Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

OK, patrzyłam na takie tabelki.

Ale chodzi mi o stosunek wielkości kół do ramy. Skoro na rowerze L z kołami 28 cali czułam się źle, to może takie same koła ale mniejsza rama? Właśnie tego tabelki nie rozróżniają :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skoro na rowerze L z kołami 28 cali czułam się źle, to może takie same koła ale mniejsza rama?
Przymierz się do M, samych rozmiarów kół bym się nie czepiał, tyle dziewcząt jeździ na swych mieszczuchach bez problemu a one sa na kołach 28". Na 173 cm wzrostu to maksymalnie M. W decathlonie maja duży wybór więc z przymiarką nie powinno być problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić Lazaro Integral, każdy wie o co chodzi. I mam pytanie co do ramy co też raczej oczywiste. Więc tak. Mój poprzedni rower miał rozmiar, no właśnie nie bardzo wiem ile. To rower Atala kupiony ok 1995 roku i jakoś do czasu jak jeździłem nie robiło mi to różnicy jaka rama. Gdzieś czytałem, że rozmiar to ogólnie długość "pionowej rury w ramie" i u mniej jest to ok 50cm czyli no właśnie wtedy to były chyba tylko rowery i rowery górskie, bez większej klasyfikacji? Więc nie wiem czy to cokolwiek mówi i da się na tej podstawie coś wywnioskować?

Ogólnie mam 172cm a poprzednia pozioma część ramy znajdowała się na wysokości 77cm i miałem tam minimalny 1-1,5, może 2cm zapasu do krocza. 
W Lazaro na 172 cm polecają ramę 17 ale po 174 już 19. Niby się łapię ale jednak na styk. Jak widać po moim rowerze nie mam specjalnego doświadczenia i preferencji co do wielkości ramy. Czy jednak lepiej ew mieć za małą czy za dużą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W Lazaro na 172 cm polecają ramę 17 ale po 174 już 19. Niby się łapię ale jednak na styk. Jak widać po moim rowerze nie mam specjalnego doświadczenia i preferencji co do wielkości ramy. Czy jednak lepiej ew mieć za małą czy za dużą? 
pidejź do najbliższego sklepu rowerowego i przymierz sie do jakiś crossów w rpzmiarze 17" i 19" ale według mnie 19" będzie za duża
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklepu rowerowego i przymierz sie do jakiś crossów w rpzmiarze 17" i 19"

Nie jakichś, tylko takich, które mają górną rurę ramy podobnej długości. Sam rozmiar ramy mało mówi o tym, czy będzie nam na niej wygodnie. Różne ramy w tym samym rozmiarze mogą się baaardzo różnić długością ramy...

To tak w ramach uzupełnienia, bo wiem, że Ty o tym doskonale wiesz, ale kolega może nie wiedzieć. :)

Edytowane przez cienkun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sam rozmiar ramy mało mówi o tym, czy będzie nam na niej wygodnie.
Tu nie chodzi o wygodę ale czy górna rura nie będzie gniotła jego klejnotów <_< Jak chce znaleźć wygodny rower to musi się do niego przymierzyć a nie szukać podobnego. Bo sama podsiodłówka i górna rura nic nie powiedzą czy rower będzie wygodny czy nie. Jedynie jaka mniej więcej będzie na danym rowerze pozycja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to mi chodziło. Kolega pytał czy rama będzie dobra, czy za duża. Za długa, to też za duża.  ^_^

Pójdzie do sklepu, przymierzy się do 19" crossa Unibika i stwierdzi że 19" jest OK, a potem dosiądzie lazaro i stwierdzi, że nie jest OK, bo jest rozciągnięty jak na średniowiecznym kole tortur... ;)

Edytowane przez cienkun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam podobnego pisałem tylko, że nie jestem w stanie tego ocenić nawet jak mi się dobrze jeździło.

A co do przymiarki do podobnego to jak się chce kupić w internecie to mogę znaleźć w sklepie jakiś 17 czy 19, ale ciężko określić czy to jest taka czy inna rama, tak? Bo nawet jak gdzieś znajdę długości poszczególnych elementów tego Integrala to ciężko chodzić po sklepach i wszystko mierzyć aby się dopasować. 
" Jak chce znaleźć wygodny rower to musi się do niego przymierzyć a nie szukać podobnego." do niego będę mógł w domu a inne jak pisze kolega "Sam rozmiar ramy mało mów". Tego się nie da pogodzić z zakupem roweru który wszyscy polecają ale jest tylko do kupienia w internecie czy będzie wygodny bez doświadczenia w jeździe na iluś tam rowerach i tak nie będę wiedział czy to dl mnie dobre czy nie. Niemniej popatrzę w sklepach jeszcze chociaż same ramy ale i tak zakupię trochę w ciemno pewnie nie znając roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja proponuję taki myk.

Idziesz do sklepu z miarą.

Wpierw dosiadasz roweru który ma rurę na takiej wysokości, jak ten lazaro którego chcesz kupić i sprawdzasz, czy masz na nim odpowiedni przekrok. A potem szukasz roweru z ramą o takie długiej górnej rurze, jak ten lazaro w takim rozmiarze jak planujesz kupić i sprawdzasz czy pozycja Ci mniej więcej pasuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zamierzam wymienić ramę w moim Affix FX3 (rama to prawdopodobnie ta sama co w Kross Hexagon v3). Nigdzie nie znalazłem inf nt. jej wagi (może ktoś posiada wiedzę na ten temat?). Rama jest w rozmiarze 19", chyba jest za duża bo czasem mam problemy z utrzymaniem równowagi (wzrost 179 cm, dł. nogi 79-80 cm). Zastanawiam się na dwiema ramami:

- Leader Fox Evolution 18" http://allegro.pl/leader-fox-rama-mtb-evolution-szaro-zolta-18-cr-i4947298693.html

- Accent Ranger http://allegro.pl/accent-rama-mtb-ranger-17-cali-stery-2014-cr-i4999778573.html

 

Pomóżcie wybrać ramę do moich wymiarów :) Może być zupełnie inna rama.

Pozdrawiam D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Na Twoją długość nogi 18" będzie dobra więc z Twoich propozycji Leader.

Nie dobiera się ramy na podstawie długości nogi! Podstawowy wymiar, to długość górnej rury.

Nie widzę geo tej ramy, ale 18-stka na 179cm wzrostu może okazać się zbyt krótka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

właśnie przy mojej 19tce mam może 1-2 cm ramę pod klejnotami jak stoję
Jak nie jeźdzsz w trudnym terenie w górach to nie powinno zagrażać Twoim "klejnotom"

 

 

Bzdura jakaś totalna.
Trzeba zwrócić uwagę na trochę nieproporcjonalną budowę ciała. Na 179 cm wzrostu, noga 79-80 cm. W takim przypadku trzeba liczyć się też z wysokością górnej rury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem tego Rometa http://allegro.pl/rower-mtb-romet-rambler-29er-r-line-2-0-alivio-slx-i5206249221.html

Mam 182 cm, noga 86 cm.

W związku z tym mam pytanie, czy rama 20" będzie dla mnie odpowiednia?

Niestety nie mogę nigdzie znaleźć na jakiej wysokości (przekrok) jest górna rura. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam 182 cm, noga 86 cm.
Ja bym celował bardziej w 18"

 

Niestety nie mogę nigdzie znaleźć na jakiej wysokości (przekrok) jest górna rura. 
Napisz do sprzedawcy aby zmierzył Ci na jakiej wysokości jest górna rura na pewno nie będzie z tym problemu. Ja mam nogę 85 cm i ujeżdżam rower w roz. 19", może 20" Ci jeszcze podpasuje ale klejnoty będziesz miał bardzo blisko górnej rury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytam od dłuzszego czasu ten wątek, ale im więcej się wczytuję, tym mam większy mętlik w głowie. Przechodząc do rzeczy, musicie Panowie mi pomóc z rozmiarem ramy...

Zdecydowałem, zamawiam rower: Lazaro Integral V3 2015 i mam problem z wielkością ramy

 

mój wzrost 186 cm

długość nogi 85 cm

waga 88 kg

 

Będę jeździł głównie drogami asfaltowymi 90 %

reszta gruntowe

Więc jaki rozmiar ramy 19 czy 21 ?

Dzisiaj w sklepie oglądałem rowery i przymierzałem trochę do nich się, głównie były to trreki i tam pasowały mi obie ramy, ale mierzyłem jakiś cross 20 cali i też był ok, chociaż zauważyłem, że każdy rower ma całkowicie inne parametry, wysokości.

 

Dodam jeszcze, że wcześniej jeździłem na starym góralu i tam chyba była rama niezbyt duża i było ok.

Preferuję jazdę bardziej wyprostowaną, nie leżącą, z góry dziękuję za pomoc, pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A posiada może ktoś wymiary tego Lazaro Integral V3 z 2015? Napisałem do sprzedawcy ale niestety nie odpowiada. A może ktoś już kiedyś dostał takowe?

 

Dobra znalazłem wcześniej przegapiłem. Teraz google pomogło. Tu na forum było http://www.forumrowerowe.org/topic/90215-rama-jak-dobrac-rozmiar-ramy/?p=1644654

Edytowane przez Robert17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

 

Pomóżcie mi wybrać.

Mam 176 cm wzrostu. od podłogi do krocza 82,5 cm. Wg wyliczeń pod rower górski/mtb wychodzi mi 18,51 cala.

Przymierzałem się dziś w sklepie do Unibike Evolution na kołach 27,5 i ramie 19" i nie wiem czy się na niego decydować. Proszę o pomoc bardzo, bo już jutro chciałbym go kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...