Skocz do zawartości

[Licznik] Zakup dobrego i taniego licznika


zdzislaw2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W związku z tym, że stary licznik kupiony w supermarkecie niestety się popsuł muszę kupić nowy.

Proszę o podanie mi modelu dobrego licznika rowerowego który można kupić w niskiej cenie.

Zależy mi na tym aby licznik zawierał następujące funkcje: zegar, dystans całkowity, dystans wycieczki, prędkość maksymalna, średnia.

Zależy mi na tym aby cena nie przekraczała kwoty 50-60 zł.

 

Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Trelocki (2 rowery) od wielu lat, i nie narzekam - sprawują się bezawaryjnie.

 

Ostatnio, po kradzieży roweru został mi licznik "w kieszeni" i już myślałem, że muszę kupić nowy komplet,

bo nigdzie nie można było dokupić reszty "szpejów" które "poszły się rypać" z rowerem,

a jak już coś znalazłem, to nowy komplet licznik wychodził podobnie.

Napisałem do Trelock i... przysłali za friko :thumbsup:

 

Tak że Trelock pomimo że tani (40zł), to IMHO porządny i bezawaryjny.

 

Poza tym, mi osobiście bardziej się podoba kształt, design... ale to już kwestia gustu ;)

 

Pozdrówka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam SpeedMastera 5000 od około 4miesięcy i jestem zadowolony. Kupiłem go za około 15-18zł w jednym z krakowskich sklepów - była urodzinowa promocja. Gdyby nie promocja nie kupiłbym go ale teraz przynajmniej wiem jaki dystans przejeżdżam. Następny licznik musi wyświetlać średnią prędkość a gdyby miał licznik kadencji to... rozmarzyłem się :) Speedmaster przeżył parę godzin w deszczu. Jak za tą cenę to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Kellysa nawet nie bierz .Niby wszystko było w porządku ,nagle wsiadam na rower a tu niedziała.Rozebrałem go ,choc w sumie jest chyba nierozbieralny ale nic to nie dało .Musiałem kupic nowy.Postawiłem tym razem na sigme dokładnie 1609.Kuzyn ma i mu długo służy.Weż jakiś tańszy model to myślę ,że będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ludzie , a ja uważam sigme za najlepsza jakość wykonania tylko jest jeden duży ból . Mianowicie zgubiłem2 sigmy "906" i "1609" ;( , stało się to w ten sam sposób licznik wypadł z mocowania tyle że do 1609 bylo stare mocowanie od 906 . Macie jakiś dobry sposób na zamocowanie te ustrojstwa? Na chwile obecną używam czegoś takiego LICZNIK ROWEROWY Z DUŻYM LCD 28 FUNKCJI PROMOCJA ! (1997825722) - Aukcje internetowe Allegro zobiłem na tym 1500 km dużo w deszczu i wszystko wporzo. W przeciwieństwie do sigmy tego licznika nawet na siłe nie usuniesz z mocowania , sigmy znikneły po przejeździe przez park. Wyzej opisany licznik z allegro dziś niestety doznał awarii , rozważałem zakup nowej sigmy , ale udało mi się naprawić , urwany przewód przy kierownicy połączyłem na nowo i wszystko jak dawniej . Więc moge śmiało polecić! Wracając do sigmy myślę o jej zakupie do nowego roweru , tylko jakiś patent żeby ich nie gubić ktoś zna ;)????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dziwne. Śmigam z Sigmą 906 już 2-3 lata i licznik nigdy mi nie wypadł ani nawet nie próbował tego robić. Co więcej, siedzi on dość mocno w swojej podstawce. Napisałeś, że oba liczniki wypadły z mocowania od 906-tki. Może to właśnie ono było/jest jakieś trefne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Trekingu mam Sigmę 1200 Plus a w Mtb licznik firmy VDO A4

 

licznik-rowerowy-sigma-baseline-bc-1200-plus_0_b.jpgvdo-a4-cycle-computer-IMG25002.jpg

 

Z Sigma jeżdżę dłużej, nie zauważyłem żeby miała tendencje do wypinania się :( Całkiem odmiennie do VDO którego zgubiłem w nocy w lesie ze 2 tygodnie po zakupie ... na szczęście poranny przejazd (trzy krotny) tą samą drogą zaowocował odszukaniem licznika ... może to kwestia miejsca i ilości drgań przenoszonych na uchwyt? Sigmę mam na kierownicy mocno z prawej strony zaraz obok gripa, VDO jest zainstalowany na mostku ... ktoś to kiedyś gdzieś zbadał może?

 

Aha, oba liczniki są bezprzewodowe, Sigma miewała kaprysy z gubieniem zasięgu, dopiero wyrzucenie ja max na prawo kierownicy pozwoliło uniknąć problemów :(

 

Ciężko więc o idealne rozwiązanie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie zgubiłem2 sigmy "906" i "1609" ;( , stało się to w ten sam sposób licznik wypadł z mocowania tyle że do 1609 bylo stare mocowanie od 906 . Macie jakiś dobry sposób na zamocowanie te ustrojstwa?

 

Mam sigmę 1009 STS (przebieg 1900 km w cyklu miejskim) oraz 1106 (przebieg około 600 km w lekkim terenie). Zero problemów z mocowaniem.

 

Wyzej opisany licznik z allegro dziś niestety doznał awarii , rozważałem zakup nowej sigmy , ale udało mi się naprawić , urwany przewód przy kierownicy połączyłem na nowo i wszystko jak dawniej .

 

Mogę polecić Sigmę w wersji STS/DTS (czyli bezprzewodową), ale pod warunkiem, że nie wozi się innej elektroniki na kierownicy. Łącze bezprzewodowe jest bardzo wrażliwe na wszelkie zakłócenia. Wszelka elektronika umieszczona bliżej niż 15cm przy liczniku powoduje problemy z jego działaniem. Problem występował z:

1) Lampą Roxim RX-5

2) Kamerą Drift X170

3) Odbiornikiem GPS Garmin Etrex-H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare sigmy - owszem, miały problemy z mocowaniem. Potrafiły wypaść po uderzeniu ręką, kolanem, a czasem po prostu na nierównościach. Miałem Sigmę 300 przez 9 lat i kilka razy wypadła, ale szczęśliwie ją odnajdowałem. 2 lata temu kupiłem Sigmę 506, zrobiłem z nią kilka tys. km i jeszcze mi się nie zdarzyło żeby wypadła. Raz tylko, ale z mojej winy, bo źle wsadziłem w gniazdo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...