Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego 29era


ZbyszekP

Rekomendowane odpowiedzi

@Qbek84: Fajne te błotniczki, były w standardzie czy dokupione?

 

 

Błotniki dokupione - tak jak wspomniał meitner99 jest to Bender Fender XL.

 

Jeśli chodzi o skuteczność to kupiłem je głównie jako ochrona roweru. Przedni elegancko chroni przed syfem gromadzącym się między koroną i goleniami, same golenie oraz dolną miskę sterów. Wersja XL jest dłuższa i wypuszczona do przodu - dzięki temu kamyczki i błoto zaciągnięte przez oponę wyrzucane są przed rower. Nie chroni w 100% twarzy przed ochlapaniem, ale większy komfort jest.

 

Tylny zamontowałem jako ochrona dampera i linku z łożyskami. Tutaj na razie mam mieszane uczucia, ale jeszcze nie miałem okazji przejechać się przez porządne błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3

2

1... (konfetti, fanfary, fajerwerki lub jak kto woli (i ja czynię) zimny browar...)

 

Panie i Panowie. Nadejszła... dobra do brzegu.

Prawdopodobnie pierwsze w SIECI zdjęcia Treka X-Caliber 9 model 2015 w rozmiarze 23" kolor blue czy jak kto woli niebieski.

 

Kiedy zobaczyłem mój krążownik w sklepie, pomyślałem "przecież on wygląda jak niewiele większy X-caliber w rozmiarze 21" ". Prawdę mówiąc spodziewałem się większej ramy, ale ale zajrzałem do tabeli. Rozmiary są prawidłowe! W sumie to i dobrze. Na żywo nie odstrasza wielkością - górna rura na szczęście jeszcze idzie w dół ;). Chociaż przy 198 cm i wadze 105 kg mało który rower byłby dla mnie straszny.

 

Na szybko, jak jeździ? Przejechałem się kawałeczek ale pada trochę, plecy muszą odpocząć (kontuzja kręgosłupa tydzień temu...) to i przejechać się czasu nie było ale powiem krótko. Jedzie! Więcej napiszę za jakiś czas. Może pokuszę się o recenzję amatora...

 

Przepraszam za jakość zdjęć. Przepraszam, że są wykonane wewnątrz. Na rower czekałem ponad dwa miesiące, gdzie termin odbioru był  na 15go września... a rower pojawił się dopiero dzisiaj! - dla Was wrzucam fotki na gorąco, świeżo po powrocie ze sklepu. 

 

Na chwilę obecną rower 100% oryginalny. Pozbyłem się nosków z pedałów, odblasków ze szprych, odblasków "przód/tył". Na dniach spodziewajcie się zdjęć z pleneru, z pewną dawką akcesoriów mniej lub bardziej wyszukanych (będzie mała niespodzianka ;) ).

 

Dziękuję tym, którzy dotrwali do końca krótkiego przecież komentarza! Dla wytrwałych przesyłam telepatyczne pozdrowienia.

 

i czas na fotki:

(aha, na żywo, kolory są jakieś miliard razy ładniejsze - w sumie ciesze się, że model z czarnym malowaniem był dostępny dopiero na grudzień...) Niebieski świetnie gryzie się z pomarań... nie! czerwon nie! ....rudymi wstawkami!

84389157682748238374.jpg

26163143700127374741.jpg

52622827384912819164.jpg

90615397007106017182.jpg

 

i już planuję wymianę kierownicy lub mostka, jakoś tak blisko mi do kokpitu. Ale może jeszcze się nie znam!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3

2

1... (konfetti, fanfary, fajerwerki lub jak kto woli (i ja czynię) zimny browar...)

 

Panie i Panowie. Nadejszła... dobra do brzegu.

Prawdopodobnie pierwsze w SIECI zdjęcia Treka X-Caliber 9 model 2015 w rozmiarze 23" kolor blue czy jak kto woli niebieski.

 

Kiedy zobaczyłem mój krążownik w sklepie, pomyślałem "przecież on wygląda jak niewiele większy X-caliber w rozmiarze 21" ". Prawdę mówiąc spodziewałem się większej ramy, ale ale zajrzałem do tabeli. Rozmiary są prawidłowe! W sumie to i dobrze. Na żywo nie odstrasza wielkością - górna rura na szczęście jeszcze idzie w dół ;). Chociaż przy 198 cm i wadze 105 kg mało który rower byłby dla mnie straszny.

 

Na szybko, jak jeździ? Przejechałem się kawałeczek ale pada trochę, plecy muszą odpocząć (kontuzja kręgosłupa tydzień temu...) to i przejechać się czasu nie było ale powiem krótko. Jedzie! Więcej napiszę za jakiś czas. Może pokuszę się o recenzję amatora...

 

Przepraszam za jakość zdjęć. Przepraszam, że są wykonane wewnątrz. Na rower czekałem ponad dwa miesiące, gdzie termin odbioru był na 15go września... a rower pojawił się dopiero dzisiaj! - dla Was wrzucam fotki na gorąco, świeżo po powrocie ze sklepu.

 

Na chwilę obecną rower 100% oryginalny. Pozbyłem się nosków z pedałów, odblasków ze szprych, odblasków "przód/tył". Na dniach spodziewajcie się zdjęć z pleneru, z pewną dawką akcesoriów mniej lub bardziej wyszukanych (będzie mała niespodzianka ;) ).

 

Dziękuję tym, którzy dotrwali do końca krótkiego przecież komentarza! Dla wytrwałych przesyłam telepatyczne pozdrowienia.

 

i czas na fotki:

(aha, na żywo, kolory są jakieś miliard razy ładniejsze - w sumie ciesze się, że model z czarnym malowaniem był dostępny dopiero na grudzień...) Niebieski świetnie gryzie się z pomarań... nie! czerwon nie! ....rudymi wstawkami!

84389157682748238374.jpg

26163143700127374741.jpg

52622827384912819164.jpg

90615397007106017182.jpg

 

i już planuję wymianę kierownicy lub mostka, jakoś tak blisko mi do kokpitu. Ale może jeszcze się nie znam!

Fajna 29 ka , ja mialem problem przy 200 cm Ale tez upolowalem rame xxl 23" i jestem mega zadowolony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Japierdyczę... Wy ludzie to macie jakiegoś abla z tymi mostkami na minus... Nie wpadliście na pomysł, że nie wszyscy na tym Łez Padole mają potrzebę wietrzenia nabiału w pozycji Panuboguwokno?

 

I co? Ma chłopina może na siłę zmieniać na minus bo to takie wtorbęjeża ściganckie, zajedwabiste i wogóle dodaje 3 cm długości kutacza?

 

... jak pragne zdrowia :verymad::wallbash::down:

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japierdyczę... Wy ludzie to macie jakiegoś abla z tymi mostkami na minus

 

A to z doświadczenia/praktyki  czy fusów ?

Tak się zastanawiam ile kolega ma wzrostu i czy próbował kupić rower pod takie wymiary jak 2m rąk i 1 metr nóg...

Strzelam ... po awatarze jakieś 175 i 75 kg wagi ...

 

A tak swoją drogą gdzie rada co chłop ma zrobić przy takich wymiarach ? ...

Edytowane przez marcusb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

marcusb, nie zrozumiałeś przesłania, widać....
ja na doczepkę nakreślę jaśniej...

Pewnie będzie mu wygodniej, już ma dość nisko kierę względem siodła, no ale dajmy jeszcze mostek na minus
nie dlatego, żeby było wygodniej, nie. BO TAK jest ŚCIGANCKO! RACING pełną goloną nogą.
Nic, że ma podkładek jak komórek w lombardzie, nic, że lepiej było by zaproponować dłuższy most, cofnąć siodło, lub co chyba jest najlepszym roziązaniem - szerszą kierę.
Zróbmy z chopoka ściganta.
amen

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plecy muszą odpocząć (kontuzja kręgosłupa tydzień temu...

Panowie czytajcie ze zrozumieniem. Rower na pierwszym zdjęciu ma siodło co najmniej 10 cm wyżej od sterówki, gość ma kontuzję kręgosłupa a Wy mu jeszcze podkładki każecie wywalić i mostek na minus.

 

Eech...

 

Może i będzie pierwszym prosem na osiedlu ale już widzę te single sygnalizowane migaczem jak laweta, brak balansu na kamieniach z korzeniami i czaszki w oczach na zjazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

BO TAK jest ŚCIGANCKO! RACING

 

Kurcze @anarchy to nie o to chodzi, każdy na forum napiernicza prawie w każego, o poradę trudno a chłop ma wymiary słuszne, a tu ktoś już koledze inna kierownicę wciska, a o mostku i wydłużeniu pozycji słowem nie powiedział.

Szersza kiera, przy takim wzroście i szerokich barach to bardzo dobry pomysł (tak jak siodło pewnie z 155 szerokie) ale dalczego nie spróbować mostka odwrócić skoro to nić nie koszutuje...

 

Pozdro i Szacun dla kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

unclednken, dnia 23 Paź 2014 - 7:56 PM, napisał: plecy muszą odpocząć (kontuzja kręgosłupa tydzień temu...) A zadałeś sobie Kolego trud przeczytania tego co autor napisał?

 

Tak zadałem, mało tego z doświadczenia wiem, że w takiej sytuacji lepiej jest się na rowerze wyciągnąć, oprzeć na rękach niż siedzieć wyżej i bić dupskiem w siodło.

IwanMTB - Kolego nadal czekam/y na radę co chłop ma zrobić lub od jakiej zmiany zacząć ... może coś dla siebie znajdę bo też duży urosłem...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tego...

 

nie spodziewałem się, że wątek obudzi się z hukiem o tej porze. 

Koledzy, mostek prawdopodobnie będzie dłuższy. Z czasem może i kierownica szersza niż 700.

 

Trzeba przetestować, czy plus, czy minus. Może polecą podkładki.

W każdym bądź razie dziękuję za wszelkie sugestie!

 

Patrze na te zdjęcia i faktycznie wydaje się, że to krążownik. Ale na żywo jakoś tak mniej tych cali. W sklepie biegałem z miarką bo myślałem, że mnie zrobili w konia z rozmiarem ramy... Ale przekrok jest ok, dobre 10 cm zapasu a i przednie koło wysoko mogę podnieść. 

A teraz czekamy na zdjęcia w plenerze!

 

 


 

 

w takiej sytuacji lepiej jest się na rowerze wyciągnąć, oprzeć na rękach niż siedzieć wyżej i bić dupskiem w siodło

 

Nic dodać, nic ująć. Trzeba odciążyć tył. Podobnego zdania jest Pani rehabilitantka.

 

Za rady dziękuję, będę próbował na początku z długością/ułożeniem mostka.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...