Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem i zielonego Peaka i zieloną Rebe, aczkolwiek zależy, o której zieleni w przypadku Reby mówisz. Była taka mega żarówiasta i druga bardziej stonowana. Do Peaka bardziej pasowałaby ta jaskrawa, aczkolwiek nie wiem czy to była wersja tylko dla jednego producenta? Jeżeli myślisz o takim kolorze:

 

https://www.ruhrmtb.de/wp-content/uploads/2016/02/rockshox-reba-120-gruen-2.jpg

 

To jest on na moje męskie oko jednak znacznie ciemniejszy od tego w Peaku i to czy pasuje to każdy musi sam rozstrzygnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęty nie trzeba,, pogoda super, tylko o czas powalczyć:) Pika przetarła 'stare-nowe szlaki', niesamowicie wygodny rower. Testowałyśmy nową sztycę accenta execute carbon. Rewelacja, 40 km strzeliło szybko bez jakichkolwiek odczuć negatywnych  :thumbsup:

Jak tam wasze peaki ? Ja dawno nie jeździłem więc dziś wyrwałem się poza miasto na większe górki i single. Było warto. Dzień nie stracony :D   Zdjęć raczej nie robie jak nie ma UpGradów większych, ale nowy telefon, to trzeba było przetestować :D  http://imgur.com/a/3oCIl

YuFkhBs.jpgDyInBsK.jpg

 

post-177337-0-12671000-1497946964_thumb.jpg

post-177337-0-45979700-1497947025_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna rama pod kątem geometrii, śmiga(ło) mi się bardzo dobrze, tyle że po niecałych 3 miesiącach i niewiele po 2000km zaczęła pękać na spawie na kominie pod sztycą – identycznie jak na jakichś zdjęciach wcześniej w tym temacie. Ważę niewiele (85kg), sztyca siedzi dobrych kilkanaście cm w ramie, więc tu przyczyny raczej bym nie upatrywał. Żeby było ciekawiej, założyłem ją wiosną zmieniając z Authora Instinct 29, gdzie pękły mi dwie ramy odpowiednio po ok. 5000 i 2500 km, również w tych samych miejscach. 

 

Jakość nowego sprzętu przeraża, okazuje się że jest dużo gorzej niż w branży samochodowej czy RTV/AGD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakim przebiegu?

 

Trochę mnie martwi to co piszecie, bo w Peaku największy problem mam właśnie z rurą podsiodłową. Jak udało mi się zniwelować zjeżdżanie sztycy to zaczęło się jakieś skrzypienie, mimo że w ramę mam wsunięte 20 cm sztycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą sztukę (pofalowana rura) odesłałem na gwarancjię po 2 miesiące użytkowania, druga wytrzymała trochę dłużej - prawie 1,5 tyś km i pękła w okolicy szczeliny pozwalającej na zaciśnięcie sztycy. W obu przypadkach (nawet w trzech) występował/ występuje problem z za luźną rurą podsiodłową jak u ciebie (wpadająca sztyca, dokręcania kluczem niutonometrycznnym zgodnie z zaleceniami 5 Nm niewiele daje itd.). U siebie w aktualnym peaku, w rurę mam wsadzony kawałek aluminium wycięty z puszki od piwa redukujący luz. Sztyca siedzi sztywno, nie ma szans żeby zjechała czy kręciła się. Mam nadzieję, że wpłynie też na wytrzymałość ramy.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja to oczekiwałam własnie na pastę do karbonu zanim sztycę tam umieściłam. Obsesyjnie wręcz pilnuję Nm w dokreceniu kluczem dynamometr. Mam zmieniony zacisk własnie na 5Nm z ich (accentowskiego czarnego) 6Nm. Ten wydaje się jakby szerszy, solidniejszy. 


Ja zrezygnowałem z blaszek itd bo po zastosowaniu pasty do karbonu jest wszystko ok. Zresztą ważę 60 kg w kombinezonie  :thumbsup:

A z ciekawości dopytam czy będziesz śmigał na swoim Peaku 23 lipca w Kozienicach na Poland Bike'u może? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem co kolega Skom25 (nie był to Peak). Po zastosowaniu pasty do karbonu problem luźnej sztycy zniknął jednak po jakimś czasie pojawiły sie trzaski. Zastanawiałem się co mogło byc tego powodem.

Pasta do karbonu przyciąga wszelaki syf i kurz, który zbiera się w okolicy zacisku. Wyciągnąlem sztycę,benzyną wyczyściłem zarówno sztycę jak i komin wraz z zaciskiem i od tamtej poru (odpukać) trzeszczenie ucichło. Sztyca po dokręceniu zacisku siedzi stabilnie i nie wsunęła się ani o milimetr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A z ciekawości dopytam czy będziesz śmigał na swoim Peaku 23 lipca w Kozienicach na Poland Bike'u może? 

 

Nie, raczej nie wybieram się na wyścigi dalej niż w mojej okolicy :thumbsup: 

 

 

 

Miałem podobny problem co kolega Skom25 (nie był to Peak). Po zastosowaniu pasty do karbonu problem luźnej sztycy zniknął jednak po jakimś czasie pojawiły sie trzaski. Zastanawiałem się co mogło byc tego powodem. Pasta do karbonu przyciąga wszelaki syf i kurz, który zbiera się w okolicy zacisku. Wyciągnąlem sztycę,benzyną wyczyściłem zarówno sztycę jak i komin wraz z zaciskiem i od tamtej poru (odpukać) trzeszczenie ucichło. Sztyca po dokręceniu zacisku siedzi stabilnie i nie wsunęła się ani o milimetr.

 

Ja właśnie mam wrażenie że u mnie dziwne skrzypienie dobiegało z okolic zacisku lub samego zacisku, ciężko powiedzieć. Z racji że aktualnie jestem bez amortyzatora to mam czas na wszelkie poprawki. Wyczyściłem wszystko i dodatkowo na końcu sztycy dokleiłem paseczek z cienkiej taśmy aluminiowej, tak żeby na dole też nie było luzu.

 

Ogólnie ta pasta do karbonu zbiera syf, po wyjęciu sztycy pasta która była różowa w tym momencie jest czarno- szara. Podejrzewam że już podczas wsuwania sztycy tarcie robi swoje i minimalnie przyciera aluminium. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy w paranoję, powiedzmy że na cały temat mamy 10 pękniętych ram a sprzedało się X razy tyle. Może nie robi to dobrego wrażenia, ale trzeba wziąć pod uwagę że nie wszyscy użytkownicy Peak'a siedzą na forum.

 

Zanim kupiłem swoją ramę pytałem w serwisie jak z pękaniem i problemami: złożyli sporo rowerów na tej ramie i nigdy do nich nie wróciła uszkodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...