Skocz do zawartości

[rower]Jamis Exile Sport


szumasta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu 29er'a. Mam ok. 195cm wzrostu, noga ok. 90cm. Ma on być drugim rowerem, treningowym. Do tej pory jako drugi rower, treningowo/zimowy służył mi stary author 19" (taki parę ładnych lat temu w sklepie doradzili). Jednak w tym roku zdecydowałem się na zmianę i pojawił się problem. Cena ok 2000 - 2500zl, waga raczej nie gra roli. Nie zamierzam się nim ścigać, rower ma być wykorzystywany czysto amatorsko, dla własnej przyjemności. Lubię jeździć praktycznie wszędzie i po wszystkim, nawet jak teren jest ciężki, kamienisty itd. dlatego szukam czegoś z w miarę niskim przekrokiem (ten w authorze mi pasował, jednak po latach używania stwierdziłem, że rama jest za krótka) i tu powstaje problem.

 

Za sobą mam krótkie przejażdżki/przymiarki do modeli (przedstawiam również związane z nimi odczucia):

Specialized Hardrock Sport 29er 19" - ogólne wrażenie dobre, jednak wydaje się troszkę za krótki, przekrok ok, ogólnie dość stabilny.

Specialized Hardrock Sport 29er 21" - jw., długość ramy wydaje się dobra, jednak górna rura zdecydowanie za wysoko, przy zeskoku z roweru krocze praktycznie na rurze...

Gary Fisher X-caliber 21" (nie mieli marlina w tym rozmiarze sprzedawca zapewniał, że ramy są te same) ogólnie dobrze, pozycja trochę dziwna początkowo, prawdopodobnie przez wąską i płaską kierownicę.

 

W tej chwili czekam jeszcze na możliwość przymiarki do Gianta Talon 29er 2 2012, mają być jakoś w październiku. Jednak natknąłem się ostatnio na rower Jamis Exile Sport i hmm, na papierze wygląda to super, dla rozmiaru 21' niski przekrok, rama dość długa. Osprzęt nie najgorszy i cenowo też mieści się w przedziale cenowym. Jedyne co mnie zastanawia czy wystarczy sztycy. Macie może jakieś opinie dotyczące tego modelu, lub tej marki? Co do osprzętu to głównie na przerzutkach, kolach itd. się opieram bo hamulce i tak od razu idą do zmiany na hydrauliki, bo mam w domu odłożone już. Wiem, że najlepiej iść i się przymierzyć ale te rowery będą w Polsce dopiero w okolicach marca 2012 i zastanawiam się czy warto czekać.

link do geometrii http://www.jamisbikes.com/usa/thebikes/hardtails/exile/12_exilesport_geo.html

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie problem jest taki, że nie ma nigdzie już tegorocznego modelu w rozmiarze 21", ponoć na całą Polskę było dosłownie kilka sztuk. Poza tym tegoroczny model miał całkiem inna ramę, co prawda geometria podobna, jednak podsiodłówka jeszcze niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...