Skocz do zawartości

[Rower] Trek x caliber 9 vs kross level b7


Menor

Rekomendowane odpowiedzi

Rower Canyon osprzętowo wypada o wiele lepiej w porównaniu do Treka x-calibera 9. Ceny już niestety nie dasz rady niższej utargować, na stronie są napisane ceny ostateczne. Minusem jest to, że przed zakupem nie przymierzysz się do roweru, ponieważ go wysyłają to po pierwsze, po drugie nie mają dożywotniej gwarancji na ramę, co w przypadku treka jest dużym atutem, tym bardziej przy wadze +- 100 kg powinno być brane szczególowo pod uwage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jak to jest z tą wagą maksymalną krossa? Jest to tylko 100kg? Myślicie ze da rade na mnie?

 

Edit:

Dobra co brac?

- author instinct 29 (2015)

- kross b7

- unibike expert

- ew grand canyon 5.9 ( w pozniejszym terminie)

Edytowane przez Menor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z max waga u krossa ale jeżdżę na b7 przy 87kg na czysto wagi + prowiant i rzeczy do roweru. 

Powiem tak, jeśli masz zamiar nim jeździć rekreacyjnie i nie dawać mu w palnik to Ci wystarczy na spokojnie bez obawy o nic. Jeżeli będziesz chciał więcej wyczynowo w terenie to polecam mocniejsze koło+ pomyśleć o hamulcach ( lub dbać oporowo o te co są fabrycznie zamontowane). 

 

20160512_140441.jpg

 

... i mała biała bestia załapała się w kadr :P

 

 

Edytowane przez Niko00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda ten krossik, coraz bardziej sie do niego przekonuje

Nie przekonuj się tylko przejedz się ;-) Jak bierzesz pod uwagę Authora to na velo.pl jest dostępny Vision 2015... niestety - stety ... 27,5 Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz dawno bym to zrobił, ale w zadnym sklepie go nie ma, same niskie modele krossa, czekam do poniedziałku aby ustalic cene i zamowic go, bo w piatek sobie ludzie od krossa wolne zrobili.

Author byl brany pod uwage bo gosciu ma jedna sztuke z tamtego roku na miejscu.

Edytowane przez Menor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Author byl brany pod uwage bo gosciu ma jedna sztuke z tamtego roku na miejscu.

Mi w grudniu sprowadzili bez problemu ( i bez żadnej wplaty) ostatnia sztuke w Polsce w rozmiarze 17,5 Visiona z 2014, tak żebym sobie spróbował... i do tego sporo zeszli z ceny :-) Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z max waga u krossa ale jeżdżę na b7 przy 87kg na czysto wagi + prowiant i rzeczy do roweru. 

Powiem tak, jeśli masz zamiar nim jeździć rekreacyjnie i nie dawać mu w palnik to Ci wystarczy na spokojnie bez obawy o nic. Jeżeli będziesz chciał więcej wyczynowo w terenie to polecam mocniejsze koło+ pomyśleć o hamulcach ( lub dbać oporowo o te co są fabrycznie zamontowane). 

 

20160512_140441.jpg

 

... i mała biała bestia załapała się w kadr :P

 

a zauważyłeś że amor nie ma taperu już na zdjęciu widać że cię też zrobili w kakao

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem author'a instinct 29 2015. Jeśli chodzi o krossa to obdzwoniłem wszystkie sklepy w promieniu 90 km i albo nie było albo same ramy "s" były. Gościu mi mówił, że nie ma możliwości już zamowic bo juz ich nie ma i moge tylko kupic u kogoś kto wcześniej zamówił i ma na stanie.

Edytowane przez Menor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem go kupić od kross'a na necie i info do każdego rozmiaru [b7]

produkt aktualnie niedostępny

z [R7] niema rozmiaru m

 

[b8] się pojawił ale zostały tylko L


[b8Rio] tego można w każdym rozmiarze kupić tak jak i [R8]

 

Edytowane przez KROSS.R7.2016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krossie mają chyba specjalny dział do spraw dymania własnych klientów! Od grudnia obiecywali ludziom rowery, pojawiły się w kwietniu z okrojonym amorem, a na koniec maja juz ich nie ma... no chyba ze dopłacasz klocka do bezsensownego Rio... Polak potrafi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po analizie zgłoszenia reklamacyjnego serwis centralny Kross, podjął decyzję iż zgłaszana usterka nie może zostać uznana za zasadną.
Powody takiego rozpatrzenia reklamacji znajdzie Pan/Pani w poniższym uzasadnieniu:

Zgodnie z informacją z Działu Konstrukcyjnego w reklamowanym modelu zastosowano tylko widelce 1-1/8”. Pana prośba o wymianę widelca niestety nie może zostać uwzględniona, ponieważ zgodnie z zapisem na naszej stronie jako Producent zastrzegamy sobie prawo do zmiany elementów w specyfikacji w odniesieniu do wszystkich produktów.


a najlepsze jest to że ten wałek był zarezerwowany dla wszystkich z zagranicy no i może dla nas albo tylko do nich dołączyliśmy stwierdzili że naszych też tak potraktują 

Zmieńcie na jakikolwiek inny język stronę Krossa potem otwórzcie  ich książeczkę Rowery I Akcesoria 2016 albo zobaczcie w tym języku R7 i B7

A tam jeszcze w R8 i B8 piszą o taperowanym widelcu ale już w R7 i B7 o taperze nie wspominają.

Dla mnie wygląda to na zaplanowaną akcję. Zostało tylko poinformować o tym rzecznika praw konsumentów może jak dostaną jakąś konkretną kare to się przed następną taką akcją zastanowią

Czy mi się tylko tak zdaję ?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem z rowerem dostałem kupon na 300zł na wykorzystanie na stronie velo.pl, jest tam trochę mostków ale 90mm>, a mniej to tylko 60mm, myślicie że 60 to byłaby przeginka w drugą stronę? A jeśli chodzi o ramę to jest tak w sam raz, myślę ze 17 byłaby za mała. Muszę powiedzieć ze hamulce w authorze są bardzo dobre i nie mają porównania do tych z treka, jedyny minus to 3 blaty na korbie, 2 pasowały mi dużo bardziej i jest mniej roboty z regulacją.

Edytowane przez Menor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jednak jest 80mm, myślisz, że bedzie dobrze? Bedzie róznica odczuwalna miedzy 90 a 80? Nie chce na marne wydawać kase, jeśli bede musiał kupic jeszcze mniejszy.

Edytowane przez Menor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 mm to dużo na mostku... Zanim wymienisz, tak jak pisałem pobawić się z ustawieniem siodła (może lekko do przodu i dziób trochę w gore) plus kombinacje z ustawieniem kiery... Ty na pewno masz mostek 90 mm??? Ostatnio szukałem takiego Authora i d...a :-( Szkoda ze nie jesteś z Wielkopolski to byśmy się wymienili mostka mi na próbę....

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...