Skocz do zawartości

biker_xc

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    166
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez biker_xc

  1. Dzięki za pomoc. Jutro powinienem mieć już olej RS 5wt, więc pewnie będę chciał zajrzeć do środka. Czym smarować oringi przy montażu. Mam nadzieję że nie będzie takiego syfu jak na zdjęciach wyżej, bo amorek ciężko nie miał. Pozdrawiam
  2. Cześć, kilkanaście lat temu zakupiłem jak w temacie. Teraz zamierzam wymienić magnuma na Suntour Epixon lub Raidona. Jeszcze się zastanawiam nad wyborem, gdyż jeżdżę głównie po asfalcie i ścieżkach leśnych. Ważę około 100 i mam nadzieję zgubić kilka, kilkanaście kilo. Ponieważ nie do końca jestem przekonany do wymiany amorka, zanim podejmę ostateczną decyzję o zakupie, pomyślałem, że zrobię serwis tego co mam. Amorek ma około 10000km przebiegu. Kilka lat w ogóle nie jeździłem. Muszę przyznać, że nigdy nie był otwierany, nigdy nie było w nim nic robione. Wiem, że widelec jest już raczej wiekowy i może być problem z częściami. Znalazłem manuala http://www.spoke-n-word-cycles.com/TechnicalDocuments/Manitou/Manitou%202001/Manitou%202001%20Magnum%20Service%20Manual.pdf jednak z uwagi na to, że nigdy nie robiłem serwisu nie do końca wiem czego się spodziewać i co powinienem wymienić. Ile i jakiego oleju wlać wiem, ale czym jeszcze powinienem smarować amor? Może jest jakaś bliźniacza konstrukcja, której demontaż znajdę na youtube. Amor jeszcze sprzed czasu youtube, stąd niewiele udało mi się znaleźć. Znalazłem jedynie info: d.prod. 2001 skok 77 mm elastomer,sprezyna,olej system tcp regulacja twardosci(czy jak to sie tam zwie) system smarowania microlube waga cos kolo 1,6 kg Czytałem ogólne informacje o serwisowaniu amorków, oglądałem na youtube, czuję się na siłach, bo umiejętności manualne mam, jednak brak doświadczenia w serwisowaniu amortyzatorów sprawia, że zanim go otworzę, chciałbym wiedzieć na co być przygotowanym. Bez względu na to czy kupię nowy, serwis tego i tak wykonam, bo trafi na półkę. A tak wygląda w rowerze: https://photos.app.goo.gl/cLYVvpJQ9XGRqk3n1 Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...