Skocz do zawartości

[ostra recenzja] timebomb krakau


golab

Rekomendowane odpowiedzi

Torbę można zobaczyć jak wygląda i ile kosztuje na stronce http://www.timebomb.pl

Z zakupu jestem w 100% zadowolony, bezproblemowo można się z nimi skontaktować i dogadać co do szczegółów. Zamówienie (tzn. szycie) zostało zrealizowane w 2 dni. Pierwsze wrażenie: jest duża :) można w niej zmieścić sporo drobiazgów, dodatkowo w środku ma przyczepione na rzep kieszonki. System nośny mam zamocowany na lewe ramię ale bez problemu można go sobie przełożyć. Pasek jest bardzo mocny i pewny, jak się ściśnie paski to jeździ się z nią wygodnie, nic nie lata na boki, bez problemu można ją sobie przełożyć do przodu żeby szybko coś wyciągnąć bez potrzeby zdejmowania torby. To chyba tyle. Jakby ktoś miał jakieś pytania to chętnie odpowiem. Generalnie torbę i producenta polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dane Ci już było jeździć z dużym ciężarem? Z moim Bagaboo podczas przewożenia kilku ryz papier, albo faxu, nie mogę oddychać. Jeśli odpuszczę pas naramienny, wówczas kończy mi się poduszka i wgniata się mi w ramię klamra. Jednak najgorsze jest utrudnione swobodne oddychanie przy dużym obciążeniu torby. Jak z Timebombą jest?

 

P.S. THX za wrzucenie opinii o sprzęcie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na plecach miałem kilka kilogramów (2-3) więc dało się oddychać. Przy większym ciężarze podejrzewam, że będzie podobnie jak w Twoim przypadku i torba zacznie mnie normalnie dusić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz zbyt ciężkich rzeczy to jest spoko. A jak masz ciężkie to nawet w plecaku plecy bolą. Trzeba dobrze ściągnąć (nie tak mocno żeby się udusić) paski i jest ok. Blachol robił chyba w swoich torbach taki patent, że można było doczepić jeszcze jeden pasek tak aby równomiernie rozłożyć ciężar na oba ramiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mógłbyś coś więcej napisać o tych mniejszych kieszonkach? ile ich jest, co się w nich mieści? czy są udogodnienia typu miejsca na długopis czy też karabińczyk na klucze?

2. Czy występuje w tej torbie to co w bagaboo Grabarza, czyli po zluzowaniu pasa brakuje poduszki?

3. Możesz zrobić jakieś zdjęcia i wrzucić na imageshack(chodzi mi szczególnie o te kieszonki)? bo na stronie timebomb niestety zdjęcia są małe i w pokazie slajdów nie ukazując wszystkich szczegółów.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System kieszeni jest przyczepiony w środku na rzep, jest tam jedna kieszeń zamykana na zamek, dwie mniejsze otwarte, przegródka na długopisy, karabińczyka niestety nie ma. Jak dorwe jakiś aparat to zrobię fotki. Poduszka jest dość długa i nie powinna się skończyć po zluzowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System kieszeni jest przyczepiony w środku na rzep, jest tam jedna kieszeń zamykana na zamek, dwie mniejsze otwarte, przegródka na długopisy, karabińczyka niestety nie ma. Jak dorwe jakiś aparat to zrobię fotki. Poduszka jest dość długa i nie powinna się skończyć po zluzowaniu

 

po calkowitym zluzowaniu poduszeczka niestety jest poza ramieniem ale czy czesto nosi sie tak torbe? nawet noszac ja nie na rowerze zaciagam ja tak, jakbym mial z nia jechac. oczywiscie postrzezenia dotycza torby krakau. duza? przyznam, ze czasem brakuje mi pojemnosci a kurierem nie jestem. wystarczy zaladowac tam kilka niezbednych gratow i juz czlowiek zaluje, ze jednak nie kupil warschau.

z moich spostrzezen - z duzymi ciezarami jezdzi sie w torbie wygodniej niz w plecaku chociaz faktycznie czasem tchu brakuje :)

 

ps. mala prosba na koniec - na litość! nie piszcze karabinczyk. karabinek!! jako osoba wspinajaca sie dostaje wrecz bialej goraczki slyszac slowo karabinczyk. albo jesli juz, to piszcie w nomenklaturze technicznej - zatrzasnik (chociaz to slowo rownie koslawe co karabinczyk)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlodna analiza (po wizycie u ortopedy) "dlaczego pekl jezyczek" doprowadzila mnie do wniosku, ze mogly ja oslabic liczne gleby . otoz ta klamra znajduje sie w newralgicznym miejscu a w przypadku szorowania cialem po asfalcie wlasnie nia szorowalem (o czym swiadcza liczne zarysowania) - dziwne, ze dopiero teraz je zauwazylem. a wiadomo - chlodne, zimowe noce, sliski asfalt, oponki 23 i samo sie wywraca :D a teraz nadgarstek z wybitymi sciegnami, i uraz do zakretow w prawo. no i ta klamra peknieta.

troche off-topicowo ale ciagle mnie ta klamra meczy :P bo duraflex robi dobre produkty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kurczaki... Wpadłem na szaleńczy pomysł zanabycia drugiej torby. Niedługo będę miał Cordurę w brytyjskiego DPM-a (marzy mi się torba camo), więc postanowiłem zwrócić się do Timebomby. Przyglądam sie zdjęciom zamieszczonym przez Salvadora i...pomiędzy jakością i estetyką wykonania oraz architekturą wnętrza Timebomby i Bagaboo jest gigantyczna przeeepaaaśśśććć. A cena ta sama, a nawet wyższa od produktu Madziarów... Jest tu ktoś, kto ma torby obu tych producentów i mógłby zweryfikować moje wnioski? A czy ktoś wie, czy poza materiałem Kraków różni się czymś od X-stadionu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Mod Team

Hmmmm....

A mnie sie wydawalo ze po to aby kiera nie obijala ramy przy zbyt ostrym skeceniu, szczegolnie jak sie nie ma przedniego hebla. Nio i jeszcze mini "jadergarda" na skosnej rurze glownego trojkata ramy aby nie obijac tej ostatniej hamulcem przy skrecie.

 

Tak po prawdzie to chyba musialbys tam miec jakiegos air bag'a zeby strzal w klejnoty nie byl bolesny :(

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz owijke albo gąbki to rama się nie obije. Chociaż to prawda, kierownica lata jak chce... Ponoć niektórzy tak mocno skręcają stery, że można je ruszyć tylko 90st w lewo i prawo :] A framepad generalnie chroni ramę (od kierownicy, słupków, znaków drogowych, łańcuchów itp). Przyrodzeniu dużo nie pomoże. Lepszy będzie http://www.friend-active.pl/index.php?str=...at=&subkat= albo http://www.allegro.pl/item367488914_mistrz...cza_profi_.html :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weźcie sobie szanowni koledzy nie róbcie jaj z kolegi

jego klejnoty są w potrzebie a wy mu ochraniacze i poduszki proponujecie

 

idź na złom ,znajdź bmx'a w dobrym stanie i juz bedziesz miał takową osłonkę .. za free

 

a jeszcze lepiej sam sobie uszyj -pełen custom .. fajna sprawa ,a naprawde jest to łatwe do zrobienia

io

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Troche odgrzeje temat, salvador moglbys raz jeszcze dodac zdjecia torby, bo link juz nie dziala. Moze jakies nowe spostrzezenia po dwoch latach uzywania? Ja sie przymierzam do Warshau/Warshau de'luxe. Rozwazam tez Bagaboo standard w rozmiarze L, ale z podatkami, przesylkami i przy aktualnym kursie euro wychodzi drozej, ktos moze ma i wie czy faktycznie warto doplacic (plusem jest ze mozna wybrac kolor bez doplaty w przeciwienstwie do Timebomb, ale mnie akurat to do szczescia nie potrzebne). A moze ktos sie wybiera na zakupy do Budapesztu, bo w forintach wychodzi taniej :> Wszelkie recenzje, uwagi i ewentualnie inne propozycje toreb mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche odgrzeje temat, salvador moglbys raz jeszcze dodac zdjecia torby, bo link juz nie dziala. Moze jakies nowe spostrzezenia po dwoch latach uzywania? Ja sie przymierzam do Warshau/Warshau de'luxe. Rozwazam tez Bagaboo standard w rozmiarze L, ale z podatkami, przesylkami i przy aktualnym kursie euro wychodzi drozej, ktos moze ma i wie czy faktycznie warto doplacic (plusem jest ze mozna wybrac kolor bez doplaty w przeciwienstwie do Timebomb, ale mnie akurat to do szczescia nie potrzebne). A moze ktos sie wybiera na zakupy do Budapesztu, bo w forintach wychodzi taniej :> Wszelkie recenzje, uwagi i ewentualnie inne propozycje toreb mile widziane.

 

Tu masz temat ze zdjęciami mojej: http://www.forumrowerowe.org/topic/67356-wymiary-torba-kurierska-timebomb/.

 

Ja ogólnie jestem zadowolony. Torba się trzyma, bez żadnych usterek, nie szanuję jej tylko cioram po ziemi, zmokła wiele razy. Ogólnie daje radę, choć pewnie są lepsze. Trzeba się do niej przyzwyczaić. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...