Skocz do zawartości


Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie
- - - - -

Odblaskowe rękawice rowerowe INBIKE - pierwsze wrażenie

Napisane przez krism4a1 , 27 październik 2016 · 2944 Wyświetleń

rękawice rowerowe
Odblaskowe rękawice rowerowe INBIKE - pierwsze wrażenie Pierwsze wrażenia z rowerowych rękawic od "mainfrendów".
Potrzebowałem nowy rękawic jesienno - wiosennych, więc naturalnym odruchem było zacząć szukać na chińskich stronach, mainfrendy mają czasami niezłe pomysły. Znalazłem takie coś: INBIKE Reflective Cycling Gloves Full Finger Bike Gloves Touch Screen Fingertip Anti slip Gel Palm Men Women Cycling Accessories-in Cycling Gloves from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group

Szukałem rękawic na warunki jesienno-wiosenne, może wczesną zimę, coś co sprawdziło by się w temperaturze od -50C do +100C. Coś co było by w miarę wodoodporne i nie przeszywało by wiatrem. Na warunki typowo zimowe przy niższych temperaturach mam rękawice Scotta, więc mogłem sobie zawęzić komfortowo temperaturę użytkowania.

Na razie mogę tylko wstępnie opisać to co przyszło z Chin, test długo dystansowy wrzucę po okresie wiosennym, zobaczymy jak będzie z trwałością.
cena: 13 $
czas dostawy: niecałe trzy tygodnie
rozmiar: XL

Co przyszło:
Dołączona grafika

Zestaw zawiera parę rękawic, ulotkę ze szczegółami ich zalet :) oraz ciekawą saszetkę/pokrowiec.

Jak leżą na dłoniach? Nieźle, choć mam wrażenie, że gdyby były w rozmiarze 2XL też bym nie narzekał. Ale jest ok.
Od strony chwytu na kierownicy materiał jest bardzo miękki, ma jakąś niewielką wkładkę ala żel (nie wiem czy to faktycznie żel) w chwycie za metalowe rogi nie ślizgały i zapewniały lepszy chwyt niż moje poprzednie rękawice. Palec wskazujący i kciuk mają "funkcję" obsługi ekranu pojemnościowego smartfonu, sprawdziłem działa bez zarzutu.
Materiał pomiędzy palcami jest najcieńszy, może dzięki temu nic nie podwija się i nie przeszkadza przy zaciśniętej dłoni na gripach, zobaczymy jak to będzie kiedy zmokną.
To co wyróżnia te rękawice to materiał na górnej stronie. Rękawice od wierzchu są w 100% odblaskowe. Wygląda to tak jak te pasy na kamizelkach odblaskowych. Nie jest to jakaś naklejona grafika, całe rękawice świecą w reflektorach samochodów. Niewątpliwa zaleta w warunkach typowej jesieni w Polsce.
Wadą takiego rozwiązania jest struktura tego materiału, jest bardzo gumopodony i nie ma absolutnie możliwości otrzeć np. twarz wierzchem dłoni.

Zobaczymy jak sprawdzą się w trudnych warunkach chlapy jesienno zimowej, po pierwszych kilkunastu km jestem pozytywnie zaskoczony i także nastawiony na dalszą eksploatację.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

  • 0

Do góry


A jak jest z rozmiarówką tych rękawic? Ta na Allie jest zgodna z tym co otrzymałeś?

    • 0

Ta na Allie jest zgodna z tym co otrzymałeś

Moje XL mają ten wymiar przez nich zaznaczony na około 10,5 cm (szerokość) tak jak pisze w instrukcji. 

    • 0

Dokładnie tak samo wyglądające rękawice, tyle że z napisem Kalenji, plus opaska odblaskowa na głowę i gratis światełko kupiłem ze 2,5 roku temu w Decathlonie w Anglii. Rękawice kosztowały ~13 funtów a opaska 7, z tym, że mi opaski nie policzyli. Nie mają na palcach materiału przewodzącego, ale bez problemu używam w nich telefonu. Nie mają też wkładki żelowej.

Tu link:

Rękawiczki do biegania WINDSTOP REFLECTIF AH13 KALENJI - Bieganie_4 Bieganie_4...

    • 0