Skocz do zawartości

MD11

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    779
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez MD11

  1. Krótko mówiąc na przyszłość pisz na forum przed zakupem, a nie po, bo mogłeś kupić rower dobry i na długość i na wysokość, a teraz to jak Ci przekrok jednak nie przeszkadza, to jeździj i nie marudź.
  2. MD11

    [rower] Trek Superfly

    Trek w tabelce podaje, że te ramy różnią się tylko długością tylnych widełek, więc rozumiem, że to kolejny błąd na stronie? Niektórzy na forum słusznie śmieją się z Krossa, że ma bajzel na stronie, ale widzę, że Trek nie jest lepszy, a to bardzo duża, znana i ceniąca się marka. W innym wątku wyszło, że podają niepoprawną wysokość główki ramy w Superfly, a tutaj jeszcze na oko widać, że kąt główki w X-Caliber jest większy. Krótko mówiąc, wbrew temu co podaje producent, to są ramy o zupełnie różnej geometrii.
  3. No nie rozumiem... Jak nie masz prześwitu, to po co go kupowałeś? Jeśli masz na myśli ramę Scotta, to zapomnij, bo one na bike24.de chodzą po ~2.5k PLN, chyba, że masz dużo lepszą ofertę. Może kup ramę Accent Peak 29 (za ok. 650 PLN) i przełóż. Tylko sprawdź, czy amortyzator pasuje (taper / nie taper, nie wiem, co tam jest), żeby nie było na mnie. Przy sprzedaży roweru musiałbyś dać cenę rzędu "najniższa cena w promocji minus 20%".
  4. Podejrzewam, że to podróbka ramy z założonymi częściami z innych rowerów. Śmierdzi mi to na kilometr, omijałbym z daleka.
  5. MD11

    [2017] Merida

    Cena jest poprawna, potwierdziłem u źródła. Jak się Niemcy dowiedzą, to będą u nas kupować. Może po prostu uwzględnili już część rabatów i po sezonie nie będzie takich przecen, jak w tym roku. Ciekawostka: w Malezji wersja z Rebą i osprzętem GX 2x11, czyli trochę tańsza, kosztuje ok. 4.200 PLN. Różnica to pewnie cło i podatki. Mogliby nad tym pomyśleć w rządzie oraz w UE, w końcu chcemy promować zdrowy tryb życia, zmniejszać emisję itd. Jak ktoś kupuje rower na firmę, to i tak płaci 18% lub 32% mniej.
  6. MD11

    [2017] Merida

    W takim razie macie rację, może nie być tak fajnie.
  7. Racja, jeszcze oś. Na centrumrowerowe.pl oś kosztuje 80 PLN, a zacisk 16 PLN. No to za całość wyjdzie pewnie więcej niż 100 PLN różnicy, może 200. Ja i tak bym wolał dopłacić wydając tyle pieniędzy. Opony sobie zmienię, a haków nie dospawam.
  8. Nie miałem nigdy fulla, ale wyobrażam sobie, że jeździ się na nim dużo bardziej komfortowo. Jak geometria miałaby zastąpić tłumik na korzeniach i kamieniach? Na sztywniaku człowieka wytrzęsie i trzeba tłumić wszystkie nierówności własnymi nogami. Pewnie opony 2.35 z niższym ciśnieniem trochę poprawiają sytuację, ale tłumik 120mm, a nawet 100mm musi być lepszy.
  9. MD11

    [2017] Merida

    Jest już dostępny w kilku sklepach internetowych w tej cenie, więc chyba mało prawdopodobne.
  10. Jest niezły, ale dlaczego pożałowali sztywnej osi z tyłu? Kross ładuje sztywną oś do modeli, które w promocji chodzą po 3.400 PLN i tak moim zdaniem powinno być. Uważam, że brak sztywnej osi w aluminiowym HT za ponad 5.5k PLN to obecnie faux pas. To samo dotyczy Canyona, tylko bardziej, bo jest droższy. Zarówno Canyon jak i Radon mają tą samą ramę w dwóch wersjach, które różnią się chyba tylko mocowaniem. Czy przyspawanie dwóch otworów naprzeciwko siebie to naprawdę jest taka kosmiczna technologia, że zwiększa koszty produkcji o więcej niż 100 PLN? A może są jakieś plusy braku tego rozwiązania z tyłu? Fajnie poskładali napęd w tym Radonie - korba i kaseta SLX, przerzutka SLX/XT, a manetki, o dziwo, XT. Ideał. Mogli jeszcze dać krótki wózek z tyłu, skoro kaseta ma zakres 11-40. Z drugiej strony hamulce chyba gorsze od SLX, a opony to jakaś kompletna pomyłka.
  11. MD11

    [2017] Merida

    To pewne info? Pisałeś do dystrybutora? Jeśli rzeczywiście tak jest to przynajmniej mamy jeden model w cenie dla trzeciego świata : BIG.NINE 800 w Niemczech kosztuje 2014 EUR = 8.900 PLN, a w Polsce 6.790 PLN. Jeśli będą na niego działać standardowe zniżki posezonowe rzędu 20-25%, to jest to moim zdaniem hit sezonu, chociaż zależy też na co kto zwraca uwagę.
  12. Z tego, co widzę, to na droższe rowery (cena katalogowa od 6k) zaraz po sezonie można dostać rabat rzędu 20-25%, rok później 30%, a jeśli dany egzemplarz nie sprzedaje się przez 2 lata lub dłużej, to promocje dochodzą do 40%. Może nie jest to regułą dla wszystkich marek i modeli, ale chyba z grubsza można tak przyjąć.
  13. A wiesz, ile ważą obręcze w Crossride? Kiedyś szukałem, ale chyba nie podają. A właśnie waga obręczy się najbardziej liczy, bo są daleko od osi obrotu. Waga piast ma znaczenie tylko dla sumarycznej wagi, a wydaje mi się, że tanie koła systemowe głównie na tym zyskują przewagę w wadze. Race King RS to na pewno spory plus, nowe pewnie co najmniej z 300 PLN. Dlatego napisałem "ok. 3k", czyli plus minus, bo może 2.5k-3k to trochę przesada, ale gdzieś 3.3k to raczej max. Unibike podaje dosyć niską wagę, więc ich rama chyba nie jest ciężka. Rama w Krossie rzeczywiście waży > 2kg, ale on jest jeszcze tańszy, a sztywne osie dla mnie w zasadzie zamykają temat. Ja bym wolał sztywne osie niż trochę lżejszy rower. Rower jest wart tyle, ile zapłaci za niego kupujący, a nie wiesz na co on będzie zwracał uwagę. Jak ktoś liczy kilogramy i chce kupić rower do ścigania, to może będzie wolał dopłacić do czegoś lepszego, a jak ktoś nie kupuje roweru na zawody, to pół kg może nie robić mu dużej różnicy. Popatrzy na kolor, sztywne osie, gwarancję, serwis.
  14. Całkiem fajna maszynka, ale też myślę, że realnie warta jest ok. 3k PLN. Pytasz, co nowego można kupić za te pieniądze. Unibike Expert 29 kosztuje cennikowo 4200: http://unibike.pl/expert29.html. Jest porównywalny do Twojego roweru. Ma lepszą tylną przerzutkę i hamulce, ale z drugiej strony trochę gorsze koła (nie chce mi się szukać parametrów obręczy, ale już za maszynówki plus dla Mavica). Jeśli odliczyć rabat powiedzmy 15%, to daje ok. 3.5k. No i dodatkowo rower od Ciebie nie jest ze sklepu, więc musisz jeszcze trochę opuścić i tak wychodzi. Co Ty w ogóle kombinujesz, jeśli można wiedzieć? Kupiłeś inny rower dla ramy i uznałeś, że części, które z niego zdjąłeś sprzedasz drożej w postaci złożonego roweru?
  15. Nie mam żadnej z tych ram, więc nic konkretnego nie polecę, ale możesz zobaczyć, co tam mają: https://www.bike24.com/1.php?content=7&menu=1000%2C2%2C99%2C101&orderby=2&__qf_form-filter=&pgc%5B3201%5D=3207&pgc%5B10396%5D=10399.
  16. Zabawne porównanie, ale w dużej mierze niewłaściwe. Baby od razu nie wymienisz, bo z czasem możesz mieć zobowiązania wobec aktualnej oraz nie masz pewności, czy ten super towar jest Tobą zainteresowany. A z rowerem jest prosta sprawa, bo stoi w sklepie i tylko czeka, żeby go kupić. Za rok i tak będzie lepszy za te same pieniądze, więc nie ma się co nakręcać. Tak, wiem, można jojczyć na niektóre zmiany, ale biorąc pod uwagę wszystkie aspekty postęp jest i czas działa na korzyść kupującego. Tym niemniej ja również nie popieram podejścia reby, ale on tak filozofuje, że pewnie nie stać go i na rower za 5k.
  17. Masz rację, to jest chyba sedno sprawy.
  18. Tutaj zgoda. Ano właśnie, nie warto nikogo urabiać na siłę, bo to do niczego nie prowadzi. Rower HanSolo wygląda osobliwie. Skoro ma 187 cm wzrostu, to rozmiar ramy ma odpowiedni, tylko zamontował dziwny mostek. Z mostkiem 45mm ma 705mm w poziomie, czyli po prostu mało, nawet uwzględniając długie ręce, czyli pewnie krótki tułów. Ja jestem trochę niższy, a mam chyba 740mm, a 730 na pewno (licząc z offsetem sztycy), więc wydaje mi się, że na siedząco powinien mieć mało aerodynamiczną sylwetkę i być zgarbiony, ale skoro wyjaśnił dlaczego tak sobie wymyślił i dobrze mu się jeździ, to koniec tematu. Myślę, że chodziło o to, że zawodnik, który nie ma idealnej techniki nie wykorzystuje do końca potencjał roweru. Jeden zawodnik wystawi tyłek za siodło, ale drugi wystawi go bardziej i jeszcze obniży się na nogach tak, że klatą będzie dotykał siodełka. Jeśli jesteś tak dobry technicznie, że ogranicza Cię tylko długość mostka, bo masz mocno wyciągnięte ręce, to jasne, że krótszy mostek umożliwi większe wychylenie.
  19. Chyba dalej od przedniego koła? Pozycja względem tylnego koła raczej się nie zmienia. Moim zdaniem przy większym rozstawie kół środek ciężkości rzeczywiście przesuwa się do przodu, bo masa koła i widelca jest bardziej wysunięta do przodu, ale różnica jest stosunkowo mała, bo te części ważą ~3.5 kg, a reszta roweru z rowerzystą ~80 kg. Za to przy większym rozstawie kół oś obrotu przy ewentualnym locie przez kierownicę również jest bardziej wysunięta do przodu, czyli powinno być nieco trudniej o wywrotkę. Rysunek poglądowy: https://awwapp.com/s/f557b81b-b47b-46f3-8197-91e6e6a8e9d6/.
  20. Dlaczego?
  21. Dzięki!
  22. Tutaj na pewno tak, ale np. Mondraker stosuje ten garb w topowych modelach, więc podejrzewam, że w ogólności czemuś to służy poza wyglądem: Jak już jesteśmy przy kształcie rur, to nie rozumiem też, po co Kross zagina górne rury przy podsiodłówce w aluminiowych Levelach, skoro to dodatkowo zmniejsza przekrok: Dla mnie ideałem są proste rury, wszelkie gięcia działają mi na nerwy. A jeśli już muszą giąć dolną rurę to uważam, że rama wygląda dużo lepiej, kiedy dolna rura łączy się z górną i tutaj mam pytanie odnośnie Treka Superfly. Co prawda temat jest o X-Caliber, ale one są podobne. W geometrii podają, że główka ramy w Superfly/X-Caliber jest taka sama w rozmiarze 18.5 i 19.5, ale na zdjęciach widać chyba, że w rozmiarze 19.5 jest wyższa, bo rury się nie schodzą (najpierw rozmiar 18.5", potem 19.5"): Dlaczego tak jest? Mają po prostu błąd w tabelce? Przez 3 rozmiary (17.5, 18.5, 19.5) podają stack 60 cm i główkę 10 cm, czyli wyjątkowo niską, bo u konkurencji w rozmiarze 19" standardem jest główka 11 cm i stack > 62.5 cm.
  23. Dlaczego on ma taki dziwny kształt górnej rury? Czy to może zwiększa sztywność w okolicy główki?
  24. Prawo wymaga chyba, żeby nagrania były przechowywane od 30 do 90 dni, ale ja bym poszedł od razu, chyba, że w sobotę te miejsca są zamknięte. Z tym bym był ostrożny, lepiej poczytaj, czy tak można bez konsultacji z Policją, żebyś nie miał nieprzyjemności za naruszenie ochrony danych osobowych, a właściciel monitoringu za udostępnienie nagrań. Z drugiej strony jeśli złodziej Cię pozwie to przynajmniej poznasz jego dane.
  25. Ja bym nowego roweru tak nie zostawił, ale po fakcie nie ma sensu o tym dyskutować. Napisz chociaż czym był przypięty, to zawsze jakaś informacja na przyszłość. A jakby tak się przejść do tych miejsc, gdzie są kamery i przedstawić sytuację? Jeśli to jakiś sklep itp., to może właściciel zgodzi się przejrzeć nagrania i jak coś znajdzie, to Ci pokaże.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...