Skocz do zawartości

[telefony] Guglowaty Android vs Łindołsowskia Nokia vs Ajphonowski iOs vs Cegły z Geriatrii


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Shiryu - możliwe że masz rację, a ja mam zakodowaną w głowie inną definicję smartfona :) E51 to był dla mnie po prostu telefon. Bardzo funkcjonalny i prosty, gdzie jedną ręką w 15 sekund można było zrobić wszystko co trzeba. A do tego dotykalskiego cholerstwa lepiej się nie zbliżać nie mając wolnych obu rąk ;) O wykonaniu czegokolwiek podczas jazdy rowerem nawet nie mówię. No ale coś za coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

od zawsze miałem Sony Ericssony, teraz używam pierszego dotykowego i pierwszego z Androidem w mojej kolekcji - Sony Ericsson Live With Walkman

Telefon zakupiłem jakoś rok temu, przekonała mnie wysoka jakość dzwięku jaką prezentuje za rozsądnę pieniądze. Telefon został zakutualizowany do androida ICS, zrootowany i pokasowałem wszystkie zbędne aplikacje typu facebook, youtube a nawet google play :P Od tej pory ani razu się nie zawiesił, wszystko działa jak należy no i bateria trzyma dużo dłużej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokasowałem wszystkie zbędne aplikacje typu facebook, youtube a nawet google play

 

Pozostaje tylko odpowiedź na pytanie : Po co ?

Dla mnie podstawowym powodem dla którego zdecydowałem się na telefon z systemem to właśnie swobodny dostęp do mnogosci aplikacji.  

Rower masz bez  łańcucha albo korby ?  ;D

 

 

 

po męczarni z Sensation ten to rakieta,

 

Jakoś specjalnie mnie to nie dziwi ze 8S chodzi szybciej od Sensation.

Podejrzewam że podobne odczucia do 8S miałbyś nawet gdyby był z... Androidem.

Miedzy SoC w Sensation i 8S jest zwyczajnie kilkudziesięcio procentowa przepaść w wydajności. 

 

 

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ozostaje tylko odpowiedź na pytanie : Po co ?


Ściągnąłem te które potrzebuje i wywaliłem, bo zawsze odpala się gdzieś w tle tak samo jak google maps czy fejsbuk i przez to dużo szybciej bateria leci ;)

A w razie jak coś potrzebuje ściągnąć to są sposoby na pobieranie z google play na PC :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że nawet Nokia 500 mi szybciej chodziła więc bez porównania. A 8S chodzi mi szybciej niż SIII czy S4 kolegów. Next też odpada. Teraz chcę zmienić na Lumie 1520, bo 8S ma dla mnie za mały ekran.

 

Tapatalk - HTC 8S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większośc telefonów z ICS ma opcję ustalenia limitów w tle albo zdalnego wyłączenia danej apki, ale niestety w LWW ta opcja kuleje i większośc nadal się odpala :) Wiadomo co kto lubi, niektórzy maja odpalone w tle nie wiadomo co i nie zwracają uwagi, ale po wyłączeniu / skasowaniu jest róźnica w "żywotności" na jednym ładowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Greenify

Zainstalowałem i przetestuje jak to działa. Na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że telefon znacznie przyspieszył.

 

Poleci ktoś jakiegoś sensownego roota do S3, która zaczyna zamulać? (Premiera S5 jakoś trzeba klientów nagarniać... :down:  Mam konto na forum android, ale tam są tacy znawcy tematu i generalnie mają tyle wersji, że nie bardzo chce mi się teraz przekopywać i sprawdzać która byłaby ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CyanogenMod chyba należy do najbardziej sprawdzonych i popularnych dystrybucji nieoficjalnych.

 

Co do samego "odmulenia" telefonu  ... poczytaj o TRIM`owaniu pamięci flash.

Wiele urządzeń nie ma tego załączonego i zaczynają się jaja.

Bo normalnie pamięć flash zanim zostanie zapisana musi zostać skasowana jak funkcja jest załączoną dzieje się to tuż po "usunięciu" danych z bloku pamięci w innym przypadku przed jej ponownym zapisem i to powoduje "zamulenie" telefonu.

Z tego co pamiętam jest programik który to potrafi robić nazywa się chyba LagFix .

Jest jeszcze opcja z wyłączeniem animacji przejść w opcjach programistycznych.

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...