Skocz do zawartości

[ Kierownice do XC] Na jakich jeździcie?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się jeździ? Przyciąłem sobie Kellysa do 675 mm, mam zamiar przyciąć Accenta do 580mm, ale cały czas nie mogę się zdecydować :icon_confused: Z jednej strony wiem że szeroka kierownica to większa zabawa, z drugiej strony na wąskiej można przeciskać się między drzewami i mam uczucie większego "kontaktu" z rowerem :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się jeździ? Przyciąłem sobie Kellysa do 675 mm, mam zamiar przyciąć Accenta do 580mm, ale cały czas nie mogę się zdecydować :icon_confused: Z jednej strony wiem że szeroka kierownica to większa zabawa, z drugiej strony na wąskiej można przeciskać się między drzewami i mam uczucie większego "kontaktu" z rowerem :icon_confused:

 

Osobiście pewniej się czuje na 580 niż na tamtej 720. Jestem bardzo szczupły i wąski w ramionach i szeroka kiera wymuszała na mnie pozycję która powodowała u mnie ból obojczyka. Dla mnie wąska daje mi większe poczucie panowania nad rowerem - ale to są moje subiektywne odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także jestem "wąski", przy 720 miałem wrażenie że nie jadę rowerem tylko kręcę kołem na statku ;)

 

No nic, przygotuje obydwie i się przymierzę, zobaczymy która bardziej mi podpasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwie kierownice gotowe, jutro będę przymierzał. Mam ochote na tego Kellysa, jednak w porównaniu do Accenta waży ze sto kg ;)

 

Tak dla porównania, cieniutki Accent Fat & Flat ( aktualnie 560) i KLS Expert Flatbar ( aktualnie 675)

 

12283339_865442120236953_1373413419_n.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szersza kiera to akurat nie moda tym bardziej przy większych rozmiarach koła. 
A dlaczego szerokość kierownicy miałaby być uzależniona od rozmiaru koła? Zawsze myślałem że takie parametry roweru są indywidualne i dobierane do jeźdźca a nie do roweru. 

 

Osobiście przesiadłem się z 620 z mostkiem 100 i 6 st na plus na 730 i 65 zerowy wznios i teraz jest idealnie. Rower nabrał zrywności a jednocześnie pewności i stabilności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zawsze można wsadzić 560 lub 600-kę do 29er, pojechać w góry i zobaczyć co się stanie
Chodziło mi o konkretną odpowiedź. Uważam że wielkość koła nie ma żadnego wpływu na szerokość kierownicy jeżeli rower ma dojeżdżać ta sama osoba ale może się mylę dlatego pytam a odpowiedź mi udzielona jest bardzo wymijająca i lakoniczna tzn nic mi nie wyjaśniła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Jak łapiesz kierunek szerzej-węziej to nie czujesz różnicy w sterowaniu rowerem? :)

U siebie nawet jak przesunę dłonie tak, że ich połowa wystaje poza kierownicę (580mm) czyli tak jakby kierownica miała 640-650mm wyraźnie łatwiej steruje się rowerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...