Skocz do zawartości

[tesa 4289] alternatywa dla zoltej tasmy Stana


1415chris

Rekomendowane odpowiedzi

Tesa 4289 jest dokladnie tym samym produktem co tasmy Stana, z ta roznica ze Tesa jest znacznie tansza.

Jest dostepna w roznych szerokosciach. Dla zastosowan rowerowych 19mm i 25mm.

Nastepna dobra wiadomosc, to wydaje sie ze jest dostepna w sprzedazy detalicznej w PL.

Staralem sie znalezc ja na wyspach ale z tego co udalo mi sie wyszukac, to tylko sprzedaz hurtowa.

 

Jesli jedyna i sluszna szerokoscia jest 21mm, to mozna kupic ta tasme w szerokosci 50mm i ja przyciac. Oczywiscie gdzies "profesjonalnie".

Chociaz nie wiem, czy 19mm w zupelnosci nie wystarczy. Na pewno do obreczy szosowych bedzie idelna szerokoscia. Do tych szerszych (23mm), aby zakryc otwoty, tez w zupelnosci wystarczy. Niemniej aby taka obrecz przerobic na tubless, chyba 25mm bedzie lepszym rozwiazaniem.

 

Dla przykaldu Tesa: 19mm, 66m, cena 27zl + wysylka 15zl, 0.64zl/m

Tasma Stana: ok 62zl, 9m, 6.9zl/m.

 

Link do sklepu:

http://www.tasmy24.pl/go/...e579560d35348ec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mala korekta.

Nie mialem jej w rekach. Okazuje sie ze nie jest to dokladnie to samo co tasma Stana. Jest nieco ciensza.

Ale chocby nawinac ja 2 razy to i tak jest duzo tansza od Stanowej.

 

Nie sprawdzalem jeszcze tego sklepu. Informacja: "na zamowienie". Sprawdze dokladnie co to znaczy. Jak trzeba poczekach troche, nie ma problemu. Problemem moze okazac sie min ilosc zamowienia, chociaz o tym nic nie pisza.

 

Kolejnym stosowanym zamiennikiem jest tasma starappingowa 3M X-Weave, ktoja jest jeszcze tansza ok 12zl za 50m.

 

Ostatnio sporo majstruje przy kolach, glownie szosowych. Ale rowniez musialem przebudowac kolo mtb. A tasma idzie metrami.

Przy Stanie mozna zbankrutowac :icon_confused:

Teraz przerabiam kola szosowe na tubless i powiedzialem sobie, ze musze pozegnac sie ze Stanem.

Jak na moje potrzeby, czeste zmiany, jest zdecydowanie za droga. Oczywiscie jest to bardzo dobra tasma.

 

Zamawiam ta 3M, zobaczymy czy to zda egzamin. Jak nie to bede mial czym lepic paczki swiateczne :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

a ja czasami trochę nie rozumiem takiego szukania tańszych alternatyw. Nie zlinczujcie mnie od razu, ale qrcze inwestujecie/jemy w rowery qpę kasiory, nie żadko powyżej tych 5k, i uważam za rozsądne kupienie np. taśmy Stana za 60PLN aby uszczelnić koła ponieważ ktoś opracował ją właśnie pod tym kątem i własnie te szczegóły ( jak wyżej napisane że jest grubsza ) czynią ją specjalistyczną dostosowaną do jej przeznaczenia.

A przecież nie oszukujmy się że często tej taśmy nie zminiamy...

Podobny przypadek jak z mlekem do uszczelniania którego temat jest szeroko opisany na FR ( domowa produkcja naszego Kolegi z Forum ).

No niby wszystko działa, niby łata, ale np. zasycha w 2 miesiące... ( nie pisze z własnego doświadczenia a z opisanych na odpowiednim wątku postów ). I znów, sporo droższe oryginały czy domowe tansze??? No dla mnie osobiście wybór oryginalnego jest jak najbardziej uzasadnioną decyzją.

Może i jestem staroświecki, ale dokładanie kasy do jakości się po prostu opłaca ( oczywiście będąc pewnym że kupujemy dobrą jakość ).

A więc, to tylko moje subiektywne zdanie, więc dont hate ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna popatrzec na to z drugiej strony. Po co placic n razy wiecej, kiedy mozna osiagnac ten sam rezultat nieporownywalnie mniejszym kosztem. Pewnie gdyby tasma stana byla sporo tansza, korzystalbym z niej. Ale kiedy robi sie przy kolach i czesto cos zmienia, Stan staje sie absurdalnie drogim rozwiazaniem.

60zl za 9m 6.66zl/m vs 3M 0,24zl/m.

Jak pisalem, nie wiem jak 3M sie spisze w kontakcie z plynem.

Jako tasma zabezpieczajaca otwory, jest bardzo dobrym rozwiazaniem. Wagowo wychodzi podobnie jak lekkie opaski, jest caly czas tansza i masz tego 50m.

Poza tym, jest to jakas innowacyjnosc ;)

A mleko stana, jak myslisz, jak dlugo pociagnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

U mnie mleko stana dłużej niż 2-3 miesiące nie ma szansy przetrwać, opona 2.0, leję ca. 80 ml, 4-5 miesięcy to chyba jakiś żart :)

 

A dlaczego nie szukać oszczędności, przecież to nie tylko osoba która ma rower za XXXXX tysięcy może sobie zrobić bezdętki.

Na mleku od Leo wychodzi z 70 zł taniej, na taśmie drugie tyle...

 

Dodam od siebie, że ostatnio z Ukaniexem założyliśmy na moim kole rzeczoną taśmę Tesa - bez problemu koło z nową oponą (Geax Saguaro kevlarowa) napompowało się i utrzymuje względną szczelność, także jest nieźle, ciekawe co wyjdzie podczas jazd, ale podejrzewam, że będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mleko stana dłużej niż 2-3 miesiące nie ma szansy przetrwać, opona 2.0, leję ca. 80 ml, 4-5 miesięcy to chyba jakiś żart :) - dlaczego żart? co prawda ja również dopiero w tym sezonie zamieniam na bezdętki, ale koledzy śmigają po 3-4 miesiące ( zalewanie 2, do 3 razy w roku ) więc chyba można.

Poza tym ja nie pisze o wyższości oryginalnych nad domowymi lub alternatywnymi sposobami, tylko że JA preferuję oryginał i widzę w tym sens.

 

A dlaczego nie szukać oszczędności, przecież to nie tylko osoba która ma rower za XXXXX tysięcy może sobie zrobić bezdętki. - oczywiście że tak, ale dla kogoś kto składa ( kupuje rower ) za ostatnie pieniądze rozumiem chęć oszczędzania nawet tych 150zł/rok.

 

Na mleku od Leo wychodzi z 70 zł taniej, na taśmie drugie tyle... - jak wyżej 150PLN/rok

 

Dodam od siebie, że ostatnio z Ukaniexem założyliśmy na moim kole rzeczoną taśmę Tesa - bez problemu koło z nową oponą (Geax Saguaro kevlarowa) napompowało się i utrzymuje względną szczelność, także jest nieźle, ciekawe co wyjdzie podczas jazd, ale podejrzewam, że będzie dobrze :) - no właśnie sam napisałeś - "względną szczelność".

Dobra, ja kończę udzielanie się w temacie bo idzie w złą stronę.

Hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
no właśnie sam napisałeś - "względną szczelność".

Ale nie napisałem, że taśma Stana zapewnia szczelność, bo jej nie używałem.

Używałem za to Caffelatexa i jeżeli chodzi o trzymanie powietrza to nie było lepiej, a wydaje mi się nawet że przez to, że nakładałem tylko jedna warstwę było gorzej i tu Tesa przez swoją cenę jest lepsza, nakładam 2 warstwy i nie ma problemu, w przypadku Caffe aż szkoda nakładać więcej, skoro na 2 koła mam zużyć całą rolkę :/

Po drugie opona której używam nie jest pod TL/TLR, więc to normalne, że bez mleka może schodzić powietrze.

 

3 razy w roku to i ja zalewam, bo 4 miesiące rower rozebrany leży.

 

Trzeba spróbować jednego i drugiego, żeby ocenić i wybrać, na pierwszy raz to wiadome, ze większość wybiera oryginał.

150 zł mieć a nie mieć - jak dla mnie jest różnica, jak taśma się nie sprawdzi to pewnie wrócę do oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to przede wszystkim jest potrzebna tania, niezostawiająca śladów po kleju i ultra lekka taśma pod dętkę do kół szosowych. A że przy okazji będzie się nadawała do bezdętek w mtb to tylko dodatkowy atut.

 

@safian: ważyłeś tą tesę? Ile warstw nakleiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zdaje się, że 2 warstwy ważyły ok 7-8g, ale nie pamiętam dokładnie, ogólnie jest dość lekka.

Z tymi śladami kleju to akurat tak różowo nie jest, zostają na pewno większe niż po Caffelatexie (gdzie w zasadzie nie zostawały żadne), ale rozpuszczalnik i po sprawie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w castoramie taśme tesa extra power o szerokosci 19mm długosc 2,75m cena 8zł nie było nic innego. Używane kendy karmy bez problemu zaskoczyły na mydlinach, obręczy ztr olympic. Dzis zalewam mleczkiem to zdam relacje co do szczelności.

Mam jeszcze pytanie kupiłem ostatnio koła shimano wh-mt66 29 ust i do tego opony race king zwykłe zwijanki nie tubeless nie umię sobie poradzic z ich uszczelnieniem. Macie może jakies doświadczenia z obreczami shimano ust i ze zwijankami najlepiej continentala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

safian gdzie kupowales ta tasme?

Jak bede w PL to chetnie osobiscie zapoznam sie z nia.

 

lysy35 opona zalozona na detce, sciagasz detke, tak aby tylko jedna strona opony zeszla z rantu. Manualnie zakladasz opone na rant, jak Ci sie uda 50% obwodu, jest ok. Potem to tylko dmuchac pompka. Czasami zauwazylem, ze wskakuje bez zadnych problemow, duzo lepiej i szybciej, kiedy opona jest sucha, bez zadnych mydlin i wazelin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie przymierzam się do testu taśmy TESA 4574 ... kupiłem za 8 zeta z przesyłką 50 m ... czyli 16 gr/m

 

Chciałem kupić 4289 z tematu ale wszędzie na zamówienie (miedzy innymi tasmy24.pl) ... albo opakowanie zbiorcze.

 

Ostatni zestaw miałem na taśmie TESA 8349 Duct Tape czyli uniwersalna, naprawcza ta srebrna "zbrojona".

Zestaw był szczelny przez 3 miesiące jednak po rozebraniu dało się zauważyć miejsca gdzie taśma się odklejała.

Kola ujeżdżane były na ciśnieniach z zakresu 2,3 - 3,5 atm.

 

Za jakiś czasy ( kilka miesięcy jazdy :) ) podzielę się opiniami odnośnie 4574.

 

 

Pozdrawian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1415chris wiem czytałem instrukcje

www.notubes.com/documents/TubelessConversion-PL.pdf

Dzisiaj dostałem od zaprzyjazionego oponiarza smar do osadzania opon. Zaskoczyło na kompresorze, byłaby pełnie szczęścia gdyby nie rozcięcie z boku około 2mm na nowej oponie :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...