się iść do sklepu i kupić ramy karbonowej. I nie pisz, że sklep Ci sprowadzi bo widać nigdy nie szukałeś :) Uderz do kilku sklepów, potem do dystrybutora i zapytaj czy Ci myroon sprawdzą. Powodzenia :)

 

Edit : Znowu rzucasz linkami ram, tym razem 27.5. Ehhhhh

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja wchodzę do sklepu i chcę ramę Wiliera, Treka, Speca, chcę obmacać je w kilku dostępnych kolorach i rozmiarach. Mam kasę i nie interesują mnie okazje na allegro, ja chcę to mieć w sklepie za rogiem, bo to duży sklep. I co? I nie ma, nie ma bo nie wpisuje się to w nowoczesny biznes i nikomu nie opłaca się sprzedaż samych ram. Firmy wolą sprzedawać gotowe rowery, bo na tym znacznie więcej zarabiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ram? No nie ma. Amortyzatorów też.

 

Ale fakt jest taki, że każdą inną rzecz 90% użytkowników tego forum kupuje przez internet bo 5 zł taniej. Ja od pewnego czasu wolę iść do zaprzyjaźnionego sklepu, może i delikatnie dopłacić w porównaniu do internetu ( chociaż łapię dużo rabatów stałego klienta) ale mieć święty spokój jeżeli chodzi o zakup. Może gdyby ludzie wrócili do zakupu w sklepach to i dostępność byłaby większa a może i marża niższa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bezsensowne masz podejście.

To twoja opinia.

 

Rzucasz przypadkową ramą w rozmiarze 17 cali i co to ma niby znaczyć? :) Pewnie, firma super, ale na 100 osób, 17 cali chciałoby może 10:) I polowanie trwa dalej.

Pisałeś że nie ma to ci podesłałem linki że są. Nie znam rozmiaru jaki potrzebujesz więc podesłałem dostępne.

 

 

Mi chodzi o to, że w naszym kraju nie da się iść do sklepu i kupić ramy karbonowej. I nie pisz, że sklep Ci sprowadzi bo widać nigdy nie szukałeś :) Uderz do kilku sklepów, potem do dystrybutora i zapytaj czy Ci myroon sprawdzą. Powodzenia :)

Właśnie że szukałem i znalazłem. Sprowadzona na zamówienie bez najmniejszego problemu w ciągu tygodnia. Pytałem w kilku różnych sklepach i były nawet takie opcje że zamówią rower, konkretny model, rozbiorą i sprzedadzą ramę resztę sobie zostawią na części... Jeśli będę zainteresowany.

 

 

 

Dokładnie. Ja wchodzę do sklepu i chcę ramę Wiliera, Treka, Speca, chcę obmacać je w kilku dostępnych kolorach i rozmiarach. Mam kasę i nie interesują mnie okazje na allegro, ja chcę to mieć w sklepie za rogiem, bo to duży sklep. I co? I nie ma, nie ma bo nie wpisuje się to w nowoczesny biznes i nikomu nie opłaca się sprzedaż samych ram. Firmy wolą sprzedawać gotowe rowery, bo na tym znacznie więcej zarabiają.

Zasadniczo ramy oferowane przez producentów to są ramy w poskładanych rowerach dostępnych w sklepach. "macasz" w sklepie i szukasz po sieci jeśli ci nie sprowadzą...

Z takim podejściem jak ty właśnie masz wchodzę i ma być, to powodzenia. Jak każdy sklep by chciał mieć wszystko co producent ma, fajnie by było, ale takich sklepów nie ma i nie tylko jeśli chodzi o rowery.

 

 

 

Ale fakt jest taki, że każdą inną rzecz 90% użytkowników tego forum kupuje przez internet bo 5 zł taniej. Ja od pewnego czasu wolę iść do zaprzyjaźnionego sklepu, może i delikatnie dopłacić w porównaniu do internetu ( chociaż łapię dużo rabatów stałego klienta) ale mieć święty spokój jeżeli chodzi o zakup. Może gdyby ludzie wrócili do zakupu w sklepach to i dostępność byłaby większa a może i marża niższa.

W pełni się z tobą zgadzam też mam zaistych chłopaków w swoim sklepie i mam u nich taniej niż niejednokrotnie w internecie, co ważniejsze doradzą podpowiedzą odradzą jak coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A no nie ma i dla tego tak dużą populaścią cieszy się alu Peak i najprawdopodobniej będzie cieszył się karbon Peak, bo re ramy będą. I nie jest to jakieś moje podejście, tylko takie są fakty.

Popularność tych ram wynika głównie wydaje mi się z niskich cen. A z doświadczenia stwierdzam że jeśli chcesz to zdobędziesz, może nie na zasadzie wchodzę i mam, ale są do zdobycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W naszym zacofanym kraju jest to niemal niewykonalne

Zastanawiałem się nad tym i mam wniosek obserwując rynek polski i np. UK że to wynika z niskich zarobków. Płaca minimalna w UK, kolebce MTB to 1300 euraczy, w PL ok. 400 euro.

 

Rama popularnego roweru trailowego od On-One kosztuje 300-400 funtów. Żeby Accent (znany tylko w Polsce) mógł zrobić Peaka odpowiednio tanio musi móc wyprodukować go w odpowiednio dużej liczbie. Rama alu łatwo się sprzeda, można na niej zbudować tańszy rower.

 

Rama karbonowa nie dość że jest pierwszy rok na rynku to myślę, że wciąż obaczona jest stereotypem "kruchego karbonu" i jest droga na polską kieszeń. Jeżeli rynek to dobrze ugryzie to cena może zejść w dół, choć nie sądzę, bo wydaje mi się, że koszt produkcji ramy w karbonie jest wyższy niż alu (przy tej samej wielkości zamówienia). Dlatego też duże marki jak Trek mogą uzyskać niższą cenę ramy niż Accent bo walą produkcję na cały świat.

 

Niewątpliwą zaletą Peaka jest to że w każdym mieście gdzie trochę jeździ się na rowerach jest albo sklep z tą ramą albo jej posiadacz. Geometria nie zmienia się od kilku lat dzięki czemu sprawdziło ją setki rowerzystów i została stopniowo ulepszona (kiedyś ponoć pękały, teraz ponoć nie pękają podsiodłówki). Tyle o alu. Co do karbonu to wciąż eksperyment rynkowy, więc nie wymagajmy od razu za wiele. Fajnie, że jest taka propozycja od sprawdzonej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zastanawiałem się nad tym i mam wniosek obserwując rynek polski i np. UK że to wynika z niskich zarobków.

Tak myślisz?

Szukając ramy Scott'a modelu Scale ze wspomnianą sztywną osią znalazłem w sklepie za 10k a caly rower na tej samej ramie kosztował 12.5k.

Tak samo w przypadku produktów Lapierre model Prorace (aluminium) sama rama 4200 a kompletny rower 5800.

I tak jest raczej w każdym przypadku (Look 989 rama za 11k a kompletny rower za 22k).

I co to ma wspólnego z zarobkami?

 

Łatwiej producentowi sprzedać cały rower niż samą ramę, gdzie te głównie są trzymane na wymiany gwarancyjne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szukając ramy Scott'a modelu Scale ze wspomnianą sztywną osią znalazłem w sklepie za 10k a caly rower na tej samej ramie kosztował 12.5k. Tak samo w przypadku produktów Lapierre model Prorace (aluminium) sama rama 4200 a kompletny rower 5800.

I tu sam sobie zaprzeczasz , bo wcześniej pisałeś :

 

 

Za tą cenę to już takiej rewelacji nie ma. spokojnie można inne znaleźć nowe bardziej renomowanych firm...

a odniosłeś to do ceny Peak'a wynoszącej 3k.

Z tego wynika , że cena carbonowego Peak'a nie jest aż tak wygórowana (tym bardziej , że jest to cena katalogowa) a porównywanie jej do ofert z allegro (o nie zawsze pewnym pochodzeniu i gwarancji) jest mało miarodajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Napisano minutę temu Mwawe, dnia 21 Sty 2017 - 6:31 PM, napisał: Szukając ramy Scott'a modelu Scale ze wspomnianą sztywną osią znalazłem w sklepie za 10k a caly rower na tej samej ramie kosztował 12.5k. Tak samo w przypadku produktów Lapierre model Prorace (aluminium) sama rama 4200 a kompletny rower 5800. I tu sam sobie zaprzeczasz , bo wcześniej pisałeś : Mwawe, dnia 19 Sty 2017 - 10:48 PM, napisał: Za tą cenę to już takiej rewelacji nie ma. spokojnie można inne znaleźć nowe bardziej renomowanych firm... a odniosłeś to do ceny Peak'a wynoszącej 3k. Z tego wynika , że cena carbonowego Peak'a nie jest aż tak wygórowana (tym bardziej , że jest to cena katalogowa) a porównywanie jej do ofert z allegro (o nie zawsze pewnym pochodzeniu i gwarancji) jest mało miarodajne.

 

To są ceny najwyższych modeli tych firm i nie są to jedyne dostępne ramy. Chodziło mi o pokazanie kontrastu pomiędzy ramami i rowerami.

Co nie znaczy że nie można ich kupić taniej, bo można.

 

Jak wcześniej wspomniano cena to drugi aspekt brany pod uwagę kupując ramę. Teraz wybór pomiędzy Peakiem za 3k a Scottem, Ktm, Lapierre czy Meridą nawet za 5k.

Też wydaje ci się w dalszym ciągu atrakcyjna?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Teraz wybór pomiędzy Peakiem za 3k a Scottem, Ktm, Lapierre czy Meridą nawet za 5k. Też wydaje ci się w dalszym ciągu atrakcyjna?

No to pokaż mi katalogowe ceny tych ram Scott'a , KTM ,itp (dla porównania do Peak'a) , poza tym podstawowe modele "renomowanych firm" (te carbonowe też) to nie jest jakiś hi-end i taki Accent mocno od nich nie odbiega (albo i wcale). Nie twierdze , że te 3k to atrakcyjna cena ale wygórowana znacząco też nie jest (no name z Alli to co najmniej koszt 2k).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to pokaż mi katalogowe ceny tych ram Scott'a , KTM ,itp (dla porównania do Peak'a) , poza tym podstawowe modele "renomowanych firm" (te carbonowe też) to nie jest jakiś hi-end i taki Accent mocno od nich nie odbiega (albo i wcale). Nie twierdze , że te 3k to atrakcyjna cena ale wygórowana znacząco też nie jest (no name z Alli to co najmniej koszt 2k).

https://www.scott.pl/produkt/416/2797/Rama-Scale-910-HMX/

https://www.scott.pl/produkt/416/2796/Rama-Scale-RC-900-World-Cup-HMX/

https://www.scott.pl/produkt/416/2795/Rama-Scale-RC-900-SL-HMX-SL/

Bardziej hi-endowych Scott nie ma.

Ale jeszcze są

https://www.metrobikes.pl/pl/p/Rama-KTM-Myroon-29-LTD-pomaranczowy-mat/29705

https://www.metrobikes.pl/pl/p/Rama-KTM-Aera-29-Carbon-Disc/31759

https://www.metrobikes.pl/pl/p/Rama-KTM-Aera-29-Carbon-Disc/33142

 

Merida

http://www.bikeatelier.pl/ramy-widelce/ramy-mtb-sztywne/rama-merida-big-nine-carbon-xt2013

http://www.bikeatelier.pl/ramy-widelce/ramy-mtb-sztywne/rama-merida-big-nine-cf-xt-edition-2014

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramy za 4,5 tyś. porównywać do ceny wyjściowej Peaka to lekka przesada. Peak zejdzie z ceną pewnie do 2,5, a kto wie czy nie zakręci się w okolicy dwójki za rok. Gdybym groszem nie śmierdział wybrał bym zdecydowanie Peaka, bo nie wiem czym miał by się różnić któraś z w/w propozycji. Prawda jest taka, że konkurencją dla Peaka będą ramy ściągane z kraju środka, a że tu dostajemy obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną to dość łatwo się domyśleć, co będzie miało wzięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Mwawe nadal nic nie udowodniłeś poza tym , że  można na wyprzedaży trafić jakąś carbonową ramkę poniżej 3k (katalogowo na to nie ma szans). Nie chcesz Peka'a - nikt cię nie zmusza , ale sądzę że znajdzie się spore grono chętnych bo będzie to produkt z normalnej dystrybucji i z normalną gwarancją .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie chcesz Peka'a - nikt cię nie zmusza ,

Nie pisałem że nie chcę, stwierdzam jedynie że wydaje mi się droga, jak na Accenta. Poza tym myślę że na 90% pochodzi z dalekiego wschodu. Sam osobiście wolałbym zapłacić więcej chociażby za sprawą dożywotniej gwarancji ramy w przypadku Trek'a.

Całkiem możliwe że ramy Peak'a okażą się lepsze, od Trek'a kto wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stwierdzam jedynie że wydaje mi się droga

Jak się okazuje nie droższa jak inne , a jak się pojawi na dobre na rynku jest szansa na jeszcze niższą cenę.

 

 

jak na Accenta.

A w czym jest gorszy taki Accent od innych marek ? Tak samo wywiązuje się ze swoich zobowiązań gwarancyjnych jak inni , a marek które dają dożywotnią gwarancję (i dlaczego tylko dla pierwszego właściciela) jest naprawdę niewiele.

Ciekawe jak taka gwarancja wygląda w przypadku Treka (samej ramy) bo gołych w ofercie w ogóle nie ma.

 

 

Poza tym myślę że na 90% pochodzi z dalekiego wschodu.

He , he , a ja bym powiedział że nawet na 99,9% tak jak i wiele ram tych "renomowanych" producentów (często klepane nawet w tych samych dalekowschodnich fabrykach).

Edytowane przez gtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym jest gorszy taki Accent od innych marek ?

W latach świetlnych eksperymentów, doświadczeń i testów? Oczywiście mowa o Accencie.

 

 

 

Treka (samej ramy) bo gołych w ofercie w ogóle nie ma.

Oczywiście że są. Zależy od sklepu.

Edytowane przez Mwawe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...