Skocz do zawartości

[rower] Jaki kupić do 5000 ? Chyba MTB


akwarysta88

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście lepiej, aby była taperowana, ale skoro napisałeś, ze będzie to rower do pracy i czasami lasu to możesz bez tego żyć. Opony mogą być różnych firm. To co podałrm to modele Schwalbe. Racing Ralph na tył i Rocket Ron na przód.

Reasumując Scott jest najsłabszy z tej trójki, ale też dobry. Na Twoje zastosowanie wystarczy. Jak masz kasę i Ci nie szkoda wydac więcej to kup Treka 6 a najlepiej 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Akurat o to nie powinieneś się aż tak martwić, bo na początku i tak nie będziesz potrzebował 20 czy 30 przełożeń, a ten napęd ( 1 x 11 z blatem 32 i szerokim zakresem kasety 10 - 42 ) powinien Ci wystarczyć - z jednej strony nie będzie zbyt twardy ( to nie 40 czy 38 - nie mówiąc o większych blatach ), a z drugiej dzięki kasecie 11 rzędowej nie powinno Ci brakować przełożeń.

Trochę Cię podpuszczę : jeśli kupując droższy sprzęt nie zrujnujesz całkiem budżetu, to wybierz właśnie droższy, ale w tym przypadku także zdecydowanie lepszy wariant.

A nóż widelec rower stanie się Twoją wielką pasją przez duże P i zaczniesz sam sobie dziękować, że nie wybrałeś jednak słabszego sprzętu, może nie słabego, ale jednak z pewnymi ograniczeniami.

Proponuję się wybrać na jazdę testową na jednym blacie i wtedy powinno być jasne pasuje, czy nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

No i jest problem :(

 

Trek SuperFly8 nie jest dostępny już nigdzie w europie w rozmiarze 21,5.

 

Potwierdziło mi to 6 sklepów . Są mniejsze rozmiary ale 21,5 nie ma, w jednym ze sklepów sprzedawca mi powiedział że to nawet lepiej że ich nie ma, stwierdził że SuperFly8 są to rowery typowo pod maraton i nie byłby to rower dobry dla mnie.

 

Zaproponował mi kross B8 Rio ........Powiedział że idealny rower rekreacyjny a żeby na wpis 105 kg w karcie gwarancyjnej nie patrzeć, że to tylko takie zabezpieczenie się marki kross ponieważ to mała marka i nie może sobie pozwolić na wymiany na nowe ramy tak jak np. Trek.

 

Załamany jestem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a żeby na wpis 105 kg w karcie gwarancyjnej nie patrzeć, że to tylko takie zabezpieczenie się marki kross ponieważ to mała marka i nie może sobie pozwolić na wymiany na nowe ramy tak jak np. Trek.

 

no to powiem Ci że po takich słowach to brałbym każdy rower marki Kross bez zastanowienia

 

druga sprawa napęd 1x11 to idealne zestawienie do rekreacji .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat o to nie powinieneś się aż tak martwić, bo na początku i tak nie będziesz potrzebował 20 czy 30 przełożeń

A niby czemu? Osobiście trochę się nie zgodzę z takim postawieniem sprawy. Na początku właśnie będziesz potrzebował szerszego zakresu przełożeń a dopiero potem z nabraniem doświadczenia i osobistych preferencji sens ma zabawa w "kastrowanie" napędu z jednej albo drugiej strony (albo ze środka po stopniowanie też się psuje) Wtedy gdy będziesz wiedział czego nie używasz, albo używasz na tyle rzadko że możesz bez tego żyć. Napędy 1x wymagają jednak pewnej świadomości w co się człowiek pcha i czego oczekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ro

 

no to powiem Ci że po takich słowach to brałbym każdy rower marki Kross bez zastanowienia

 

druga sprawa napęd 1x11 to idealne zestawienie do rekreacji .....

 

No ironia Ci wyszła wybornie :)

 

Czyli co ? Pozostaje http://www.scott.pl/produkt/225/1354/Rower-Aspect-900/ ???

 

Tylko że w nim nie podoba mi się mieszanie osprzętu Alivio z Deore XT, moim zdaniem to słabe przy takiej cenie roweru ....

 

Musiałbym w nim zmodyfikować przerzutkę przednią na XT, hamulce zmienić na XT, i bodajże kasetę albo korbę nie pamiętam które ale jedno z tych jest Alivio.

 

 

Do tego dochodzi fakt że przy scott też mam wagę większą niż dopuszczalna ....

 

Załamany jestem ....moim zdaniem Trek dał ciała .....czerwca jeszcze nie ma a oni już nie mają niektórych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodajże kasetę albo korbę nie pamiętam które ale jedno z tych jest Alivio.

Nie, obydwa to Dyna-Sys więc min. Deore. Ale w Scotcie masz jeszcze prostą sterówkę co w rowerze za 6k w 2016r. sprawia nieco kuriozalne wrażenie. Fakt że możliwe ze nie będziesz musiał się tym martwić, ale jak za parę lat się okaże że musisz wymienić widelec to wybór czegoś na poziomie może być ograniczony. Właściwe nie wiem za co się w tym rowerze tyle płaci, chyba tylko za Foxa z prostą sterówką bo to rarytas się robi powoli już teraz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2k bez hamulców przy 2x11 + robocizna + z 700 za hamulce. IMO nic z nim nie warto. Kupisz rower za 6k na mało rozwojowej (łamane przez przestarzałej) ramie i z nieciekawym czymkolwiek, wpakujesz jeszcze 3k na XT i w razie awarii Foxa zostaniesz w przysłowiowej czarnej d***.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc co w końcu wybrać ?

 

Co polecacie ?

 

ps. Czy jeśli SCOTT to czy warto by było zrobić mu wymianę WSZYSTKIEGO na Deore XT i jeśli tak to jaki byłby tego koszt ?

 

Padła propozycja Treka Superfly 6?? Padła więc w czym problem. Ma wszystko co potrzeba w nowoczesnym rowerze. Możesz powalczyć i to bezdyskusyjnie o wymianę hamulców na SLX'y. Nie patrz na napędy 1x bo to nie jest dla Ciebie. Uja to warte w Krakowie i tak samo w górach przy twojej wadze. To napędy do ścigania i tyle na temat. 

 

Scott jest nie opłacalny i już. To co wymienią to wymienią ale już osi sztywnych nie wymienią to co to za interes?? Tym bardziej z piastami XT. Po co korba XT, po co wymiana przedniej zmieniarki?? Po co w ogóle pełne XT. Znaczek XT dzisiaj spowszechniał. To co warto mieć to tylną zmieniarkę na sprzęgle i manetki. 

 

Kolejna sprawa Trek na blisko 22" ramie to jakiś kosmos dla Twojego wzrostu. Chyba, że mają strasznie zaniżoną rozmiarówkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa Trek na blisko 22" ramie to jakiś kosmos dla Twojego wzrostu. Chyba, że mają strasznie zaniżoną rozmiarówkę.

 

Numer rozmiaru ramy : 21,5 in

Rozmiar rzeczywisty ramy : 20,5in

 

Według tabeli rozmiaru TREK to jest właśnie polecany rozmiar dla mojej osoby 190 cm wzrostu ;)

 

W jednym ze sklepów sprzedawca powiedział że kupił sobie parę miesięcy temu SP8 ale powiedział że to rower na maratony i absolutnie nie nadaje się do jazdy turystycznej . Że to rower z wydłużoną ramą i źle by mi się nim jeździło. Do tego powiedział że jego rama jest bardzo wiotka i pod moim ciężarem mógłby być problem .....

 

Inna sprawa że zakochany w tym rowerze jest po uszy :)

 

 

Ale do rzeczy, Chciałem na początku Kross, no to się okazało że za duża waga do ich ram i norm gwarancyjnych.

 

Potem Scott Aspect 900 który bardzo mi się spodobał ale się okazało że ma przestarzałą ramę i w razie awarii FOXa będę w.....Ciężko niedługo będzie kupić amortyzator z prostą sterówką.

 

Potem ostatecznie zdecydowałem się na Trek Super Fly 8 ze względu na świetny osprzęt, cudowną politykę gwarancyjną i tak dalej.

 

Chwytam za telefon a w każdym sklepie ta sama informacja, nie ma tego rozmiaru nigdzie w magazynie w europie, przykro nam. Do tego doszły informację że to rower typowo na maratony i mogło by mi się na nim źle jeździć.

 

 

Sprzedawca polecił :

 

http://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-g%C3%B3rskie/rowery-xc/x-caliber/x-caliber-9/p/2045600-2016

 

Tyle że on ma wymieszanie shimano ze sramem i to jeśli chodzi zarówno o manetki jak i o przerzutki co moim zdaniem nie jest w porządku, ale opinie na ten temat są różne.

 

 

Była propozycja Trek SP6, tyle że tam jest wszystko SRAM ale nie wiadomo czemu kaseta jest shimano a to już nie za bardzo mi się podoba, do tego na dzień dobry w nim trzeba zmienić hamulce no i dalej jest to rower raczej na maratony a nie do jazdy rekreacyjnej ....

 

No i jego też nie ma w moim rozmiarze ....dopiero na zamówienie (w magazynach są)

 

Nawet gdybym się zdecydował z braku rozwiązania na Kross B8 Rio to też ma przestarzałą ramę i prostą rurę sterową albo na odwrót, rama jest ok ale widelec jest prosty zamiast stożkowy.

 

 

Więc moi kochani ....Bo mnie za chwile pogrzeje .......

 

 

Co kupić ....krew mnie zalewa jak widzę piękną pogodę i przygotowane pieniądze na rower a ja dalej obrastam w tłuszcz przed telewizorem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to powiem Ci że po takich słowach to brałbym każdy rower marki Kross bez zastanowienia

 

druga sprawa napęd 1x11 to idealne zestawienie do rekreacji .....

Mojej babci też listonosz powiedział że jak skończyła 75 lat to abonamentu RTV nie musi płacić tylko zapomniał dodać że trzeba to tylko zgłosić na poczcie i po kilku latach przyszło wezwanie do zapłaty 1500 zeta (na marginesie dało się to jeszcze odkręcić ale babci ciśnienie skoczyło ) Tak to jest jak się słucha wujków dobra-rada. Ja po takiej poradzie odwrociłbym się na pięcie i wyszedł z tego sklepu bo na 100% by ci odrzucili gwarancję. Już to widzę... Przecież pisze jak byk czarno na białym max 105kg...no ale Pan w sklepie mówił przecież że... Kto mówił?co mówił?A co tu jest napisane? ... buehehehe

 

Wysłane z mojego SM-N9005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a najgorsze jest to że usłyszałem to w największym sklepie w Krakowie .....

 

Co jeszcze mi możecie doradzić ?

Moja rada życiowa ku przestrodze żeby się nie ocknąć z ręką w nocniku jest taka żeby nigdy w życiu nie brać pod uwagę to co mówi sprzedawca, tylko to co jest napisane w warunkach gwarancji bo tylko to jest podstawa na wypadek jakiejś awarii.

 

Wysłane z mojego SM-N9005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dlatego podziękowałem firmie Kross.

 

Teraz to już nie wiem co wybrać, na scott też jestem za ciężki :(

 

Dopuszczalna masa ogólna (całkowita waga użytkownika wraz z rowerem)
nie może przekraczać od 119
do 128 kg w zależności od konkretnego modelu.
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jak obecnie ważysz 125kg, to jeżdżąc 10-30km dziennie (tak jak opisałeś w pierwszym poście), 8kg zrzucisz w 2 tygodnie (chyba że u Ciebie dwa pączki na śniadanie, prosiak na obiad i chipsy na kolację). A wtedy jak najbardziej mieścisz się w wadze podawanej przez producenta dla wszystkich modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dlatego podziękowałem firmie Kross.

 

Teraz to już nie wiem co wybrać, na scott też jestem za ciężki :(

Dopuszczalna masa ogólna (całkowita waga użytkownika wraz z rowerem)

nie może przekraczać od 119

do 128 kg w zależności od konkretnego modelu.

Wiesz... To kryterium wagi zawsze przy gwarancji zawsze można obejść bo przecież można powiedzieć że... żona na nim jeździła a daleko jej do tych 118 (jak mniemam). No ale z drugiej strony ryzykujesz, że rzeczywiście ci ta rama trachnie przez twoje kilogramy.

 

Wysłane z mojego SM-N9005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zakładam że uda mi się tak szybko schudnąć ale pozostaje kwestia jaki rower.

 

Skoro żaden Trek z serii SF bo to rowery do maratonów zresztą i tak ich już nie ma to może coś z serii X-Caliber ? A nie , przepraszam, one odpadają bo tak samo jak scott mają prostą główkę ramy.

 

Więc co wybrać moi kochani ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpytaj jeszcze w Rose (możesz je przymierzyć we Wrocławiu), z tego co pamiętam, na niektóre modele szosowe nie mają limitu wagi. Niestety nie dam sobie ręki obciąć czy tak samo jest z MTB, ale przeglądająć warunki gwarancji nie znalazłem informacji o dopuszczalnej wadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grę wchodzą tylko sklepy w Krakowie.

 

Coraz bardziej myślę żeby mimo limitów wagowych kupić kross B7 abo B8 albo tego Scott Aspect 900.

 

W razie jak pęknie rama w Krossie to czy można u nich dokupić samą ramę?

 

Wiem że to może być nie najlepszy wybór ale pomysły się skończyły tak szybko jak i modele Treka które mi się podobały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...