Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakup Lazaro Integral V3, ale mam dylemant w doborze rozmiaru ramy. Mój wzrost 178 cm, długość nogi bez obuwia 80cm. Mogę prosić o waszą pomoc? który rozmiar ramy będzie dla mnie odpowiedni 17 czy 19?

Edytowane przez mes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam podobnie jak użytkownik 2 posty wyżej planuję zakup roweru Lazaro Integral ale V2 z 2015r i mam podobne pytanie w sprawie doboru ramy. Mam 190cm wzrostu i długość nogi 88cm, waham się pomiędzy 21" a 19" ramą. Poprosiłbym o pomoc w wyborze ramy?

Edytowane przez Rekol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Przymierzam się do zakupu roweru.

Na 90% będzie to Northtec Caledon DB z tego roku.

Mam 182cm wzrostu, ~84cm w nodze. Jaka rama będzie najlepsza? 19'' czy 21''?

Lepiej lekko za duża czy za mała? :)

 

 

Rozważam jeszcze Lazaro Elitary V3 - jaka długość ramy w tym przypadku?

 

Btw. http://www.rb-rowerek.pl/category/rowery-2015-crossowe-28-meskie  -  jeżeli ktoś jest w stanie się pofatygować - których z tych rowerów najbardziej pasuje geometrią do Northteca, a który to Lazaro?

Nie będę miał raczej możliwości żeby przymierzyć te konkretne dwa modele (nie wiem, czy w ogóle będę miał jak przymierzyć rower)

Edytowane przez Kirigato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na 90% będzie to Northtec Caledon DB z tego roku. Mam 182cm wzrostu, ~84cm w nodze. Jaka rama będzie najlepsza? 19'' czy 21''? Lepiej lekko za duża czy za mała?
Na Caledonie w rozmiarze 21" będziesz miał pozycję bardziej wyciągniętą niż na 19" gdzie będziesz miał pozycję bardziej pionową. Ja ze swoimi 180 cm wzrostu i nogą 85 cm jeżdżę na crossie w rozmiarze 21" (nie widzę siebie na ramie 19").

 

Rozważam jeszcze Lazaro Elitary V3 - jaka długość ramy w tym przypadku?
Co do Lazaro to ze względu na dłuższą ramę polecam rozmiar 19"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Mam problem z doborem rozmiaru. Jestem kobietą. Mam 170 cm wzrostu i długość nogi od krocza 80 cm. Znalazłam rower Kross z kołem 27,5". Zastanawiam się czy wybrać rozm. S(17") czy M(19"). Obawiam się, że rozm S może być za mały i ograniczać ruchy. Ale czy M nie będzie za duży? Wyliczyłam, że odpowiedni rozmiar to ok 18,3" ale niestety takiego rozmiaru nie ma.. Proszę o pomoc.

Edytowane przez alise
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar ramy w szosówce to rzecz umowna, i często ma niewiele wspólnego z długością rury podsiodłowej, ten rower to cross, więc podali długość podsiodłówki - tak jak w mtb, tyle że crossa przeważnie bierze się o rozmiar większego niż odpowiedni mtb.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...