Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zainteresowany jestem ramą Peak29 w wersji 2013 lub 2014 jak się pojawi (geometria podobno ta sama). Mam problem z doborem rozmiaru ramy. Mam 191zm wzrostu, długość nogi 91cm, waga 78-80kg. W zamyśle ma to być rower na którym chciałbym się ścigać w maratonach XC. Nie mam żadnego doświadczenia w kwestii twentyninerów i niewielkie co do rowerów górskich, teraz głównie jeżdze i ścigam się na szosie. Z tego co prześledziłem w tym wątku, to jestem na pograniczu L i XL. Sam skłaniałbym się do L, ale chętnie wysłucham jakiś porad / sugestii / waszych doświadzczeń.

 

Pozdrawiam,

marcz

 

Górna rura maksymalnie 630 z mostkiem 80 mm a idealnie to 620. W Peaku XL nie dasz pupy za siodełko nawet z mostkiem 40 mm. jak już to chyba lepiej L ale zobacz, że ta rama ma dziwaczą główkę jeżeli chodzi o pochylenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała Fatra. Piękne góry. O ile dobrze kojarze, to rowerem tam nie można (w sensie, że nielegal). 

I wiele jest tam miejsc typowo pieszych (wypych/wnoszenie) oraz stromizny do zjechania tylko dla orłów czy też do wywyinięcia orła ;)

Edytowane przez marcinusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sezon się powoli kończy i można się rozglądać za sprzętem na kolejny sezon :) wypatrzyłem coś takiego:

 

rama: Accent peak 29er 2013 XL 

amortyzator: Rock shox 32 tk 100mm + blokada skoku i regulacja tłumienia)

sztyca: PRO XLT 400mm

kierownica: RAVX 680mm

mostek: Truvativ Team 120mm

stery: Neco maszynowe

hamulce: Shimano m395 160/180mm

korba: Truvativ Stylo

przerzutka/manetka Nexus 8

siodło: Ravx Speedmax

chwyty Ritchey WCS

opony Continental Raceking 2.2

koła Obręcze Rigida oczkowane 36 szprych;

przednia piasta SLX

tylnia piasta: Alfine 8

 

Mam 3 pytania:

- czy takie zestawienie jest warte 3kzł?

- rama powinna dać radę dla jeźdzca 204cm, noga ok 100-102 cm (nie pamiętam dokładnie a nie mam teraz jak zmierzyć)

- znacie sztycy 31,6 i długości większej niż 400mm?

 

będę wdzięczny za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie rower za maly i na tym trzeba zakonczyc, dla ciebie sa ramy okolo 23" z gorna rura 660-670mm, a co za tym idzie, jesli znajdziesz taki rower, to spokojnie dostaniesz na niego 40% znizki, bo jak ty go nie kupisz, to nastepny klient trafi sie za 2 lata

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

jakiś czas temu, trochę z nudów :) postanowiłem zrobić tabelkę z takim amatorskim porównaniem geometrii budżetowych rowerów do stawiania pierwszych kroków w maratonach.

Nie wiem co w tej klasyfikacji robi Kross Level B+, ale mniejsza o szczegóły. Tabelka miała mnie samego uświadomić czy ten Accent różni się od swoich bardziej znanych braci lub bardziej rekreacyjnie nastawionych konkurentów. Porówniania dla rozmiaru M.

Może komuś się przyda.

 

Z tableki wychodzi, że Specialized Rockhopper i Kross Level B6 są nawet zbliżone do Accent Peak, mam rację?

Tabelka robiona przez laika, dzięki której i ja miałem się czegoś nauczyć. Zamieszczam, bo może komuś się przyda, coś ułatwi.

 

post-169132-0-65817300-1382352101_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Myśl o złożeniu Peaka wraca jak bumerang... Wpomóżcie mnie kilkoma informacjami.

 

Rama ma deklarowane duże obniżenie środka suportu względem osi. Jaka wam wychodzi realna wysokość suportu? Mierzone od ziemi/podłogi do osi suportu? Podajcie też informację o oponach, na jakich rower stoi, bo to nie bez znaczenia.

 

Przykładowo mój obecny rowerm ma suport na wysokości 31cm na MK II 2.2. Taka wysokość pozwala mi nie klepać pedałami o kamienie na górskich trasach.

 

Może ktoś uprzejmy pokusi się o zmierzenie wysokości "przekroku" dla ramy L i XL - z podaniem miejsca mierzenia? Byłbym wdzięczny.

 

Czy ktoś oblatany na wielkokołowych sztywniakach jest w stanie powiedzieć, że Peak jest bardziej nerwowy w sterowaniu lub mniej stabilny na zjazdach niż rowery na innych ramach? Deklarowany kąt widelca jest dość stromy (72st). Zastanawiam jak się to ma do realnych odczuć z jazdy. Baza kół wychodzi krótsza niż w wielu 29erach, ale to chyba bardziej zaleta niż wada...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bonus jest taki że przepłacisz.Tak było w zeszłym roku kupiliśmy wszyscy w przedsprzedaży cena 750 ramy były w grudniu potem na wiosne była promocja koło lutego tańsze o 100 zł tak więc nie podpalaj się na przedsprzedaż bo chyba nie zyskasz jedynie że będziesz miał to satysfakcje że jesteś jednym z pierwszych co mają ramę. :icon_cool:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonus jest taki że przepłacisz.Tak było w zeszłym roku kupiliśmy wszyscy w przedsprzedaży cena 750 ramy były w grudniu potem na wiosne była promocja koło lutego tańsze o 100 zł tak więc nie podpalaj się na przedsprzedaż bo chyba nie zyskasz jedynie że będziesz miał to satysfakcje że jesteś jednym z pierwszych co mają ramę. :icon_cool:

No to bezsens totalny, bo ludzie powpłacają, ktoś poobraca ich kaską a nic z tego nie mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...