-
Liczba zawartości
808 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez gad
-
[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali
gad odpowiedział Wiewiór → na temat → Rowery/ramy
Czy można gdzieś dostać samą ramę od roweru KONA UNIT 29 rozmiar 22" ? -
Na ALLEGRO jest rower miejski napędzany paskiem i z piastą SHIMANO NEXUS 8 http://allegro.pl/rower-breezer-beltway-nexus-8biegow-pradnica-pasek-i3557660848.html A tu jest filmik jak zrobić dzielone tylny widelec
-
Czy gdzieś w POLSCE są dostępne ramy i części, aby zbudować rower napędzany paskiem ?
-
http://allegro.pl/rower-breezer-beltway-nexus-8biegow-pradnica-pasek-i3557660848.html
-
Na razie tylko zastanawiam się nad takim rowerem, moja jazda to jakieś 90% miasto. I chyba lepiej jest kupić taki rower w całości niż składać . TREK DISTRICT http://skleprowerowy.bydgoszcz.pl/trek-district Czy znacie jeszcze jakieś inne rowery z napędem paskowym dostępne w POLSCE ?
-
Dostępny jest jeszcze SCOTT SUB 10 http://www.scott.pl/product.php?id_cat=720&id_prod=4904
-
Dlaczego piszesz że można zapomnieć o amortyzatorze ?
-
Rowery z napędem paskowym http://www.beltbikes.es Na innym forum była dyskusja. http://emtb.pl/forumo/showthread.php?tid=7637
-
Pytam się tylko teoretycznie, czy jest przyszłościowy w razie zmiany upodobań.
-
Czy ktoś miał styczność z tym rowerem ? Jak ma się sprawa z tym napędem paskowym ? Czy jest możliwość założenia szerokich opon i amortyzatora ? http://www.maxbike.com.pl/focus-planet-tr-10_10141.html http://katalog.bikeboard.pl/produkt,2013,rowery,8257
-
Śmieszna sprawa, okazało się że to stukały klocki hamulcowe i dzwięk roznosił się po całych goleniach.
- 625 odpowiedzi
-
- Drake Manitou
- Manitou
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Przepraszam dopiero teraz to zauważyłem. W nocy przeglądałem yotube z rowerami 29er i gdzieś ten mi wyświetlił się przy okazji.
-
Fajny HIBRID CUBE ANALOG Szkoda że nie mój http://www.youtube.com/watch?v=G_s1yT-b7Ik
-
Nie żartuj sobie, mnie powoli krew zalewa od tego stukania sprężyny.
- 625 odpowiedzi
-
- Drake Manitou
- Manitou
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Tak czytałem, tylko jak ją zakładać ? Raz nawet to zrobiłem, tylko zapakowałem całą, ale pomyślałem że zaraz pęknie tam gdzie końce stykają się tłokiem i częścią pod zaworkiem do pompowanoia powietrza.
- 625 odpowiedzi
-
- Drake Manitou
- Manitou
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/2013-fuji-tahoe-29-1-7-deore-3x10-manitou-21-i3451827607.html
-
Dziś zakładałem i podgrzewałem na sprężynę małe kawałki koszulek termokurczliwych (0,5 - 1 cm) dłuższe nie wejdą, ale po tym zabiegu sprężyna dosyć ciężko wchodzi do goleni i mocno ociera o golenie. Boję sie że może je uszkodzić i amortyzator będzie miał skokową pracę.
- 625 odpowiedzi
-
- Drake Manitou
- Manitou
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
To może jakiś używany z TORĄ, albo z MANITOU TOWER
-
Chcę sprzedać swojego starego SCOTTa 26'' i nabyć rower 29" tylko że nowe rowery w przedziale cenowym 3000 - 3500 zł mają dosyć słebe amortyzatory przednie i mogą nie wytrzymać mojej wagi 113 kg (teraz mam Manitou Drake) Dlatego zastanawiam się czy lepiej szukać jakiegoś używanego roweru 29" albo czekać na jakieś zimowe promocje nowych rowerów.
-
Dalej dzwoni, tylko teraz ciszej.
- 625 odpowiedzi
-
- Drake Manitou
- Manitou
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
na razie spróbuję dać sporo smaru i zobacze jak będzie.
- 625 odpowiedzi
-
- Drake Manitou
- Manitou
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Czy wasze amortyzatory brzęczą na małych wybijach (jazda po kostce granitowej) Sprawdziłem że ten dzwięk dochodzi z lewej goleni, tak jakby sprężyna obijała się o boki goleni. Nawet jak uderzam ręka w lewą goleń słychać ten dzwięk.
- 625 odpowiedzi
-
- Drake Manitou
- Manitou
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Oring 21 x3,50 rolował się i dlatego amortyzator zacinał sie na starcie. Przed urwanien tłumika odbicia przygotowałem sobie oring na niego o wymiarach 21 x 3 ( zamiast 21 x2,50) i dawać dodatkowy oring. Ale nowy tłumik ma inne gniazdo na oring i 21 x 3 nie pasował, więc troszkę podpiłowałem nowy oryginalny. Założyłem na tłok powietrzny oring 21 x 4 i podpiłowałem go pilniczkiem (jakieś 1,5 godziny) dodatkowo dałem jeszcze oring 21 x 1 i teraz nic sie nie przycina. Jeszcze chciałem wymienić stukającą podkładke na plastikową, ale ona puszczała olej bokami i zostawiłem starą. Czyba od tego ciągłego wyciągania i wkładania tłumika kąpresji gąbki na nim zaczeły się niszczyć.
- 625 odpowiedzi
-
- Drake Manitou
- Manitou
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Albo dam grubszy 21 x 4 i spiłuję go pilniczkiem
- 625 odpowiedzi
-
- Drake Manitou
- Manitou
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Dziś znowu rozebrałem amortyzator i zauważyłem że wymieniony oring na tłoku powietrznym 21 x 3,50 jest zbyt luźny w gnieździe i roluje się.
- 625 odpowiedzi
-
- Drake Manitou
- Manitou
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
