Skocz do zawartości

[rower] Giant Talon 2 2015


Sebek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem nowym użytkownikiem i prosiłbym o małą pomoc. Planuje zakup MTB od dłuższego czasu, ostatnio moją uwage przykuł Giant Talon 2 , model z 2015r. Oglądałem go w sklepie i sprzedawca powiedział, że mogę dostać 15% rabatu. Sprzedawca w innym sklepie nastraszył mnie trochę mówiąc że Giant jest dobry dopóki się nie zepsuje. Rower nie będzie jakoś strasznie meczony. Troche asfaltu, troche leśnych, polnych dróg i sporadycznie wypad w góry. Co sądzicie o tym rowerze ? Jak sprawowały się poprzednie wersje tego modelu ? Czy ramy są wytrzymałe ? Na forach znalazłem kilka tematów sprzed paru lat o tym jak GIANT zlewał reklamacje dotyczące ram i obwiniał użytkowników, czy coś się zmieniło od tego czasu ?

 

Link do roweru : http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/talon.27.5.2.ltd/18870/76354/#specifications

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy rower jest dobry dopóki się nie zepsuje.

 

Giant od jakiegoś czasu udziela dożywotniej gwarancji na ramę, nawet na fulle, i nawet rowery biorące udział w zawodach. Trzeba tylko zarejestrować rower, bodajże do miesiąca od zakupu. Polityka reklamacyjna giant-polska ulega zmianie, kiedyś rzeczywiście różowo nie było, teraz jest dużo lepiej.

 

Talon w zeszłym roku miał tylko jedną wadę - rurę sterową 1,1/8. Standardem obecnie jest taper. W '15 widzę jest podobnie. Jak chciałbyś w przyszłości wymienić amortyzator na coś innego to będziesz miał problem żeby coś znaleźć, pozatym dobry rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie standardem w każdym rowerze dobrej klasy obowiązkiem jest "wkładanie" do niego sterówki 1.5". Wszystko co go nie ma jest słabszym wyrobem pod bardzo mało wymagającego użytkownika. Ten Giant nie ma główki taper i już to powoduje baardzo duży minus. Sam musisz podjąć decyzję co do przyszłości amorka bo nowego dobrej klasy nie dostaniesz. Wszystko inne podlega normalnej wymianie wiec nie ma tematu.

 

Co do ramy to oczywiście jest gwarancja tyle, że ja osobiście już takiej ramy bym nie chciał od tego producenta. Tu też sprawa indywidualna bo nawet kupno nowej ramy to nie majątek a i z dostępnością będzie coraz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sam jestem zainteresowany tym samym modelem z 2015 roku. Cena to 2799 zl. Warto go brac? U mnie nie wchodzi w gre zadna wymiana amora itd. Nie jezdze wyczynowo wiec wystarczy mi to co jest w oryginale. Wczoraj go ogladalem i jeszcze decyzji nie podjalem ostatecznej. Doradzcie cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Talona 29ER1 2014. Trochę go zapgrejdowałem - zobacz w mojej galerii. Generalnie spoko rower. Fajnie się prowadzi. Miałem jeden problem z amorem, ale w serwisie mi go zrobili (na gwarancji), coś się w środku rozkrecilo. Na razie żadnych problemów nie mam. Szczerze mogę polecić. Nie wiem dlaczego jak ktoś tu pisze o Giancie to od razu wszyscy, że bee [emoji14]

Co do dożywotniej gwarancji to zapomniałem zgłosić na stronie ramy i nie wiem czy jeszcze można, ale raczej dożywotnio go mieć nie będę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

od stycznia też śmigam na Talonie rc ltd 27.5 

Ogólnie szukałem roweru, którego nie będę musiał zaraz upgradować po zakupie.. no może poza siodłem i pedałami.. cała reszta spisuje się znakomicie.

 

Pamiętaj, aby w ciągu miesiąca dokonać rejestracji tu - http://consumer.giant-bicycles.net/default.aspx?country=PL

 

Pamiętaj tez o:

użytkownik nowego roweru Giant jest zobowiązany w ciągu 1 miesiąca od daty zakupu dokonać przeglądu u autoryzowanego sprzedawcy firmy Giant, co musi być potwierdzone pieczęcią w karcie gwarancyjnej. W przypadku nie dokonania przeglądu gwarancja traci ważność.

 

Tu pełny opis gwarancji.. trochę enigmatyczny i w przypadku GIANTA nie liczyłby m na wieczystą gwarancję ;) ale fajnie brzmi - http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/news/article/giant.polska.obejmuje.ramy.swoich.rowerow.dozywotnia.gwarancja/17413/

 

Ogólnie rowery z tej serii polecam ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sabZIRO jesteś już jakiś czas na forum i nie wziełeś RC od demnie ;) NIEŁADNIE :)

 

A co do Talona to moim zdaniem w tym roku gwiazdy są dwie Talon 0 i własnie RC na ktrórym jeździ sabZIRO.

Straszenie, że Talon nie ma taperowanej głowki i nie kupimy dobrego widelca ja porównuje do straszenia, że zaraz nie kupimy opony 26".

 

Co do podbicia gwarancji to tylko dobra wola sprzedawcy. Nigdy nie będę klientowi kazał wracać po miesiącu jak za oknem leży śnieg.

Co mi z tego, że klient przyjedzie rowerem który zrobi 50km.

 

Inna sprawa to rejestracja w necie bo tam już przyjmuje bezduszny :P system komputerowy i nie dam głowy co się stanie jak się spóźnimy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymagam tej tapetowanej glowki, predzej rower bede zmienial niz amor. Chyba ze sie rozleci. Praktycznie kazdy nowy rower jest lepszy od mojego obecnego ktory kupilem 13 lat temu. W maratonach moze bym chcial wystartowac, ale jak juz to w czyms lekkim i dla mnie sukcesem juz bedzie dojechanie do mety a nie walka o 1 miejsce :)

Rower bedzie tylko moim dodatkowym sportem, obecnie silownia, bieganie, a od marca jeszcze boks. Bedzie mi sluzyc do codziennej jazdy do pracy, 18 km w jedna strone. I w weekendy jakies wypady poza miasto. Maraton mowie, moze sie znajdzie czas w jakims wystartowac, ale to tylko rekreacyjnie dla fanu, bez spiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie sie skupiam bardziej na silowni/ kulturystyce, chce wdrozyc boks i zaczynam jeszcze treningi futbolu amerykanskiego. Rower tak jak mowie, tylko dodatek, na ktory juz nie bede mial nie wiadomo ile czasu. A tym bardziej nie bede go modernizowal i pakowal nie wiadomo ile kasy bo reszta i tak mnie wystarczajaco pochlania a tu dojda jeszcze miesieczne raty. Rower jest dobra alternatywa dla biegania, a wiadomo aeroby sa bardzo wazne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, zamiast zakładać nowy temat wolę ten odświeżyć gdyż jest powiązany. Ładna pogoda się robi a ja mam możliwość wreszcie zakupu lepszego sprzetu do jeżdzenia. Jako że laik w tej dziedzinie proszę was o pomoc odnośnie wyboru. Kolega ostatnio sobie w ciemno kupił talona 27,5 3 2015 i mnie to zmotywowało.

Lecz przed zakupem wole się poradzić. Bardziej celowałem w model o którym kolega założył temat lub Talon 27.5 1 LTD.

Pojawiła się też trzecia opcja, poradził mi kolega który "się zna".

http://rowerowy.com/sklep/rowery/enduro-allmountain/prod/dartmoor-primal-basic-petrol

Teraz proszę was o radę stosunku ceny do jakości, gdzie wolę dołożyć 500zł i mieć coś trwalszego na lata. A nie chce żałować.

Terenami w które celuje są lasy, przełaje. Nie wykluczając dojazdu do pracy (do 7km asfalt). Trzeba z tego samochodu wreszcie wyjść...

 

Który z tych trzech uważacie że byłby dla mnie najbardziej odopowiedni? (175cm,70kg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego Dartmora to masakryczna cena jak na stary 8 rzędowy napęd i mechaniczną tarczówkę.

Jeżeli miałbym go wybrać to chyba tylko ze względu na kameleona w lakierze.

 

Co do Gianta to masz już PW ale w cenie tego Dartmora masz już 10rzedowy napęd na znacznie lepszym osprzęcie i dożywotnią gwarancję na ramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sam jestem zainteresowany tym samym modelem z 2015 roku. Cena to 2799 zl. Warto go brac? U mnie nie wchodzi w gre zadna wymiana amora itd. Nie jezdze wyczynowo wiec wystarczy mi to co jest w oryginale. Wczoraj go ogladalem i jeszcze decyzji nie podjalem ostatecznej. Doradzcie cos.

Za 2800 to z gotowka zaplacisz 2500 u mnie tak bylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...