Skocz do zawartości

[GPS] Jaka nawigacja ?


RX8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Znalazłem identyczny temat. http://www.forumrowerowe.org/topic/104587-gps-jaka-nawigacja/ Przeczytałem posty. Ciekawe tylko że temat z 2012 roku. Potrzebował bym informacji o teraźniejszym sprzęcie.

Szukam czegoś do ok. 400-500 zł. Czytałem trochę o Holux GR-245 i Garmin Etrex 10. Jakie macie opinie o tych dwóch ? Może jakieś inne modele ?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołóż jeszcze ze 3 stówy i masz Edge Touringa.

Etrex 10 jest bez mapowy i jedyne co umie to prowadzić po śladzie.Mam '10  i nie jest to nawigacja w ogólnym pojmowaniu. To taki raczej logger GPS  z wyświetlaczem o doskonałej widoczności w pełnym słońcu ,nocnym podświetleniem non-stop, zapisem trasy i danymi pobieranymi z satelity a nie z czujników ANT+ .

Do takich zabawek bazujacych na ANT+ brakuje jakiś 1000zł.

 

Mio Cyclo 200 za 700zł lub Touring za 850zł.Ten drugi lepszy bo ma slot SD i można używać innych map niż "fabryczne".

Z nierowerowych ale nadających się na rower to Garmin Etrex 20 a w ogóle to zainstaluj sobie Locusa Free na Smartfonie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a w ogóle to zainstaluj sobie Locusa Free na Smartfonie.

 

Wielkie dzięki. Zapomniałem żeby poszukać czegoś na smartfona. Czytałem trochę o tej aplikacji i widzę, że ludzie są zadowoleni. Zacznę od tego bo mój obecny budżet jest za mały żeby kupić GPS-a. Ten Dakota 20 co podał juras to koszt ok 750 ,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holux 245 ma nawigacje wskazująca tylko do danego punktu. To od Holuxa 260 można nawigować normalnie, ale tutaj to wyświetla ślad, który trzeba w domu ustawić i wgrać. Koszt takiego to około 300.

W górę to już Edge też ślad wyświetla lub jeszcze droższe urządzenia z mapami.

 

Wysłane z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tym Etrexie 20. Faktyczne ludzie używający go są zadowoleni. Poczekam jednak trochę bo koszt samego urządzenia to ok. 800+ (ceny z allegro) Zobaczę jak funkcjonuje Locus. Znalazłem myślę fajną stronkę opisującą krok po kroku co i jak https://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?t=7115

Dziękuję wszystkim za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawił się ktoś  tym Losucem ? Bo mam problem. Działam według tego https://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?t=7115

i wszystko fajnie do momentu ściągnięcia wszystkich programów. Odpalam Mobile atlas i jest problem. W poradniku jest napisane "2. Gdy już wejdziemy do programu wybieramy w Map source, jaką mape będziemy chcieli wgrać na nasz telefon. Z własnego doświadczenia polecam OSMapa-Topo with contours (PL), lub UMP-pcPL. Najlepiej sprawdzić samemu, która ma bardziej aktulaną mape obszaru, który będziemy chcieli mieć sobie wgrać na telefon." i no jak wybieram którąś z nich to mam czerwone krzyżyki i nic nie wyszło ... Przy wyborze innych jak np UMP-pcPL (Poland only) pokazuje się mapa. Ktoś wie o co tu chodzi ? Czy generalnie jest jakaś różnica pomiędzy tymi mapami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...