-
Liczba zawartości
600 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
2
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez mrkura
-
[Torba podsiodłowa] Topeak Aero Wedge Pack Large - recenzja
mrkura odpowiedział dymcio111 → na temat → Akcesoria rowerowe
@dymcio111 konkretny opis . Nawet nie wiedziałem, że można tyle o torebce podsiodłowej napisać -
[odchudzanie] Waga którego komponentu najważniejsza?
mrkura odpowiedział damianste1 → na temat → Mania lekkości
@ kadargo, popieram. -
[odchudzanie] Waga którego komponentu najważniejsza?
mrkura odpowiedział damianste1 → na temat → Mania lekkości
A jeśli mój rower ma wagę 17 kg, kąt główki 66 st. jeden zawias to dam radę podjechać pod gorę ? -
Witam, ja osobiście jestem "fanem" tej marki. Pierwsze Magury jakie miałem to "HS-33 J.Tomac" w porównaniu do wówczs wszechobecnych v-brakeów nie miały sobie równych. Później były Louiski "cytrynki", teraz Louiski 2006r., które powędrowały do roweru żony. A mnie będą teraz zatrzymywać Marty . Uważam, że to dobry i solidny sprzęt do ciężkich zadań .
-
ssspoko , kupuję kompletny XT 10tkę, admin może wyciąć wątek do kosza.
-
Witam, jak w temacie. W przyszłym roku planuję wymianę całego napędu. I tutaj pytanie, czy warto kupić napęd 3x10 dyna-sys oferowany przez shimano. Ciekawi mnie jak bedzie pracował ten napęd w błocie na ciężkich beskidzkich szlakach i jak jest z tą wytrzymałością łańcucha. Prosiłbym o podpowiedź, ciekawi mnie opinia użytkowników, którzy na własnej skórze przetestowali ten wynalazek .
-
[smarowanie] Zalety i wady olejów do łańcucha
mrkura odpowiedział Maciek764 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Nie wiem czego Wy oczekujecie !? Że będziecie mieli wicznie nasmarowany łańcuch, 20 km w mokrych warunkach w Beskidzie i żadenego smaru nie ma na łańcuchu. -
Tylko na tym filmie droga jest równa jak stół. Z tego wynika, że filmik ze szlaku w zacienionym lesie nie wchodzi w gre.
-
A możesz zapodać jakiś filmik testowy ? Bo "nie jest źle" to dosyć ogóle pojęcie . Chciałbym się dowiedzieć czy jak wezmę tą kamerkę na szlak obraz to nie będzie jedna kolorowa maź.
-
[smarowanie] Zalety i wady olejów do łańcucha
mrkura odpowiedział Maciek764 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Teraz brniemy w ślepy zauek dyskusji, która na pewno nie przyniesie żadnego sensownego rozwiązania. Nie przekonasz mnie, że warto zaprzątać sobie głowę czy smar/olej etc. do piły, kosiarki i bóg wie czego jeszcze lepiej smaruje , dobrze się czyści itd. . Kiedyś może taki sposoby były dobre, też robiłem takie wynalazki, jednak było to ponad 12 lat temu kiedy oferta i dostęp smarowideł był ograniczony. Teraz idę do sklepu albo "wchodzę" na allegro i przeglądam ofertę FL, Rolhofa innych firm i kupuję to co jest mi potrzebne, jeśli mi nie odpowiada kupuję inny produkt. To moje zdanie i nikigo nie nakłaniam do standardowych rozwiązań, jeśli ktoś ma czas na tego typu eksperymenty - proszę bardzo tylko wiem z własniego dośiadcznia, że szkoda czasu. Mój sposób na smarowanie jest prosty i klarowny: W domu jak mam czas na czyszczenie i konsewrację łańcucha daję Rolhof, a w plecaku zawsze mam buteleczkę "FL ceramin wet lube" który rozrusza i przesmaruje największy gnój na szlaku. -
[smarowanie] Zalety i wady olejów do łańcucha
mrkura odpowiedział Maciek764 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Po prostu nie lubię "partyzantki" . Jeśli coś jest do piły to jest do piły, jeśli do roweru to do roweru. Tak jak napisałem- wolny kraj... . Też czasem kombinuję, żeby zrobić coś po kosztach, jednak kombinacja przy kosztach 20/30 zł wydanych raz na pół roku wydaje mi sie bezcelowa. Paleta smarowideł jest tak obszerna, że mi osobiście nie chciałoby się szukać innych smarów / olejów, któe nie wiadomo jak będą się sprawdzać "w boju". Tak więc, moje pytanie teraz do Ciebie - po co ?? Podaj racjonalne argumenty za tym, że warto tracić enegrię i czas żeby sprawdzić czy olej do piły łańcuchowej będzie dobry do łańcucha rowerowego ? -
[smarowanie] Zalety i wady olejów do łańcucha
mrkura odpowiedział Maciek764 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Dokłądnie- Ja kupiłęm Rofhofa w zeszłym roku i nadal go mam. Smarowanie polega na tym, że daje się kropelkę na na ogniwo, a nie kręci się korbą do tyłu i wali smaru tyle, że kapie z niego. Dodatkowo po przesmarowaniu jak sobie troszkę "poleży" przecieram szmatką cały łańcuch do sucha. Smar zostazje tylko tam gdzie powinien i o żadnej "wacie cukrowej" nie ma mowy. ps. Troszke mnie irytują wpisy typu "test smaru do pił łańcuchowych" ( z resztą już kiedyś o tym pisałem w tym wątku), ale... wolny kraj - żeby nie było, że się czepiam. -
-
[smarowanie] Zalety i wady olejów do łańcucha
mrkura odpowiedział Maciek764 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Ja używałem, dobry żeby zabrać na trasę i w razie doraźnej konieczności użyć, a po powrocie zmyć. Do normalnej eksploatacji/konserwacji zbuyt lepki. -
[smarowanie] Zalety i wady olejów do łańcucha
mrkura odpowiedział Maciek764 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Dodatkowo trzeba uważać powierzchnie hamujące - na tarcze lub felgi. -
[smarowanie] Zalety i wady olejów do łańcucha
mrkura odpowiedział Maciek764 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Spoko, tylko dla mnie to mija się z celem, ja mam troszkę inne podejście do problemu. Mianowicie, kupując bardzo dobre smarowidło (Rohloff'a) za około 40 zł. za buteleczkę, która jak na razie wystarczyła mi na sezon i zostało mi jeszcze ponad połowa. Bezsensownym wydaje mi się "szarpać" gotować łańcuch w jakiś olejach przeznaczonych do zupełnie innych celów i robić jakieś inne cuda na kiju, żeby zaoszczędzić 20 zł na rok. Wydaje mi się, że w tym temacie warto się skupić na opiniach o smarowidłech dostępnych na rynku, o ich właściwościach itd. itp. . -
[smarowanie] Zalety i wady olejów do łańcucha
mrkura odpowiedział Maciek764 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Nie chcę sie wygłupić, ale czy grafit ma dobry wpływ na elementy cierne (tworzące się pomiedzy ogniwami łańcucha)? -
[smarowanie] Zalety i wady olejów do łańcucha
mrkura odpowiedział Maciek764 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Panowie !! nie idźmy tą drogą !! Bo dojdziemy do wniosku, że najlepiej założyć zamiast łańcucha pas transmisyjny ze świńskiej skóry nasączony margaryną Mamy XXI i na pewno panowie z "Finish Line" albo "Rohloffa" wymiślili lepszy skład substancji smarujących niż ww. wynalazki. Jak jeździł Szurkowski (z pełnym szacunkiem dla tego pana) przemysł rowerowy był na zupełnie innym poziomie niż dzisiaj, łańcuchy były z innych stali itd itp. -
[smarowanie] Zalety i wady olejów do łańcucha
mrkura odpowiedział Maciek764 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
A ja jadę na "Rohloff'ie" i wszystkie Finish Line'y (wet / dry) wyrzuciłem. Rohloff jest na tyle wydajny, że nawet przy jego cenie wychodzi taniej niż inne wynalazki. FL wet ceramic- łapie każdy syf, za to FL dry bardzo szybko wysycha. polecam Rohloff'a -
Tak obszerną i dokładną odpowiedź należy jedynie pochwalić, a nie karcić . Wracając do tematu- jestem zainteresowany próbkami
-
Witam, czy miał ktoś okazję przetestować mini kamerki dostępne na allgro (http://allegro.pl/mini-kamera-720x480-30fps-akt-glosem-akcesoria-i1360419100.html). Widziałem filmiki testowe na "YT", jednak nie ufam tak do końca, że jakość jest tak dobra jak na tych filmikach. Chodzi mi tutaj, wstrząsy, pomchurną pogodę itd. Czy przy zamontowaniu kamery na ramie będzie cokolwiek widać
-
[tarczówki hydrauliczne] Hayes Stroker Ryde
mrkura odpowiedział amoniak → na temat → Hamulce rowerowe
Witam, jeśli "srefa testów" więc się wypowiem . Miałem te hamulce w wersji v7- przy założeniu, że moja waga wynosiła 115 kg. może nie wypadają aż tak źle, acz kolwiek traciły mi się na ostrych zjazdach. Tarcza bardzo szybko się nagrzewała i po długim hamowaniu fading był drastycznie odczówalny i o skutecznym hamowaniu nie było mowy. Tyle w sprawie hamowania. Może moja waga robiła swoje i lżejsze osoby będą sobie chwalić. Jakość/ wykonanie: Fatalne wykonanie i fatalna jakość materiałów, klamka po 300km zaczęła się wycierać z lakieru i dostała luzów. Można by powiedzieć, że wyglądem się nie jeździ- jednak po tak krótkim dystansie nie powinno się tak robić. Reasumijąc- nie polecam. Ja kupiłem poczciwe Magury Louis'y i moim zdaniem są bezkonkurencyjne, jeśli chodzi o jakość hamowania, wyknoania w stosunku do ceny. -
witam, też się zastanawiam nad zakupem tych hamulców, opinia wskazana
