Skocz do zawartości

[5000zł] rower wyprawowy dla dziewczyny jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

166cm

56kg

dł nogi od krocza 82cm

 

Szukam roweru wyprawowego. Zależy mi na wygodnej pozycji. Jakie rozmiary ramy, jaka geometeria, jaki rozmiar kół.

Jaki typ roweru? Czy znajde coś dla siebie z firmy specialized ? podoba mi sie surly ogre albo spec awol comp ale 29 er chyba nie na mój wzrost i do tego rura ramy poziomej będzie za długa, czy stal tłumi wystarczająco drgania czy potrzebny amortyzator?

Doradźcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@92anka, Amor w rowerze przeznaczonym na asfalt to zwykle pokłosie mody a nie realnej potrzeby. W wielu przypadkach jest to amor niskich lotów i działa kiepsko, więc można go traktować jako ratunek dla koła niż poprawę komfortu jazdy. Da się bez niego żyć, szczególnie w rowerze trekingowym, gdzie pozycja jest wyprostowana a przód odciążony. Jeżeli zależy Ci na wygodzie to Kona Ogre. Podoba mi się AWOL Elite i Sutra, ale koncepcja baranka w rowerze wyprawowym do mnie zupełnie nie trafia. Jeszcze bardziej absurdalnym pomysłem jest szosowa korba w rowerze, który w zamyśle konstruktora ma być obładowany dużym ładunkiem zarówno z przodu jak i z tyłu. Czasami mam wrażenie, że rowery są konstruowane po to, aby wyglądały i się sprzedawały, a nie by były funkcjonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@@mklos1, baranek w rowerze wyprawowym może być dobrą alternatywą dla prostej kierownicy i rogów. Daje Ci to dużo więcej możliwości ułożenia rąk na kierownicy, różne pozycje sprawiają, że ręce tak nie drętwieją i nie bolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę sens baranka w momencie doboru odpowiedniej kierownicy i mostka. Jednak z tego co widzę, sporo "zbaraniałych" wyprawówek jest dość "ostra" pod tym względem. Niektóre jeszcze ratuje to, że jest odpowiedni zapas podkładek na rurze. Kona Sutra 2015 pod tym względem jest jeszcze ok, co nie zmienia faktu, że to nie moje klimaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mklos1, zapewne jest wyprawowanie i wyprawowanie, dla niektórych to treking i sakwy, a dla innych rower a la CX i bajkpaking. Popatrz np. jakimi sprzętami zachwycają się ludzie w tym temacie: http://www.forumrowerowe.org/topic/130279-rowery-nietypowe-faty-roznokolowce-29-mx-single-bezprzerzutkowce-bikepackingrafting-itp/page-276

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także jestem przeciwnikiem baranka na wyprawówce. Mimo posiadania szosy to zdecydowanie gięta kiera z rogami oferuje dużo bardziej ergonomiczne chwyty.

Ponadto baranek jest dość wąską kierownicą więc utrzymanie obładowanego roweru przy niskich prędkościach jest dość uciążliwe.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...