Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas mnie dziwi popularność tej ramy. Ok, jest stosunkowo niedroga, ale jak ktoś tam wsadza rebę, full XT no to taniość nie jest juz żadnym argumentem. Potem mamy rower, niby składany samemu, ale jak 100 innych na forum, do tego dochodzą jakieś niedoróbki, spawanie na kolanie i pękanie gdzie spawane;) Wiem, wszedłem z tym postem do złego tematu, ale mam go zasubskrybowanego i czasem przyjdzie jakiś mail;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do peaka bo moja rama jest strasznie klocowata a pozatym jest chyba za mała. Dlaczego 'chyba'? Otóż jest to 19'', mam 186 cm wzrostu, ale nogę od wewnątrz 93cm, przy wysokości rury podsiodłowej 480mm sztycę 400mm mam wysuniętą powyżej znaku minimum insert (wiem -zło). Ponadto mam problem ze sztywnymi podjazdami koło dość szybko zaczyna myszkować i podrywać się a twarz i tak już mam na kierownicy a siodełko w tyłku. Z kolei mam obawy że 21" będzie za długa. Obecnie mam mostek 100mm czy jakbym sprawił sobie takiego peaka 21'' to mogę zastosować mostek np 60mm i będzie to jakoś jeździć? Za porady z góry dzięki.

Edytowane przez celar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@celar jesteś dość nietypowy, ja mam to samo, tyle że w drugą stronę - 185 cm i noga 82 cm. Pasują mi ramy od 17" do 19", ewentualnie więcej. Myślę, że przy większej ramie W NAJGORSZYM WYPADKU założysz po prostu odpowiedni mostek (może nawet 40 czy 50 mm), ewentualnie sztycę bez offsetu i będzie dobrze. Różnice długości ram przy zmianie o +2 cale to kilkanaście mm.

P.S. W dziale "kupię" wrzuciłem anons, szukam sztywnej ramy 29er...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Właśnie kończę składanie Peaka i napotkałem mały problem ze sterami. Sugerując się poradami z tego tematu postanowiłem nie robić pozornych oszczędności i zainwestowałem w Dartmoor Astro.

Miski weszły precyzyjnie i bez problemu, natomiast gorzej było z osadzeniem w nich łożysk. Dolne bez problemu, założyłem palcami, natomiast wciskanie górnego nie obyło się bez narzędzi. Trzeba było się nieźle nagimnastykować żeby weszło całe w miskę. Robił mi zaprzyjaźniony mechanik na moich oczach, więc łożysko było wciskane tak aby go nie zniszczyć, a jednocześnie żeby weszło jak najgłębiej. 

 

Pomimo to między łożyskiem, a górną pokrywą sterów jest szpara  1,5  - 2 mm. W żaden sposób nie da się jej zlikwidować. 

 

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem przy tych sterach ? Nie ma tam żadnego luzu i wydaje się, że działa ok, ale obawiam się o szczelność.

 

Jestem troszkę zawiedziony, stery nie są tanie, a z montażem było sporo zachodu.

Ponadto wizualnie wygląda to jak jakaś prowizorka. 

 

S6qwBf.jpg[/img]

Edytowane przez raq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...