Skocz do zawartości

Liftlodz

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    44
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Liftlodz

  1. Dodaje zdjęcia. Może niech ktoś zrobi automatyczną konwersję zdjęć do wymaganego rozmiaru?
  2. Dla czego poszukiwałem kolejnego siodła. Na moim trekkingu (Breezer Beltway) jeździłem na Brooksie B 17, nie używałem pampersa i siodełko po ok 200 km od zakupu stało się wygodne, nic mnie nie uwierało i nie powodowało zdrętwień czy jakichś innych dolegliwości. Przesiadłem się na Octane One Kode i okazało się ze moja pozycja na rowerze zmieniła się na tyle, że aby nie odczuwać drętwienia w okolicach krocza musiałem mocno pochylić nos siodełka, co spowodowało zsuwanie się z siodła i obciążanie nadgarstków. Zacząłem jeździć w pampersie i poszukiwać nowego siodła. Wybrałem się też do fittera. Zbudowałem w międzyczasie nowy rower, geometrię ramy przystosowując do własnych warunków fizycznych. Niestety pomimo wypróbowania kilku (nietanich) siodeł cały czas po pewnym dystansie czułem drętwienie krocza, które uniemożliwiało mi dalszą jazdę czasami nawet na kilka dni. Pomyślałem sobie, latka lecą, może mam problemy z "męskimi" sprawami ( czyli prostatą). Zrobiłem więc sobie kompleksowe badania ( włączając w to te nieprzyjemne i bardzo nieprzyjemne ) i okazało się ze jestem okazem zdrowia jak na swój wiek. Potrzebne mi było siodło które będę mógł wyregulować "pod siebie", i tu pojawia się Bisaddle Można je ustawić w każdej płaszczyźnie czyli - może być płaskie, normalne lub zaokrąglone - może być szerokie lub wąskie zarówno na tyle jak i na nosku - może być z dziurą lub prawie bez niej - może być twarde lub w miarę miękkie ( ale nie jak kanapa ) - może być bardzo krótkie, krótkie lub normalne - może być elastyczne lub sztywne. Wszystko zależy od tego jaką konfigurację wybierzesz. Ja wybrałem elastyczną bazę ze stalowymi prętami i 2 nakładki, dłuższe dość twarde i krótkie trochę bardziej miękkie. Proces ustawiania siodła jest prosty i jest dobrze opisany na stronie producenta, na której są zamieszczone także filmiki instruktażowe, poza tym po zakupie otrzymujemy je także na maila. Dla mnie najważniejszą zaletą jest to, że siodło można ustawić niesymetrycznie, czyli dostosować do swojej anatomii i uwzględnić własne preferencje z niej wynikające. Pojechałem na fitting roweru z matą tensometryczną. Okazało się, że siedzę mocniej obciążając jedną stronę siodła, co powodowało ... ból prawego kolana - dało się to wyregulować właśnie dzięki możliwości asymetrycznego ustawienia padów - mam teraz rozkład masy 48% - 52%. Zminimalizowane też zostały naciski na tkanki miękkie - dla tego widać na zdjęciach mojego ustawienia tak dużą dziurę pomiędzy padami, poza tym ze względu na możliwość prawie płaskiego ( nos ok 1,5% w dół) ustawienia nie obciążam nadgarstków. Tak naprawdę w moim przypadku, kupuję 1 siodło zamiast 10 i osiągam komfort podczas jazdy. Wady ( bo zalety opisałem powyżej ) Siodełko jest drogie - z transportem, cłem i podatkami kosztuje ok. 2000 zł Jest także ciężkie - waży w mojej obecnej konfiguracji 430 g. Na tą chwilę przejechałem na nim 1250 km. PS dodawanie zdjęć na tym forum to prawdziwa porażka.
  3. Ja używam tych https://ebcbrakes.pl/pl/katalog/czesci-uniwersalne/ebc-rowery-trp-spyre-c/cfa327r-klocki-hamulcowe-rowerowe-organiczne-wyczynowe-ebc-brakes/ebc-brakes/cfa327r/95~323473~323924~744379/25629?root=323473 są naprawdę mocne jeśli chodzi o hamowanie - trwałość taka sobie . PS mam tarcze od Magury na tyle i TRP z przodu ( ale na przodzie mam hamulec HY/RD) , ważę 100 kg, nie mam prolemów z hamowaniem
  4. Ta konkretna piasta przejechała już ze mną jakieś 7000 km, jest po prostu przełożona z mojego Octane One Kode przerobionego na pasek. Chłopaki z Dandy Horse założyli nowa obręcz i szprychy do mojej używanej piasty i tak zbudowali dość lekkie koło. Moje poprzednie koła ważyły z oponami i dętkami 6.05 kg, teraz ważą 4.54 kg ( z tymi samymi oponami)
  5. Knog Plug, bateria wystarcza na ponad 100 h pracy w trybie mrugania, przednia lampka też Knog Plug.
  6. No i skończony, gotowy do drogi, tzn z pedałami, lampkami, koszykami, licznikiem, uchwytem na kamerę waży 12.29 kg. Rozmiar ramy to 53 czyli taka M-ka Rama stalowa, widelec sztyca podsiodłowa karbonowe. Koła od Dandy Horse wyszły 4.5 kg razem z oponami i dętkami. Dzisiaj 1 jazda, skończyłem go składać o 1 w nocy.
  7. No to tak to wygląda po złożeniu Rama stalowa Hultai AD 2022 Napęd Rohloff 14 biegów Pasek Carbon Gates Klamki Campagnolo Stery Token Hamulce TRP HyRd + Spyre C Tarcze 160 mm Korba chińska podróba Shimano Deore Zębatka przód 46T tył 19T Kierownica Octane One Flare Mostek Redshift Siodełko Specialized Power Comp Opony Tufo Speedero 40 C Pedały Look Widelec chiński karbon Sztyca Pro Koryac Waga gotowego do jazdy 12.98 kg
  8. no fajne to jest, może pójdzie do mojego nowego projektu - 29 na Rohloffie i karbonowej ramie Trifoxa
×
×
  • Dodaj nową pozycję...