Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Akceptuję
Zdjęcie
- - - - -

[piasta tył] Chosen - miał ktoś styczność?

Chosen A8077B

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 julaswdx

julaswdx

Maniak

• Użytkownik
  • 267 postów

Napisano 26 luty 2012 - 18:29

Witam, miał ktoś z Was może styczność z piastami Chosen, dokładnie chodzi mi o model A8077B? Wiecie może jak wypadają te piasty jeśli chodzi o eksploatację i trwałość?

http://www.chosen-hu...&tid=28&p_no=25

Użytkownik julaswdx edytował ten post 26 luty 2012 - 18:31

Dołączona grafika

Reklama

Reklama
  • Google

#2 szliri

szliri

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1301 postów

Napisano 26 luty 2012 - 18:35

bębenki są słabe :) lepiej d712 od novateca

#3 Miliron

Miliron

Maniak

• Użytkownik
  • 343 postów

Napisano 26 luty 2012 - 18:35

Miałem i nie zniszczyłem ... Chociaż była seria z wadliwymi bębenkami, które sypały się potwornie. Aktualnie Polski dystrybutor zarzeka się że to nigdy już się nie powtórzy ;) Na pewno jest to ciekawa alternatywa dla Novateca.

#4 Arown

Arown

Świeżak

• Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 05 marzec 2012 - 19:56

Witam
mogę prosić informacje na temat bębenka Chosen A8077B
posiadam piasty A2Z i mam dobre zdanie ,tak samo opinia Novatec 711 i 712 są w miarę dobre lecz "wylajtowane" piasty nie nadają się dla ciężkich zawodników ostro jeżdżących. Powód nie za mocne łożyska i 1 szt. bębenka Novatec 712 pęknięta, jak ktoś szuka sztywnych kół to powinien pomyśleć o
DT 240 lub jak dla mnie NR1 TUNE :-) tak samo jak cena
Dlatego pytam się czy ktoś może testował Chosen A8077B. przód A8076B

#5 abstinent

abstinent

Maniak

• Użytkownik
  • 257 postów

Napisano 31 marzec 2012 - 10:11

ja mam tył A8177B i przód A3836B, czyli chyba odpowiednik na v-ki tych z tematu
Jak na razie ok, nic sie niedzieje, raz tylne łożysko delikatnie popiskiwało, rozebrałem wyczyściłem, trochę smaru dołożyłem i do dzisiaj cisza
jeśli chodzi o łożyska to bez problemu można dostać, nawet ori
Nie wiem co z bębenkiem, kiedyś szukałem i nie ma
Założona kaseta slx i trochę wżerów sie porobiło, do tego nic nie idzie wcisnąć między kasete a bębenek
Moja waga 80kg, 90% tego co jeżdzę to po górach, staram się bardzo nie oszczędzać kół, ale i świrować też nie

Reklama

Reklama
  • Google

#6 bubelek

bubelek

Świeżak

• Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 13 maj 2012 - 10:43

Mam taką piastę od roku i szczerze nie jestem zadowolony. Bębenek to jakaś straszna popelina...3 ostatnie koronki ścinają mi wypusty i niedługo nie będą miały się na czym trzymać :( Zaczynam myśleć nad wymianą bo lada dzień nadejdzie koniec mojego Chosena.

#7 Xanagaz

Xanagaz

Master

• Użytkownik
  • 1743 postów

Napisano 13 maj 2012 - 11:07

Bebenki alu maja to do siebie ze koronki ktore nie sa na pajaku sukcesywnie wcinaja sie w bebenek do tego stopnia ze kasete trzeba mlotkiem zdejmowac. Albo cos dasz pod spod, jak masz miejsce, albo zaczniesz lzej jezdzic ;)

#8 bubelek

bubelek

Świeżak

• Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 14 maj 2012 - 08:02

o to chodzi, że nie mam zamiaru lżej jeździć :) bo pary w nogach przybywa tylko szkoda, że kieszeń tak mocno to odczuwa

#9 Xanagaz

Xanagaz

Master

• Użytkownik
  • 1743 postów

Napisano 14 maj 2012 - 08:42

Lżej piszac miałem na mysli wyzsza kadencje i lzejsze przelozenia. Ile tysiecy zrobiłes na obecnym bebenku? To raczej naturalna sprawa ze po jakim czasie bedziesz musial go wymienic jezeli chcesz zachowac jakosc zmiany biegow (koronki sie przesuwaja na ponacinanym bebenku). Szczerze powiedziawszy nie wiem czy bebenki Shimano pasuja do tej piasty, ale z tego co pamietam ktorys XTR mial tytanowy bebenek, rowniez mozesz nabyc stalowy i bedzie Pan zadowolony ;)

#10 abstinent

abstinent

Maniak

• Użytkownik
  • 257 postów

Napisano 14 maj 2012 - 17:33

jaka kaseta do tego była?
XT to minimum jakie powinno być, na upartego SLX

Reklama

Reklama
  • Google

#11 bubelek

bubelek

Świeżak

• Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 15 maj 2012 - 14:27

Przebiegu nie znam(większość poprzedniego sezonu przejeździłem bez licznika ze względu na awarię),ale z roweru praktycznie nie zsiadam bo używam go i do XC i do dojazdów do pracy. Kaseta to SLX 11-28 i jest to już moja taka druga kaseta na tej pieście.

Reklama

Reklama
  • Google

#12 safian

safian

Stary wyjadacz

• Mod Team
  • 4558 postów

Napisano 15 maj 2012 - 14:58

Mam taką piastę od roku i szczerze nie jestem zadowolony. Bębenek to jakaś straszna popelina...3 ostatnie koronki ścinają mi wypusty i niedługo nie będą miały się na czym trzymać :( Zaczynam myśleć nad wymianą bo lada dzień nadejdzie koniec mojego Chosena.

W D712 mam to samo, jak w każdej piaście z alu. bębenkiem, ALE ograniczyłem to dość mocno przez bardzo mocne dokręcenie kasety - mocniej niż zalecane max 40 Nm, jak coś walnie, strzeli, czy cokolwiek, to nowy bębenek do Novateca kosztuje niecałe 100 zł, więc nie jest źle. Do tego smar na bębenek i zdejmowanie pojedynczych zębatek przy pomocy bacika i jest ok, oczywiście jeśli sie da to lepiej dać zszywki pod kasetę :)