Skocz do zawartości

[Napęd] Różnica między przerzutkami Shimano M7000 a M8000


pszemoo

Rekomendowane odpowiedzi

Daje radę, ale jej możliwości są już mocno wyżyłowane. Prawdopodobnie jakby zrobić jakieś testy, to okazało by się, że zmiany biegów na kasecie 11-40 są już wolniejsze niż na 11-36/34/32. Tu chodzi o niezgodność skosów przerzutki i takiej kasety. Dla tego lepiej jest zastosować przerzutkę od 11rz, bo kaseta 11-40 jest w zakresie jej pracy i nic nie jest żyłowane.

http://uzurpator.com.pl/?o-skosie-i-radzeniu-z-nim-sobie.,133

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciał to sobie kupił, nie zaczynajmy niepotrzebnych dyskusji. Ja pytałem zupełnie poważnie, bo chciałem wiedzieć. Shimano podaje, że XTR ma 4 łożyska (Multi-bearing construction), a XT 2, ale nie wiem, o co chodzi. A poza tym to XT ma aluminiową dźwignię, a XTR to plastik fantastik. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, chciałbym abyśmy się dobrze zrozumieli bo za dużo już tego OT się zrobiło: mam obecnie manetkę XT, jest fajna, ma ładną dźwignię aluminiową i działa świetnie. Zmieniam tylną przerzutkę na M8000 i przy okazji wpadła mi w ręce manetka XTR w świetnym stanie za dobre pieniądze. Biorę ją bo:

- mam kaprys mieć manetkę XTR w rowerze;

- jest lżejsza od XT a mam jeszcze ochotę powalczyć o kilka gramów (obecnie rower waży 10188g więc magiczna granica jest blisko ;-)

- kolega odkupuje ode mnie manetkę XT.

 

Powyższe argumenty nie przeszkadzały mi jednak zauważyć, że przy wszystkich zaletach, manetka XTR ma mniej ładną (brzydszą;-) dźwignię od XT. Nie oznacza to, że teraz się rozmyślę czy coś takiego. I nie oznacza to, że kierowałem się wyglądem tego czy innego elementu. 

Uff... Mam nadzieję, ze wyjaśniłem i już przestaniemy "żyć" tym wątkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...