Skocz do zawartości

Adam55

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    394
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Adam55

  1. Przy zamkniętym zbiorniczku chcesz strzykawka ściągnąć powietrze z zacisku robiąc tam podciśnienie? Nie wiem czy dobrze zrozumiałem.? To wręcz prosi się później przy hamowaniu i lokalnym wzroście temperatury, o kawitacje.
  2. Bl mt501 są na allegro. 155 zł. https://allegro.pl/oferta/klamka-hamulca-shimano-deore-bl-mt501-lewa-2-palce-12244569646 W tym samym sklepie jest prawa i lewa.
  3. Bl m820 są. Można poszukać czy coś gdzieś jeszcze mają. W tamtym roku w centrum rowerowe kupiłem jeszcze bl m640.
  4. Twoje słowa potwierdzają więc że jest różnica w działaniu jednej i drugiej strony. Potwierdza też moje, że ta tarcza może się dotrze w chwili jak ją trzeba będzie zmienić na nową rotfl.
  5. Oby się nie okazało że zanim się doszlifuje to masz tarcze do wymieny. A czy to zaoblenie ma wpływ to w kilku miejscach czytałem ludzi którzy się doktoryzowali, że kolocek z tej tłoczonej strony ściera się w innym tempie niż po tej ostrej. %DOKUMOSA. Dobrze wiedzieć. Z rok temu dokupowałem jedna i była jeszcze japan i ostra obustronnie. Będę przy następnym zakupie pytał i może będą coś mieć ze starych partii jeszcze.
  6. Stawiasz rower klamka do góry i zaciskiem na dole. Olej toczysz od dołu strzykawka tak żeby zapełnić połowę lejka. Zakręcasz zacisk i stukasz, naciskasz klamkę. Otwierasz zacisk i sciągasz do strzykawki olej robiąc podciśnienie tak żeby nie ściągnąć wszystkiego z lejka. Strzykawke trzymasz tłoczkiem powyżej zacisku żeby powietrze zbierało się pod tłokiem i żebyś go nie wcisnął w zacisk przy powtórzeniu. Znowu zamykasz zacisk, stukasz, naciskasz klamkę i inne czary. Otwierasz i ciśniesz strzykawka olej w góre tak żeby coś w niej zostało i żebyś nie wcisnął powietrza które może być pod tłoczkiem. Ta powtarzasz póki nie widzisz już żadnych bąbli powietrza idących do strzykawki z zacisku. Zamykasz zacisk. Rower stawiasz żeby zdjąć lejek w którym jak pisałem musisz mieć cały czas olej, choćby te 5 mm. Wyciągasz lejek, dolewasz do pełna choć zbiornik pewno będzie pełny jeśli pilnowałes żeby nie ściągnąć strzykawka oleju do zera jak pisałem. Voila.
  7. Ja zawsze podpinam strzykawke na dole a u góry lejek. Wciskam od dołu olej który wypiera powietrze w górę. Zamykam zacisk i wtedy stukam oraz naciskam klamką. Otwieram zacisk i ściągam trochę płynu do strxykawki patrząc czy babelki lecą. Cisnę tak z dwa trzy razy pilnując żeby zawsze w strxykawce i w zbiorniczku był olej i nie spłynął lub był wyciśnięty że strzykawki do końca.
  8. Nie będę negował tego że są one robione na prasie a później zbierane z jednej strony mniej z drugiej więcej. Nigdy nie widziałem filmiku z fabryki i mówię to co kiedyś ktoś na forum pisał. Ale wystarczy zerknąć na to zdjęcie i widać że prawda jest to co pisze o rt70.
  9. Może i masz rację. Ale taki sposób obróbki wymagał by przy warstwowych tarczach aby jedna strona była grubsza podczas wygniatania w celu późniejszego wyrównania zaokrągleń. No i budowa warstwowa mogła by chyba źle znieść naciski prasy. Z tego co wiem rt70 są z obu stron ostre. Made in japan. No chyba że już takich nie robią lub przenieśli produkcję . Ale posiadam takie i są ostrzone obustronnie i made in japan.
  10. No będą działać, czemu mają nie działać. To co pisze shimano w specyfikacji często trzeba brać pod włos. Tak jak z kompatybilnością innego osprzętu.
  11. Od siebie powiem ze wymiana tarcz na te poniżej rt70 czyli, ciętych na cnc, jest średnio skuteczna i sensowna. Najwięcej roboty robi zacisk, kulturę pracy klamka i w sumie na pewno klocki. Nawet wymiana węży według mnie nie daje aż tak dużo, chyba że przy jakiś super klamkach. Najważniejsze jest żeby je dobrze odpowietrzyć. Bez tego to bieda.
  12. Inny ciąg masz dopiero od 10rz. Jak to alivio jest 9rz to nie może być do innego ciągu niż reszta z tego zakresu. Może coś masz z linką nie tak, albo odległością od zębatki i jej rozmiarem. Ta alivio łyka bardzo duże kasety jak 11-40/42.
  13. A szukałeś w 9rz? Może fd t4000 lub fd m4000.
  14. Witam. Szukam przedniej przerzutki szosowej przedniej która będzie działać z manetkami mtb 2x10. Tarcze przód to 46 i 34.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...