Skocz do zawartości

koloture

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    55
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez koloture

  1. Dziękuję Wam za podpowiedzi i linki. Tak jak napisaliście - od strony napędu są wcięcia na klucz i jak przyjrzałem się dokładniej od drugiej stronie wnętrzu piasty, to tam jest gniazdo na imbusa. Problem rozwiązany, możemy zamknąć ten temat.
  2. Cześć, Mam prośbę o pomoc. Rozsypał mi się napęd - bębenek kręci się w obydwie strony. Piasta Novatec, bębenek nie wiem jakiej firmy, na łożyskach maszynowych. Postanowiłem zajrzeć do środka. Co umiałem, zdemontowałem. Wybiłem z jednej strony łożysko i wyciągnąłem QR. Nie wiem, jak ściągnąć bębenek. Nie znalazłem podobnego przypadku po zdjęciach innych użytkowników, więc postanowiłem wrzucić swojego pacjenta. Może ktoś podpowie, jak dalej to demontować?
  3. W moim przypadku po oddaniu do serwisu okazało się, że ośka w lewym pedale była za krótka i przy skręcaniu nie usztywniała korpusu - pedały podrabiane chińczyki. Podmiana ośki załatwiła sprawę, ale zobaczymy jak z ogólną trwałością tego badziewia będzie. Temat można zamknąć.
  4. Cześć, Kilka miesięcy temu kupiłem nowe sdp M540. Zrobiłem na nich jakieś 2k km. Od 3 jazd zauważyłem, że w lewym pedale korpus pedału przesuwa mi się w płaszczyźnie poziomej. Widać to na zdjęciu z pedałami - na górnym zdjęciu - oś jest wsunięta w korpus, po lekkim pociągnięciu - na dolnym zdjęciu widać że jest wysunięta o grubość uszczelki. Po rozebraniu nie zauważyłem żadnych różnic między korpusami/osiami za wyjątkiem tego, że oś lewego pedała ma frez (zaznaczony na zdjęciu). Zdjęcie może być trochę mylące, bo lewa nakrętka aluminiowa jest przesunięta na osi w stosunku do prawej, ale sprawdzałem że obydwie przesuwają się w tym samym zakresie. Przy skręcaniu korpusu z osią w przypadku lewego pedału nie ma żadnego oporu - można nakręcić ręką, po nakręceniu oś nie usztywnia się w korpusie i nawet przy maksymalnym dokręceniu później oś można wsuwać i wysuwać. W prawym pedale przy skręcaniu jest wyraźny opór i trzeba nakręcać korpus na oś z pomocą klucza. Już przy delikatnym nakręceniu oś się usztywnia i nie nie ma efektu wsuwania/wysuwania jak w lewym pedale. Nie mam doświadczenia z tymi pedałami, na wcześniejszym zestawie m520 jeździłem 12 lat bez żadnego serwisu i nigdy podobnego problemu nie miałem. Prośba do bardziej doświadczonych - czy to jest problem regulacyjny, czy pedały do reklamacji? rf
  5. Dość dużo jeździłem z dwójką dzieci w przyczepce qeridoo na rowerze Mbike Crosser RX, a potem Lazaro X-Force 3, więc pozwolę sobie dorzucić trzy grosze. Obydwa rowery z Vbrake'ami i raczej przeciętnymi (w jednym avidy 3, w drugim jakieś oemowe tektro). W moim przypadku hamulce v-brake wystarczały. Mimo wszystko to jest fizyka, i pomijając skuteczność hamulców, czy to będzie vbrake czy tarczówka to według mnie większa masa roweru i kierującego poprawia stabilność takiego zestawu przy manewrowaniu i hamowaniu. Stąd zastanowiłbym się nad rowerem mtb 27,5. Ważna sprawa to jakość łańcucha. Ja przez 3 sezony ciągnięcia do przedszkola na trasie 3 km załatwiłem 3 łańcuchy i dwa napędy. Inna sprawa że przekroczyłem znacznie dopuszczalną wagę, bo ciągnąłem dzieci ważące razem 50 kg, przy dopuszczalnej masie załadunku wg producenta 36 kg. Jeszcze jedna rzecz przy takiej masie - ważna jest jakość osi, do których podczepiasz zaczep holu. Qeridoo nie daje żadnej specjalnej ośki, tylko montuje się standardowo do szybkozamykacza w tylnym kole. Ja przy tak dużej masie dzieciaków raz złamałem szybkozamykacz przy skręcie, a dwa razy wygiąłem ośkę tak, że koło zaczęło trzeć o hamulec. Jeżeli masz problemy z podjazdami, to zwróć uwagę jakie przełożenia są w rowerze i na jakich zębatkach. Im większy zakres tym lepiej. Alternatywa zakupowa to kupienie roweru ze wspomaganiem elektrycznym.
  6. Ja bym się w takim wypadku zastanowił nad zakupem nosków do pedałów platformowych. Buty 2w1 nie dadzą takiego komfortu w pieszych wędrówkach jak dedykowane obuwie turystyczne oraz odpowiedniej sztywności do efektywnego pedałowania w SPD. Odnośnie samego pomysłu przekładania platform i spd w zależności od rodzaju wycieczki, to Shimano ma platformowe nakładki na pedały SPD. Testowałem to na wyjazdach do 50-60 km, zdaje egzamin, ale te platformy powierzchniowo są mniejsze od standardowych i nie dają tak dużego oparcia dla buta oraz gripu, jak standardowe platformy. Szczególnie w zimę może to być problemem, jeżeli jeździsz w butach turystycznych zimowych/śniegowcach, które mają jeszcze masywniejszą podeszwę od obuwia letniego.
  7. Witam, Poszukuję części zapasowych do butów Shimano XC51N - zestawu sprzączek i pasków - kod części wg katalogu producenta to Esmshlolblss - kolor czarny. Dostępność w internecie to 7 tygodni. W żadnym polskim sklepie nie znalazłem na stanie. Nie musi być nowy - pasek i sprzączka z lewego buta. Jeżeli ktoś takie ma lub widział w sklepie, będę wdzięczny za kontakt. Ewentualnie czy jakiś inny pasek byłby kompatybilny?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...