Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

(...) rozwiązaniem może być wsunięcie wyciętego z puszki po piwie kawałka aluminium, który zadziała jak redukcja i nie pozwoli sztycy wpadać/ bujać się na samym dole.

 

PS: pooglądaj dobrze komin, całą podsiodłówkę bo może dni twojego peaka dobiegły już końca i masz piękne pęknięcie. 

 

O tych blaszkach już gdzieś czytałem. Możliwe, że właśnie w tym wątku.

 

Co do komina i podsiodłówki - wszystko jest całe i sprawne. Brak pęknięć i wgnieceń. Są leciutkie rysy, ale spowodowane codziennym użytkowaniem, bądź lekkim przetarciem, które wątpię by miały aż tak ogromny wpływ na skrzypienie.

 

Odnośnie smarowania sztycy - praktykowałem, ale najczęściej podczas jazdy kończyło się to obniżeniem jej w wyniku jazdy i obciążenia o 1-2 cm.

Edytowane przez Kenzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy rama ma specyficzny kształt albo inny rozmiar jak inne 19' albo jest tak wysoka na tych kołach ,że przy 175cm ,będzie jakiś problem na postoju? Przy ramie L w RR580 tylko ,że koła 27,5 , bez problemu przy zatrzymaniu i nogami na ziemi normalnie stałem i nie wisiałem na ramie .Może nie miałem tych 10 cm prześwitu między ramą .Jednak nie obcierałem ramy na postoju.Jakiś tam prześwit był.

Koło 29" dość mocno podnosi przód w górę względem 27,5 (więcej niż 27,5 względem 26 http://www.1enduro.pl/rozmiar-kol-do-enduro-26-27-5-29/ ) , jeśli na RR580 miałeś niewiele zapasu w przekroku to w Peaku może się okazać , że go nie będzie wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem u siebie sztycę z wyjętym zaciskiem:

 

Sztyca równiutko 31,6 ( Accent SP-408)

Rama: ~31,7 nie więcej, różnica w zależności od miejsca

 

Sztyca bez zacisku wpada w rurę, lata na wszystkie strony.

 

Trochę spanikowałem ale wziąłem starą ramę Hexagona na której przelatałem 3 sezony. Wymiary niby trzymające się bardziej zakładanych, ale luz bez zacisku dokładnie taki sam: lata na wszystkie strony.

 

Ja mam zamiar nałożyć pastę montażową do karbonu i zobaczyć czy będzie zjeżdżała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do VELO w sprawie ich stanowiska w temacie rury podsiodłowej. Jak odpiszą to dam Wam znać.

 

W pracy dorwałem kawałek taśmy z aluminium. Zastanawiam się czy nie nakleić po listku na końcu i w 2/3 wysokości sztycy. To jest takie samoprzylepne, cieniutkie aluminium.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że nie starczy mi taśmy żeby obkleić. Jeżeli po użyciu pasty nadal będzie mocno zjeżdżała bez zacisku, to zrobię taki układ jak jest np w tulejach ślizgowych FOX'a, czyli z rowkami. Myślę że jak obkleję tak sztycę z małymi odstępami na wysokości minimalnego instertu sztycy to powinno być ok.

 

$T2eC16hHJHMFH!yzfl(pBR6G-TBijw~~60_1.JP

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście pewnie też bym nie miał, ale uważam, że idealne dopasowanie to klucz do sukcesu, by nie wyłamać kominka. Dla tego ja mimo iż bym nie musiał, to i tak zastosowałem blachę po browarze na całej długości i obwodzie co siedzi w ramie. Taki zabieg nie boli, w niczym nie szkodzi, a może pomóc, warto pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze musi byc wieksza to wiadomo, pytanie o ile. Chociaz tak jak pisalem, w starym Hexagonie mialem dokladnie to samo i wszystko bylo w porzadku.

 

U mnie sztyca jest wsunieta na 18-20 cm, wiec chyba nie powinno byc zle.

 

@llancer, zdejmowales zacisk i patrzyles czy sztyca wpada luzno czy nie? Mysle ze nie chodzi o to ze ktos ma problem, raczej o zapobieganie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej masz "farta", na poprzednich stronach też można znaleźć informacje o zbyt luźnej rurze. Pytanie tylko czy rzeczywiście jest ona zbyt luźna, czy jest tak w dużej części ram tylko nikt nie zwraca na to uwagi.

 

Swoją drogą, tutaj jest test Peaka 29:

 

http://magazynbike.pl/artykul-accent-peak-29-pro-prezentacja.htm

 

Spójrzcie na fotkę sztycy, wygląda jakby im zjechała sztyca i zjechała grafikę  :thumbsup:

 

1LK_7712.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no, poszła w dół jak nic. Taki urok tej ramy, nie oczekujmy od chińszczyzny jakości Mercedesa (choć i tu są nie rzadko problemy), to jest tania rama i pewne problemy wychodzą w praniu. Zbyt duży otwór rury, to akurat pikuś i łatwo jest sobie z nim poradzić na szczęście. Moim zdaniem żadna sztyca nie powinna sama wpadać bez zacisku, pasowanie powinno być z pewnym oporem, niewielkim ale jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu znalazłem parę projektów  montażu  i przeróbki   błotników w tym do Peaka smile.png

 

http://banachbrothers.pl/serwis/blotnik-obowiazkowym-wyposazeniem/

 

 

 

Czy tego typu błotnik mogę w Peaku zastosować ?Montaż  coś na ten styl  co ktoś wcześniej zrobił 100% na tytyrytki ;p .Nie  jak producent to przewidział wink.png

 

1.jpg

 

https://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/blotniki/do-rowerow-27-29/p,blotnik-velo-65-mountain-29-tylny-sks,555887.html

 

 

 

We wcześniejszym rowerze jeździłem bez . Później   coś na ten wzór ;

SKS_Flap_Guard_Schutzblech%5B554x320%5D.

 

https://www.bikester.pl/sks-flap-guard-botnik-czarny-470266.html?eqrecqid=d0804141-272c-11e7-8336-448a5b847ea1

 

 

 

Coś tam zbierały.Jednak i tak bardziej  efekt  placebo ,że coś tam nad kołem było to czułem się lepiej.Mimo ,że ochrona taka prawie jak  bez nich.

I tak najlepiej  od nich plecy chronił  plecak rowerowy smile.png

 

Jako że  nie są dla mnie ważne aż tak gramy rowerowe.Dlatego teraz chciałbym coś tam zamontować  zbliżone do pełnych. Czy tam plastik czy metal raczej nie ma znaczenia byle chroniły smile.png

 

Czy zostanie tylko przeróbka we własnym zakresie  jak na fotce takich od 26 wink.png.Tylko tu za bardzo modelu nie podali z jakich były przerabiane.

blotniki_6.jpg

Edytowane przez voodoo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...