Skocz do zawartości

[wymiana napędu] kilka pytań


seczuan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam stoję u progu złożenia nowego roweru i zatrzymałem się na napędzie. Mam kilka pytań na które mam nadzieje odpowiecie i  podzielicie się swoja wiedzą :) 

  1. korba - wybór padł na Shimano SLX FC-M672 10s 175mm 40-30-22
  2. kaseta - SHIMANO CS HG500 10RZ 11-34T
  3. łańcuch i spinka - i to moje pierwsze schody. Wcześniej jeździłem na 2 campach c10 spiętych spinką conneX link (kupię ją do tego napędu bo jest bardzo fajna), korbie sram x7 i kasecie pg 1070. Zrobiłem na  tym zestawie z 10 tyś. km i efekt był następujący - łańcuchy już się rozciągnęły, co patrząc na moją wagę i styl jazdy uważam za dobry wynik, najczęściej używany blat od korby został zmielony :) ale co mnie zdziwiło kaseta jeszcze by pojeździła. Na łańcuch chce wydać ok 80zł, bo nie widzę sensu ładować jakieś super łańcuchy do takiej korby i kasety (kupie 2 szt.i będę zmieniał systematycznie) Cena dyskwalifikuje campagnolo, więc czy znajdę shimano w tej grupie cenowej które będzie dobrym rozwiązaniem?
    Myślałem jeszcze o łańcuchach Wippermann Connex bo za 110zł mam WIPPERMANN CONNEX 10sG + spinkę którą i tak chce kupić, ale wyczytałem że ich 10 to troszkę lipa i nie chcą pracować za dobrze z shimano. Kolejny producent to KMC i łańcuch X10-93 10s o którym nie wyczytałem za wiele, a może coś od Srama. Wiem że łańcuchy to temat rzeka więc proszę krótko :).
  4. manetki  - sram x9 3x10
  5. przerzutka tył - sram x9 type2 - i tu poszukuję kółeczek (tańszych zamienników, bo oryginalne trochę za drogie) 
    coś tam jest na alledrogo z amelinium ale podobno hałasują i szybko znikają więc sobie odpuszczam, znalazłem takie coś 
    tacx t4090  albo tacx t4060  - będą pasowały?
  6. przerzutka przód - mam Deore xt fd-T781 ale to chyba nie podejdzie do tej korby, więc potrzebuję jakieś nowej która ogarnie tą korbę najlepiej jakąś sram x7. obejma 28,6 i nie wiem czy hig clamp czy low clamp bo nie wiem jak to ogarnąć względem korby i ramy by nie padło akurat na mocowanie bidonu. 
    Rama Ritchey WCS 29er Czy ta się nada ?  przerzutka sram x7 

Podsumowując szukam łańcuca do powyższego zestawu za ok 80zł, zamiennika kółek do sram x9 type 2  i przedniej przerzutki (najlepiej srama, ewentualnie slx jakiegoś) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Jestem tu nowy i szukam właśnie odpowiedzi na "własne" pytania odnośnie zamiany 3x9 na 2x10.

Przy okazji mogę podpowiedzieć jakie kółka dobrać do przerzutki X9. Sam je kupiłem do mojej X0.

Najlepiej pasuje Tacx T4080 (Sram 9.0SL (01/02), 9.0 (03), X9 (04->) i X0 (02->))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...