Skocz do zawartości

[rower] Jaki kupić do 5000 ? Chyba MTB


akwarysta88

Rekomendowane odpowiedzi

Jak by pękła od razu to nie, ale gdyby po roku to tak :)


Zaraz mnie POPIERD.....LI !!!!

 

 

No więc tak, Kross B8 jest niedostępny, jest tylko B8 RIO ale on z kolei nie ma blokady amortyzatora w kierownicy.

 

Zresztą 1x11 w RIO to za mało jak dla amatora.

 

Rozmawiałem z bardzo sympatycznym człowiekiem ze sklepu GO RIDE w Krakowie, zaproponował taki rower :

 

http://velo.pl/rowery/gorskie-sztywne/cross-country-29/accent/peak-29-pro-2016

 

 

Tyle że jego też nie ma w sprzedaży ...pustki magazynowe, pojawiła się więc propozycja złożenia roweru na zamówienie na ramie Accent, systemowych kołach XT, pełnym osprzęcie XT i na widelcu RS REBA.

Całość max 9000 zł, waga ramy 1,700 więc spokojnie ma wytrzymać moją wagę.

 

 

Co o tym myślicie ? Warte świeczki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to rozmawiamy o 5k czy o 9k za rower???

 

Dodatkowo nie wiem dlaczego nikt nie wspomniał o GIANT - wg strony miedzynarodowej (na polskiej brak odnośnika) waga dopuszczalna dla np. Talon'a to 139kg (gdzie waga rowerzysty to 136kg + np. plecak 3kg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower najlepiej żeby kosztował 5000 ale jeśli trzeba będzie to zapłacę więcej.

 

Ten rower dlatego ma kosztować 9000 zł bo same koła to 1500 zł, amortyzator 2000 a gdzie rama i osprzęt ?

 

Giant mi się po prostu nie podobają, nie znalazłem żadnego który by przykuł moją uwagę, Krossów w sklepie nie ma, Treków nie ma, Scotta jak przed chwilą się dowiedziałem też nie ma.

 

 

chory kraj ....po prostu chory ....Człowiek jak chce kupić drogi rower w dużym rozmiarze to się okazuje że nie ma. Najlepiej kupić za 499 zł rower w markecie a za resztę kasy kupić sobie kwaterkę na cmentarzu. KOMUNA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kraj, tylko wymagania masz z kosmosu będąc kompletnie nieelastycznym jeśli chodzi o miejsce zakupu. Niby najważniejszy punkt dla Ciebie to limit wagowy, ale jak się okazuje niekoniecznie. Chcesz kupić rower za 5k, ale możesz dać i 9k. Chcesz fajny rower, ale ograniczasz się tylko do sklepów w Krakowie.

 

...nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep musi być w Krakowie, jak się zepsuje coś np. Pęknie rama to nie będę jechał do Wrocławia ani też gonił na pocztę prawda ? To samo się tyczy CUBE, RADON itd.

 

Limit wagowy jest bardzo ważny ale skoro nie było już treków to musiałem wybrać coś innego mimo braku odpowiedniej wagi, dlatego pomyślałem nad krossem.

 

A dlatego chory kraj bo dla mnie to nie jest normalne że chce kupić dobry rower TREK i słyszę : nie mamy, chcę kupić rower Scott : nie mamy, koniec z końcem chcę kupić kross a ja słyszę że mają ale tylko modele z poprzednich lat.

 

Albo mają ale nie w moim rozmiarze.....

 

To nie jest normalne, identyczna sytuacja jak bym wszedł do salonu Audi i chciał kupić A8 w wersji LONG i usłyszał że no nie mamy, skończyły się i w sumie to nie wiadomo kiedy będzie.

 

To dokładnie taka sama sytuacja,

 

Za rower mogę dać nawet 10 tyś, wolę się zmieścić w 5tyś ale po prostu jak widzę jaki sh*t robią producenci to mi się odechciewa, przerzutkę tylną dają XT bo każdy o to pyta ale że korba czy kaseta to najtańszy produkt z półki to już nikt nie wspomni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład z biznesu samochodowego wziąłeś że tak powiem z tyłka, bo wchodząc do salonu nigdy nie kupisz od ręki modelu auta które Ci się podoba, tylko taki jaki jest w salonie. Na zwykłe Audi A8 czeka się aktualnie 10 tygodni, na LONG podejrzewam że jeszcze dłużej.

 

Wszystko zrozumiem, ale nie to że psioczysz na kraj, nie wiedząc tego jak działa biznes rowerowy. Gdybyś za rowerem rozglądał się w lutym/marcu, spokojnie kupiłbyś co tylko byś chciał, ewentualnie poczekał na sprowadzenie modelu przez kilka dni, teraz sezon jest w pełni, i co ciekawsze sprzęty już zniknęły z półek. Winę nie ponosi za to kraj, tylko producenci i dystrybutorzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wziąłem z TYŁKA tego przykładu :)

 

Na mojego long czekałem 3 miesiące ale się doczekałem, a ani Treka, ani Krossa ani scotta zamówić się nie da, nie sprowadzą go ani na jutro ani za pół roku BO NIE MA TYCH MODELI W MAGAZYNACH A NA ZAMÓWIENIE NIE ZROBIĄ.

 

O to mam pretensje, słuchaj gdyby to była kwestia tego że nie ma któregoś roweru w sklepie to by mi to powiewało i było by to całkiem normalnie dla mnie, ale jeśli chce zapłacić, nawet z góry, zamówić i poczekać a ja słyszę że się nie da no to chyba coś jest nie w porządku.

 

A patent marki kross że model B8 2016 jeszcze nie zaczął być produkowany to po prostu woła o pomstę do nieba.

 

A dlatego stwierdzam że polska to chory kraj bo sam dobrze wiesz że tak jest, nie chodzi tu o ludzi, tylko bardziej o dziwne zasady które w tym kraju się przyjęły, no ale to nie temat na takie forum ,każdy ma swoje zdanie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupić sobie dobry rower , mając duże wymagania. Siadamy sobie przed komputerem , i szukamy . Po 20 minutach mamy coś takiego : 

rama 

http://allegro.pl/accent-rama-mtb-peak-29-bialo-czarna-xl-2016-cr-i6157881113.html

amor 

http://www.hibike.de/rock-shox-reba-rl-solo-air-29-federgabel-schwarz-mod-2016-pd8b46c5bbd9cdb6cb3c674f96953419d

koła 

http://allegro.pl/kola-dt-350s-sp-dt-m442-29er-tb2016-od-daveo-i6096789715.html

osprzęt 

http://www.cyklomania.pl/shimano-grupa-xt-disc-f03c-m785-czarna-2x10-dyna-sys,id1436.html

hamulce 

http://www.cyklomania.pl/shimano-hamulec-deore-xt-br-m785-f03c-srebrny-przod,id1264.html

http://www.cyklomania.pl/shimano-hamulec-deore-xt-br-m785-f03c-srebrny-tyl,id1265.html

 

Wychodzi na okrągło 5700 . Dodajemy do tego 1500 na : kierę, stery , mostek, sztyce , siodełko, gripy , opony , tarcze i robociznę 

Set przykładowy , może być inna rama , xt 11 sp 

No ale jak to ma być na miejscu i od ręki w Krakowie ....

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dran2 nie łap mnie za słowo :)

 

Dobrze wycofuje, nikt nie jest chory, jestem po prostu zdenerwowany, najpierw was męczyłem przez miesiąc który wybrać rower a jak już mi pomogliście to się okazało że nie da się zamówić roweru który jest jednej z najlepszych marek na świecie.

 

To ....to ...to jest chore, to słowo aż się ciśnie aby go napisać w tej sytuacji :)

 

Ta sama sytuacja jest w przypadku i scotta i krossa i treka, a jeśli nawet któryś model jest, to się okazuje że nie ma go w moim rozmiarze.

 

 

Marcin_ostrów dzięki za te propozycje, sklep w Krakowie mi zaproponował złożenie roweru za dokładnie 7000 zł, tyle że bez amortyzatora , z Rebą miało by wyjść 9000, same koła w tym sklepie by wyszły 1500 zł (jakieś systemowe XT co kolwiek to znaczy) więc nie ma w sumie tak dużej różnicy między cenami z allegro a z tego sklepu.

Po za tym przy cenie allegro dochodzi jeszcze cena wysyłki, no i montażu który darmowy nie jest.

 

Zresztą musiałbym mieć dokładnie rozpisane elementy żeby można było konkretniej porównać te ceny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pretensje do kraju że Trek i Scott nie robią modeli 2016 bo zostały wyprzedane? ehh. Taki właśnie jest biznes rowerowy, a nie samochodowy gdzie jeden model jest sprzedawany 5 lat. Tutaj dany model jest dostępny od jesieni dajmy na to 2015 do wiosny 2016, a później "jak ktoś ma na magazynie".

 

Dałem Ci przykład Gianta, Napisałeś że Ci się nie podobają, ale patrzyłeś tylko na Talona? Jak masz większy budżet popatrz na XTC, albo jak nie chcesz zarąbać sobie kręgosłupa zbijając wagę, to może Anthem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę może znawcą w sprzęcie rowerowym nie jetem ale chyba nie patrz na wytrzymałość roweru teraz tylko patrz co będzie za jakiś czas kiedy schudniesz . Kuzyn ważył prawie 150kg kupił rower no name ja jakieś1000+ zł jeździ na nim już jakiś czas schudł z 20kg i rower wytrzymuje a robi trasy na nim aktualnie nawet po 50km . Więc na początek każdy rower i tak raczej wytrzyma tym bardziej , że skakać na nim nie będziesz ani szaleć bo zwyczajnie kondycja Ci nie pozwoli . Także kup rower , który możesz dostać na miejscu nie szalej z cena a jak forma wróci i z powrotem poczujesz siły by coś mocniej poszaleć na rowerze. Wtedy zainwestuj w porządną maszynę dodatkowo skoro finanse aż tak ci nie robią zastanów się nad   trenerem i na pewno szybko wróci odpowiednia waga . Pozdrawam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PeGie napisałem przecież że się wycofuję z tych słów, po prostu zdenerwowałem się gdy chciałem zamówić upragniony rower a ja usłyszałem że się nie da, nie chciałem nikogo urazić ;)

 

Powtórzę, nikt nie jest chory, ani kraj ani trek ani wy :), no chyba że ja ....na nadwagę ;/

 

 

 

Przeglądałem wszystkie GIANT, po prostu jakoś mi nie leżą.

 

Wydaję mi się że najlepszym wyborem będzie złożenie roweru z części. Niedługo lecę na wakacje to akurat przez urlop sklep zdąży złożyć rower.

 

 

No chyba że kupić tego Kross B8 RIO i nie wydziwiać ...One są prawie w każdym sklepie i w każdym rozmiarze, no i cena to 4000 po rabacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Dawno mnie nie było :)

 

No więc tak, kiedy w sklepie zaczęli składać mi rower i zacząłem słyszeć kwoty rzędu 9100 zł to stwierdziłem że to za dużo a niestety nieoczekiwanie pojawił się jeden poważny wydatek.

 

Stanęło na rowerze http://www.unibike.pl/expert29.html

 

W sklepie w Krakowie zaproponowali że zrobią mi cenę 3599 zł i powiedzieli że w zupełności ten rower starczy na pierwsze dwa sezony a do tego gwarancja jest do 140 kg masy rowerzysty .

 

Jak rower zostanie odebrany to wstawię zdjęcie.

 

Myślę że to rozsądny wybór w tej cenie, co wy o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest chory kraj. Jesli dana firma tak planuje produkcje to być może nigdzie w Europie nie dostaniesz, dopoki nie pojawią sie nowe modele 2017, a te juz są dostepne, byc może tylko w przypadku droższych.

Najwiekszy problem jakosciowy dziś to w większości fabryczne koła. Jeśli tak czy inaczej planowales wydać wiecej to ewentualnie mozesz doinwestowac rower w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i nie kupiłem Unibike Expert bo jeden ze sklepów w Krakowie po prostu mnie chciał oszukać.

 

Umówiłem się na odbiór modelu Expert z 2016 roku, potwierdził mi pracownik że jest na miejscu, umówiłem się na odbiór i przypadek zrządził że musiałem go odebrać PO godzinach pracy tego sklepu, nie było więc pracownika z którym załatwiałem tylko był szef firmy no i wyszło że w cenie experta 2016 chcieli mi sprzedać experta 2015 a do tego twierdząc że to model 2016 co nie było prawdą, nawet wizualnie było widać że to starczy model.

 

Może było to celowe może nie, więcej do tego sklepu nie pojadę, zacząłem więc szukać experta 2016, w całym Krakowie były tylko 2 sztuki i to nie w moim rozmiarze.

 

Ostatnim telefonem który wykonałem był do partnera UNIBIKE, bardzo duża firma w Myślenicach, dzwonię, akurat trafiłem na szefa, mówię przez telefon że szukam Experta 2016, a gość po prostu tak się rozgadał że aż mnie ucho bolało.

 

Dawno nie spotkałem tak dobrego sprzedawcy, od razu powiedział że przy moim rozmiarze i wadze to krossy żebym sobie darował nawet te najdroższe (mimo że krossy też sprzedaje), powiedział że to bubel który przy tej wadze pęknie po miesiącu.

Kazał odpuścić jeszcze kilka innych firm i koniec z końcem stanęło na rowerze

 

http://www.ktm-bikes.at/bikes/hardtail.html?action=bike_details&bike_id=46&cHash=43943408e131b881bc6c200192050cfc

 

Cena katalogowa 6999,-

 

Sprzedali mi ten rower znacznie poniżej tej ceny, do tego wiadomo, bezprzewodowy licznik sigmy, lampki bontrager, uchwyty nie uchwyty, torebeczki, blokadę, kask Uvex, środki czystości, olej i tak dalej.

 

Jedyne co mnie zdziwiło to to że powiedzieli że rowery te z KTM przyjeżdżają bez pedałów i że pedały muszę sobie dokupić, dokupiłem sobie platformowe jakieś lepsze.

 

Zauważyłem też że obręcze są SWISS a nie KTM, podobno to był rower ''zmodyfikowany'' i ktoś go chyba nie odebrał czy coś takiego.

 

Oczywiście mam rachunek, nową przy mnie wypełnioną kartę gwarancyjną itp itd.

 

Po rabatach całość wyszła : 8000 zł

 

Co myślicie ?

 

ps. Gość w sklepie powiedział do mnie że hamulce które są mają niby wzmocnione tarcze czy coś w ten deseń, czuję jednak że to najtańsze i najpodlejsze SHIMANO i zapewne na kolejny sezon zmienię je na Deore SLX dla świętego spokoju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie ?

Że kupiłeś rower którego specyfikacji nawet nie znasz za 8k. Spoko, gdybym miał sklep, chciałbym mieć takich klientów codziennie.

 

 

powiedzieli że rowery te z KTM przyjeżdżają bez pedałów

Ale nie "zdiwiło" cię to aż tak bardzo aby sprawdzić w specyfikacji na stronie która sam zalinkowałeś? Chyba że odkręcenie pedałów to jedna z "modyfikacji" które przeprowadzili ;)

 

 

Dawno nie spotkałem tak dobrego sprzedawcy

Przekaż mu moje osobiste gratulacje! To się czyta trochę jak jakąś "pastę" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślimy :icon_question:

Ano, że jeśli rower jest w specyfikacji fabrycznej, to ładnie Cię wkręcili ...

 

Możesz rozwinąć myśl ? :)

 

dran2 czemu twierdzisz że nie znam specyfikacji bo nie rozumiem ?  Napisałem jaka jest różnica między modelem moim a tym na stronie, reszta podzespołów jest identyczna.

 

Sprzedawca to autoryzowany sprzedawca KTM i powiedział w prost że mają lekko zmodyfikowaną sztukę i mogą mi na nią zrobić lepszą cenę, obręcze są faktycznie lepsze niż w standardzie A CENA KTÓRĄ PODAŁEM 8K TO CENA WRAZ Z OSPRZĘTEM NA KTÓRY WYDAŁEM 2 TYSIĄCE !

 

Więc sklep zrobił cenę niższą o prawie dwa tysiące od tego co w katalogu .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dran2 czemu twierdzisz że nie znam specyfikacji bo nie rozumiem ?

Bo wynika to z tego co i jak piszesz. Mówisz o "niby wzmocnione tarczach" (Co to znaczy?), obręczach Swiss (DT Swiss? Całe koło czy tylko obręcze?) i braku pedałów pomimo tego ze w specyfikacji są jak wół a łyknąłeś ściemę ze nie. Do tego pedały i obręcze to coś co mówisz ze zauważyłeś samemu, wiec nie wiem czego może jeszcze nie zauważyłeś.

Faktycznie nie wiem jak wysokiej klasy AKCESORIA A NIE OSPRZĘT KUPIŁEŚ ŻE KOSZTOWAŁO TO DWA TYSIĄCE (caps lock crew! lepiej widoczni, widocznie lepsi), ale bardzo nie sądzę żebyś był w przyszłości w tym sklepie niemile widziany.

Ale może faktycznie to tylko nieporozumienie wynikające z twojego mało precyzyjnego stylu pisania ;)

I skąd nagle 2000 niższa niż w katalogu? W katalogu jest 7k, na OSPRZĘT WYDAŁEŚ DWA TYSIĄCE i razem wyszło ci 8k a nie 9k więc o tysiaka niższa. Być może ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko prostuję, tarcze owszem, bajerował że są wzmocnione i że takie jak w modelu SLX ale że reszta to SHIMANO jakieś niby lepsze,  tu owszem zachwalał na siłę jak mógł, zdaję sobie sprawę że to najniższa grupa Shimano i tak jak pisałem zgodziłem się na to bo w kolejnym sezonie zmienię na SLX.

Napisałem że obręcze , nie koło, nigdzie nie napisałem że koło, po prostu fabrycznie jest obręcz KTM, u mnie są DT SWISS. Brak pedałów owszem mnie zastanawia i tu moje pytanie, o co tu chodzi ? Bo faktycznie większość rowerów w tym sklepie nie miała pedałów, zresztą pedały które są katalogowo dołączone do tego KTM to chyba najtańsze jakie tylko mogą być więc po co mieli by je ściągać ?

 

Na wstępie jak wszedłem do sklepu to mi powiedziano że rowery z KTM przychodzą do nich bez pedałów, może mi tak powiedział bo zaginęły w transporcie ? Nie wiem nie wnikam, i tak miałem kupić platformówki które do mojej stopy rozmiar 48 bardziej pasują więc nie mam bólu z tego powodu.

 

Lepsi są tylko Ci co są zdrowsi :) Ten Caps Lock to żeby lepiej było widać :)

 

Sam kask UVEX kosztował coś 400 zł, licznik 200 albo 300, nie pamiętam dokładnie bo brałem jak leciało po prostu, byłem po całym dniu pracy, po godzinach ich pracy, każdy miał dość.

 

Rower katalogowo kosztował 6999, osprzęt kosztował ok. 2200 , za całość po rabacie zapłaciłem równe 8000 zł.

 

Tak owszem gość był miły aż do bólu i pewnie będę mile widziany, napiszę tak, może i przepłaciłem za markę, kłują w oczy te hamulce, brak sztywnych osi, ale po prostu długo czekałem na odpowiedni rower, ten mi się spodobał, najbardziej ze wszystkich jakie początkowo brałem pod uwagę, miałem miłą obsługę, darmowy montaż wszystkiego, 5 lat gwarancji, pierwszy serwis po sezonie mam za darmo, pierwsze regulacje po tzw. miesiącu jazdy też mam za darmo, póki co to jestem zadowolony, rower to igiełka, wszystko ładnie pracuje i wszystko jest dobrze nasmarowane .

 

No i główka ramy jest taperowana tak samo jak i widelec, a nie jak w dużej ilości rowerów widziałem że jest tylko rama taper a widelec jest z jakimś adapterem wsadzony, nie lubię takich rozwiązań.

 

Do tego jeszcze fakt że właściciel sklepu i serwisanci zgodzili się poczekać na mnie 30 minut po zamknięciu sklepu bo niestety do Myślenic z Krakowa trzeba dojechać jeszcze ;)

 

Martwi mnie tylko kwestia skąd mieli tą konfigurację roweru i o co faktycznie chodzi z tymi pedałami. Ciekawostka naprawdę.

 

Chociaż z drugiej strony rowery marki kross to prawie wszystkie mają inną konfigurację niż na ich stronie a do tego ten ich dumny napis że nie ponoszą odpowiedzialności za zmiany w specyfikacji :)

 

 

ps. Ciekawostka

Gewicht

w

11,80 // 12,10 kg (w/pedals)
 
Producent podaję wagę bez pedałów i z pedałami, coś w tych ''pedałach'' jest jednak ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Nawet gdybym się zdecydował z braku rozwiązania na Kross B8 Rio to też ma przestarzałą ramę i prostą rurę sterową albo na odwrót, rama jest ok ale widelec jest prosty zamiast stożkowy.

 

Rama przestarzała? Taperowa główka z takim samym amortyzatorem. Suport typu pressfit (nad tym akurat bym polemizował czy to taki plus), sztywna oś 12 mm, wewnętrzne prowadzenie linek, mocowanie hamulca tylnego PM i na końcu z premedytacją to zostawiłem bo to akurat najmniej istotna technicznie rzecz, to oryginalne i doskonałe malowanie wraz z ładnie wygładzonymi spawami.

 

Gratuluje zakupu roweru! W mojej ocenie trochę przestarzały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...