Skocz do zawartości

[Amortyzator]jaki wybrać amortyzator


Rekomendowane odpowiedzi

Do streetu to najlepiej sztywne widły.

Podaj jaki masz budżet na to.

 

Kwote na wydanie amora mam 600 zł bo więcej nie dam na amor na razie bo jeszcze musze zrobić całe koło a i jeszcze jedno chce aby amor był na oś 20mm bo kupuję taką piastę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie poszukaj jakiegoś RS Pike w miarę uniwersalny wideł bardzo często stosowany w tych dyscyplinach może trochę przekroczyć budżet ale raczej warto dopłacić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie poszukaj jakiegoś RS Pike w miarę uniwersalny wideł bardzo często stosowany w tych dyscyplinach może trochę przekroczyć budżet ale raczej warto dopłacić :)

Wg. mnie poszukaj jakiegoś RS Pike w miarę uniwersalny wideł bardzo często stosowany w tych dyscyplinach może trochę przekroczyć budżet ale raczej warto dopłacić :)

 

Też myślałem nad pike ale zobaczymy może ktoś jeszcze jakiegoś amora podsunie

 

A ktoś może wie ile by kosztował Nowy Rs Pike ?? może i bym pomyślał i zbierał na niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra co do tego pike to muszę pogadać z rodzicami bo wcześniej umówiłem sie z nimi na te 600 zł bo ja dopiero co zaczynam zabawe w tych sportach .

A ktoś polecał by tego sr DjD ?? bo kilka osób ma tego amora i są najpierw zadowoleni ale potem jak to bywa lub tego boobmera ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję co następuje: kup nowego Duro, którego sprzedasz jeżeli będziesz się dalej rozwijał w tym sporcie. Jeżeli składasz wszystko to zdecydowanie wersja z osią 20mm i zewnętrzną regulacją odbicia. W moim durniu http://endurorider.pl/2008/02/sr-suntour-duro/ zdecydowanie brakuje mi grubej osi. Poza tym widelec działa i za te pieniądze nic lepszego nie widzę. Odpowiedniki RST są dużo droższe i mają oś skręcaną na śruby.

 

Ceny nowego pike'a widziałeś a jeżeli chodzi o używki to nie polecam tym bardziej, że dopiero zaczynasz zabawę i możesz zdrowo wdepnąć z uwagi na swój brak doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję co następuje: kup nowego Duro, którego sprzedasz jeżeli będziesz się dalej rozwijał w tym sporcie. Jeżeli składasz wszystko to zdecydowanie wersja z osią 20mm i zewnętrzną regulacją odbicia. W moim durniu SR Suntour Duro | Endurorider.pl zdecydowanie brakuje mi grubej osi. Poza tym widelec działa i za te pieniądze nic lepszego nie widzę. Odpowiedniki RST są dużo droższe i mają oś skręcaną na śruby.

 

Ceny nowego pike'a widziałeś a jeżeli chodzi o używki to nie polecam tym bardziej, że dopiero zaczynasz zabawę i możesz zdrowo wdepnąć z uwagi na swój brak doświadczenia.

 

Dzięki ci i moze jednak kupię tego duro bo mam znajomych w sklepie rowerowym (nie słabym ) i tak zamawiam części , a takie pytanie czy warto zmienić olej w tym duro na inny i jaki i czy trzeba go jednak servisować co miesiąc i na co uważać w tym amorku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie:)

 

Potrzebuję fachowego wsparcia w wyborze amortyzatora do mojego Gianta, a widzę, że fachowców tu nie brakuje:) Mam jednak ograniczony budrzet, a poza tym amortyzator ma służyć do codziennej jazdy po mieście i czasem na mały maratonik po niezbyt wymagających szlakach. Dodam jeszcze, że moja waga to 82kg, bo widzę, że ma to znaczenie w wyborze. Mam na oku 5 amorytyzatory i bardzo będę wdzięczny za wypowiedzenie się na ich temat, ewentualnie inne propozycje.

- ROCK SHOX RECON SILVER TK / 100 MM / AIR

- MANITOU DRAKE Super 100 ABS+

- RST Titan AIR 100mm

- Marzocchi 33 Lock Out 100mm

- SR SUNTOUR EPICON R.L.D 100mm 2012

 

Z góry dziękuje,

Pozdrawiam

 

P.S. Pytanie przeniesione z usuniętego wątku, gdzyż już taki istniał za co przepraszam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na temat Drake'a, co prawda w wersji na 29, ale poza rozmiarem raczej wszystko jest identyczne jak 26:

 

http://www.team29er.pl/testy/203-manitou-drake-vel-tower-expert-qwielka-draka-w-polskiej-dzielnicyq

 

Poza tym Drake'a można dostać obecnie w bardzo atrakcyjnej cenie, sam mocno się nad nim zastanawiam, szkoda że jeszcze nie wiem jaki będę miał zwrot z podatku, bo tym bym go sobie sfinansował :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez durnykot, 23 Stycznia 2012 - spam
Ukryte przez durnykot, 23 Stycznia 2012 - spam

Będę miał tanio do sprzedania DJ 3 130mm 2005, zwykłe haki, szału nie ma, ale na początek wystarczy, prosty w obsłudze i serwisie, mocny, typowy dirtowy uginiacz.

Choć lekki nie jest:)

Odnośnik do komentarza

Skłaniam się ku temu MANITOU DRAKE, ale za 700 pln go kupę? Jeśli już w tej wersji oem to bez manetki zapewne?

 

Według katalogu rowerowego wersja BOX ma aluminiową sterówkę ale ciężko mi w to uwierzyć patrząc na jego wagę. Prawie 2kg to bardzo dużo w porównaniu do Epicona i Titana.

Katalog Rowerowy – Manitou Drake

W katalogu widzę, że jest to model pod V-Brake, a ja potrzebuje pod tarczówki. Jest też taka opcja w tym modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...