Skocz do zawartości

kregiel

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    508
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez kregiel

  1. Cześć, Wczoraj odbyłem pierwszą przejażdżkę z lampką Garmin Varia UT800. Kupiłem tą lampkę z zamysłem używania jej zarówno w dzień jak i w nocy. Zdecydowaną większość czasu jeżdżę w dzień, więc chciałbym używać trybu dziennego migającego, który działa aż przez 25h(według danych producenta). Niestety ten tryb jest strasznie mocny - według mnie za mocny podczas wyjeżdżania z miasta. Na znakach drogowych oddalonych ode mnie o jakieś parędziesiąt metrów widziałem odbicia lampki, a był słoneczny dzień - co prawda była już godzina 18. Jakie jest wasze doświadczenie z tą lampką? Na chwilę obecną ustawiłem domyślny tryb nocny migający, ale on już trzyma tylko 6h Z góry dziękuję za odpowiedzi!
  2. Powiedz który masz model Perfetto?
  3. Ostatnio testowałem. Spsikałem konkretnie dwa pedały SPD i dało to dobry efekt na +/- godzinę jazdy w suchych warunkach. Później słyszałem, że problem zaczyna wracać. Mam jeszcze gdzieś w szafce smar do amortyzatorów taki gęsty zielony - następnym razem jego wypróbuję. Zauważyłem, że przednia część bloku w bucie jest bardzo wytarta, że aż się błyszczy, ale pewnie wszyscy tak mają. Bloki wymieniałem w zeszłym roku we wrześniu, więc mają nie więcej jak parę tysięcy km przejechane.
  4. Cześć, W ostatnim czasie coraz więcej treningów robię po godzinie 19. Ostatnio w przeciągu paru godzin temperatura spada nawet z 20 do 13 stopni. Jeżdżę ubrany na krótko i jak się robi chłodniej to zakładam bieliznę termoaktywną z długim rękawem, ale to oczywiście nie chroni przed wiatrem. Dodatkowym atutem byłaby ochrona przed deszczem. Krój raczej dopasowany. Co byście polecili na takie warunki pogodowe? Ten model mi wpadł w oko, ale z tego co widzę to oddychalność tylko 10,000 g/m2/24h. https://www.centrumrowerowe.pl/kurtka-rowerowa-northwave-rainskin-shield-2-pd33460/ Z góry dziękuje za wasze rekomendacje
  5. @rowerowe_lowe Brunox od wielu lat jest w moim garażu, ale jeszcze jego nie próbowałem użyć Dzięki za radę! Na pewno spróbuję!
  6. Cześć, Od dłuższego czasu walczę ze skrzypiącymi pedałami Shimano PD-M8120. Ostatnio w jednym serwisie dostałem rekomendację na produkt Finish Line Pedal & Cleat. Wczoraj spryskałem buty oraz pedały. Parę godzin później wsiadłem na rower i ku mojemu zdziwieniu skrzypienie zwiększyło się diametralnie... Dodam, że parę dni wcześniej myłem rower i bez żadnego smarowania skrzypienie występowało tylko przy mocnym nacisku na pedały. Teraz słyszę tarcie metal-metal przy każdym obrocie korby Zakupiłem również preparat Muc-Off MO-94, ale jeszcze go nie testowałem. Jakie są wasze doświadczenia z tym preparatem od Finish Line? Czy coś robię źle? Z góry dzięki za pomoc!
  7. Cześć, Ostatnio nabyłem preparat Morgan Blue Carbon Cleaner Matt. Mam wrażenie, że cleaner to jest tylko z nazwy. Pod koszykiem na bidon mam zacieki z izotonika i nie mogę ich usunąć tym preparatem. Próbowałem już myć wpierw Muc-Off Bike Cleaner a po dokładnym spłukaniu i osuszeniu użyć preparatu Morgan Blue. Zauważyłem, że jest to bardziej preparat zabezpieczający niż czyszczący, gdyż w miejscach, gdzie go użyłem(naniosłem na całą ramę), to rama się bardziej "błyszczy" niż w tych trudno dostępnych. Rower: Specialized Roubaix SL8 Comp. Jakie jest wasze doświadczenie z tym preparatem? Może polecicie coś dobrego do czyszczenia matowej ramy?
  8. Cześć, Wczoraj zacząłem realizować plan treningowy Garmina w oparciu o strefy tętna. Na początku wyjeżdżam poza miasto, by mieć spokojną trasę i skupić się na treningu. Po treningu pojawiło się parę pytań. Czy po wyjechaniu z miasta i włączeniu treningu powinienem wcześniej zwolnić na tyle by być w I strefie? Dojeżdżając do miejsca startowego jestem już w II strefie. Trening zaczyna się od I strefy. W tym ćwiczeniu były bloki w V strefie(170+ bpm) i tutaj był problem, bo nie byłem w stanie osiągnąć tego pułapu. Czy coś robię źle? Możliwe, że strefy tętna mam źle wyznaczone. Zaraz po V strefie miałem odpoczynek w I strefie, by ją osiągnąć i utrzymać w ciągu tych 10 minut, to musiałbym chyba zejść z roweru. Jest też blok między poszczególnymi wytycznymi tętna, gdzie mam jechać aż do wciśnięcia przycisku Lap - Jak długo powinienem tutaj jechać? Po zakończonym treningu chciałem jeszcze zrobić małą rundkę i tutaj pytanie, czy dobrym pomysłem jest jechanie reszty km w II strefie tętna? Z góry dziękuję za pomoc!
  9. Cześć, Od niedawno borykam się z problemem rozłączających się lampek Bontragera. Usuwałem i parowałem je na nowo już wiele razy. Niestety bez sukcesu. Lampki łączą się i rozłączają po włączeniu Garmina. Dzisiaj nawet zauważyłem, że po zamianie tylnej lampki na Garmin Varia, to po dodaniu na nowo przednią lampkę ION 200 RT - Varia nie chcę się automatycznie łączyć po włączeniu Edge. Po usunięciu przedniej lampki z Edge - Varia działa bez zarzutów. Czy komuś udało się rozwiązać problem z lampkami Bontragera? Z góry dziękuję za odpowiedź.
  10. @player123 Nie musisz teraz ciągle patrzeć na Garmina jak już wyjedziesz z miasta?
  11. Cześć, Dzisiaj pierwszy raz miałem przyjemność przetestować radar od Garmina. Dotychczas jeździłem z lampkami Bontragera Flare RT + 200 RT. Po pierwszej przejażdżce na szosie zauważyłem, że do czasu wyjechania z miasta to pikanie jest uciążliwe. Zastanawiam się jak użytkownicy radaru sobie z tym radzą. Zastanawiam się, czy może nie lepiej w mieście mieć włączoną tylną lampkę Bontragera, a dopiero za miastem przełączyć lampki z poziomu Garmina 830, tylko, że jeżdżenie z dwoma lampkami, to chyba nie najlepszy pomysł. Jest jeszcze opcja, by włączać dopiero lampkę poza miastem i wyłączać po powrocie do niego. Z góry dziękuję za odpowiedź
  12. Cześć, Poszukuję sprawdzonych przez was tras szosowych, które mógłbym wykorzystać podczas sesji treningowych. Punktem wylotowym są Bałuty okolice Bałuckiego rynku, więc czas potrzebny na wyjechanie z miasta mogę uznać za rozgrzewkę. Z góry dziękuję!
  13. @sznib Z tego co widzę, to ta przerzutka jest pod 11rz. Potrzebowałbym 12rz. https://www.bikestacja.pl/przerzutka-tylna-shimano-xt-rd-m8120-sgs-2x12-p-5766.html Tylko nie widzę sprzęgła na zdjęciu.
  14. @sznib A jest przerzutka DI2 ze sprzęgłem? @Maciek.B 90rpm, to nie jest piłowanie do odcinki A po drugie to przy mniejszej kadencji problem również występuję. U kumpla na mechanicznej 105 nic takiego się nie pojawia. Wczoraj sprawdzaliśmy.
  15. Cześć, Wczoraj odbyłem pierwszą przejażdżkę w terenie nowym rowerem Specialized Roubaix. W trakcie nagłego zatrzymania korby łańcuch uderza o ramę. Dzieję się to przy różnych przełożeniach oraz przy kadencji ok 90rpm. Po przejażdżce podjechałem do serwisu i poprosiłem o sprawdzenie tej przypadłości. Pan poprosił mnie o zakręcenie korbą do tyłu parę razy(wtedy łańcuch nie uderzał) i powiedział, że wszystko jest w porządku, żeby dalej jeździć i obserwować. Na trenażerze również tego doświadczałem, ale tylko przy bardzo wysokiej kadencji. Nie ukrywam, że serce krwawi jak słyszę łańcuch uderzający o karbon. Obecnie zastanawiam się nad założeniem jakiegoś ochraniacza na ramę, ale dla szos nie widzę ciekawych rozwiązań. Co wy byście poradzili? Z góry dziękuję za pomoc!
  16. @SpinOff Siodełko mam niżej o ponad 1 cm w porównaniu do starego roweru.
  17. @hulk14 Zgadza się. Niestety u mnie już minęło te 30 dni w oczekiwaniu na bike-fitting, który mam wyznaczony dopiero na 28 września.
  18. @KSikorskiTrek był moim drugim wyborem, ale zdecydowałem się na Canyona ze względu na lepszy stosunek cena/jakość. Biorę pod uwagę ewentualną odsprzedaż i polowanie na Treka w przyszłym roku. Spójrz na maksymalny wzrost chyba nie do końca jest to miarodajne.
  19. @KSikorski Jeśli chodzi o mięśnie pleców, to regularnie uczęszczam na siłownię już od wielu lat. Myślisz, że dłuższy mostek mógłby pomóc?
  20. Cześć, Ostatnio nabyłem nowy rower i niestety po ogromnej ekscytacji, która towarzyszyła mi podczas składania roweru, to czar prysł po pierwszej przejażdżce. Niestety podczas jazdy nie mogę za bardzo wyprostować nogi oraz pojawia się ból w dolnej partii pleców. Sztycę mam już wysuniętą na maximum. Jeździ się bardzo nieprzyjemnie do tego stopnia, że czuję się jakbym jeździł za karę. W moim obecnym rowerze mam ramę Cube w rozmiarze 23''. Mój wzrost: 201 cm, długość wewnętrzna nogi: 99 cm. Rama jest w rozmiarze XL. Filmik z krótkiej przejażdżki: https://share.icloud.com/photos/08d4MF6vG4Rtm1oIP2Tula8Qg Myślicie, że da się coś tutaj jeszcze podziałać bike-fittingiem? Z góry dziękuję za pomoc
  21. @Pixon A miałeś odpinane boki, tak by tam była sama moskitiera?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...