Skocz do zawartości

[rower] Ghost ERT 9000


Poczwar

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wam zaprezentować mojego pierwszego fulla a właściwie jak na razie jego plan

 

Części które już mam to :

Rama -> GHOST ERT 9000

Kierownica -> Truvativ Hussefelt Risebar

Mostek ->Truvativ aka

Piasta tył -> Novatec D712

Felgi ->Dartmoor Trixie

Hamulce ->Shimano SLX

Manetki ->Shimano DEORE

Przerzutka tył ->Shimano DEORE

Przerzutka przód ->Shimano DEORE

Korba ->Shimano DEORE M590

Kaseta ->Shimano HG50

Łańcuch ->Shimano DEORE LX HG73

Chwyty -> Dartmoor Race

 

W planach:

Amortyzator -> Rock Shox Domain / Marzocchi 55

Damper -> na dzień dzisiejszy nie mam pojęcia

Piasta -> Dartmoor Dee-Force

Stery ->?

Sztyca ->?

Siodełko ->?

 

Myślę ,że w przeciągu 3-4 miesięcy uda mi się złożyć cały rower

 

b4pc80e4o9vmi6dxhec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony zależą od stylu jazdy :), jeśli All Mountain to Mountain King 2.4, Nobby Nic 2.4 powinny wystarczyć ale jak lubisz dać ostrą parą w dół i techniczne górskie ścieżki to polecałbym jednak coś bardziej pod enduro typu Fat Albert 2.4, Rubber Queen 2.4 - ta jest naprawdę godna polecenia, bardzo duży balon, miękka mieszanka pozwala na spokojną jazdę po mokrych korzeniach i kamieniach. Co do Kendy Nevegal miałem ją i jako napędówka jest dobra jednak przód mi uciekał na szybkich zakrętach > może to przez to, że mam dosyć duże przechyły :), ma IMO gorszą przyczepność od Rubber Queen a większe opory toczenia więc wniosek sam się nasuwa.

Tarcze polecam Ci też jak największe 180/180 bo 180 na przodzie da pewne hamowanie a 180 na tyle szybsze odprowadzanie ciepła a jednak tyłu w górach się częściej używa bo przez kiere nikt latać nie chce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mountain kingow w wersji supersonic nie polecam do nawet srednio agresywnej jazdy - delikatne, latwo sie tną, szybko ścierają a do tego wg mnie na luźnym podlożu nie dają zbyt wiele stabilności. plus oszukany rozmiar i z reguły realnie wyższa waga niż zadeklarowana. ZDECYDOWANIE w to miejsce polecam maxxisowe ardenty :P zakochałem się w nich, warte pieniędzy i targania trochę wyższej masy - trzymają się genialnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać ile masz wzrostu i jaki rozmiar ramy wybrałeś?

Mógłbyś wrzucić jakieś dokładniejsze zdjęcie zawiasu łączącego rocker z tylnym widelcem?

Na jakie pedały się decydujesz, platformy czy jakieś zatrzaski?

Zastanów się nad założeniem przynajmniej z przodu czterotłoczkowgo Sainta, to naprawdę świetny hamulec.

Przerzutkę na tył daj jakiegoś shadowa, bo zwykła będzie strasznie walić o ramę (strasznie mnie to drażniło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*wzrost coś ok. 176cm rama rozmiar-> 17,5

*zdjęcie zrobię i wstawię jutro ,ponieważ rower jest w serwisie (stery i tulejki)

*pedały zdecydowanie platformowe (w końcu rower do enduro/freeride)

*obecnie mam SLX na tarczach 160 i nie narzekam ( w planach jest zmiana tarcz na 180)

*Napęd mam już zakupiony i przerzutka jest zwykła DEORE- jak będzie mocno walić to zmienię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszędzie są łożyska oprócz "sworznia" który łączy tylny trójkąt z ramą tuż przy suporcie, tam jest taki element o niewielkim zakresie ruchu, coś podobnego do łożyska ale bez możliwości obracania się ma tylko taki minimalny luz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...