-
Liczba zawartości
679 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez filipog44
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Kolarska choineczka :) podoba sie ? :)
filipog44 dodał komentarz → mateusz7991zajt grafika → Galeria użytkowników forum
-
-
-
Więc w końcu jest Pan zadowolony z tych hamulców czy nie?
-
Ja posiadam hamulce Shimano M445 i potwierdzam że nawet powyżej 30 km/h bez problemu, hamując jednym palcem podnoszę tylne koło do góry i zawsze gdy jadę bardzo szybko a chcę gwałtownie zahamować to muszę używać hamulców ostrożnie bo można wywinąć orła. Siła hamowania jest ogromna, co potwierdzają znajomi. Ważę 65kg. Co ciekawe, brat ma 188cm wzrostu i waży ~90kg i również podczas gdy dałem mu się przejechać rowerkiem dla przetestowania przy 35km/h nacisnął klamkę hamulca aby sprawdzić jak hamują i również nie miał problemu z podniesiem tylnego koła do góry, ponadto był zdumiony siłą hamowania tych niepozornych M445. Jak dla mnie to rewelacyjne hamulce, modulacje mają super, siłę hamowania ogromną. Co do Twoich hamulców i problemu z podniesieniem koła do góry to myślę, że to przez system serwo-wave i myślę że jest to zrobione celowo, coś w rodzaju ABS
-
Również mam M445. Jestem z nich bardzo zadowolony i jak dla mnie są doskonałe. Siła hamowania ogromna, modulacja perfekcyjna, czego więcej chcieć? Klocki fabryczne żywiczne, tarcze również, 160mm. Pozdrawiam
-
Też mam M445 i potwierdzam. Jak dla mnie siła hamowania ogromna, przy ponad 30 km/h można bez problemu wywinąć orła do przodu jeśli zbyt mocno naciśnie się klamkę.
-
Gdybyś miał jakieś problemy to pisz, chętnie pomogę
-
Witaj. To bardzo proste! Sam ostatnio wyjmowałem klocki z moich M445, aby sprawdzić, w jakim stopniu są zużyte i to banalnie proste. Jednak tak, jak napisał użytkownik piotrek87 - trudno to wytłumaczyć. Najpierw musisz odkręcić dwie główne śruby mocujące zacisk hamulcowy do ramy/widelca. Następnie łapiesz kombinerkami wygięty fragment zawleczki i odginasz go w taki sposób, aby obie końce zawleczki dotykały równolegle siebie. Potem łapiesz za drugi koniec zawleczki i wyciągasz ją. Potem już tylko wypychasz klocki a gdy potem chcesz włożyć robisz wszystko w ten sam sposób tylko odwrotnie Czyli najpierw układasz klocki w "paczuszkę" (układasz je do tego metalowego elementu rozpychającego w taki sposób jak są w zacisku i wsuwasz je w tą pustą przestrzeń w hamulcu - tam gdzie siedziały przed wyjęciem.) Potem spójrz w otwór na zawleczke i wyrównaj wszystkie 4 elementy tak aby zawleczka mogła przejść. Potem gdy włożysz zawleczkę, z powrotem zagnij ją kombinerkami i przykręć zacisk do ramy/widelca. Jeśli chcesz mogę wrzucić kilka fotek jak to zrobić.
-
Bardzo fajny rowerek
-
-
-
-
-
