Skocz do zawartości

[Śnieżka] 09.09 lub 10.09


tysia87

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

planuje w raz z kolegą Piotrkiem wbić na Śnieżkę albo w sobotę albo w niedzielę zależy od pogody :)

Trasę jaką wybrałam jest inna od tych standardowych, bo zaczynamy od Kowar wbijamy na Przełęcz Okraj i od strony czeskiej żółtym szlakiem jechać do Średniej Kopy i zielono niebieskim do Śnieżki :)

Kto chętny pisać???

O to link to planowanej trasy tak na szybko:

https://picasaweb.google.com/106035572582454512371/Pulpit#5649291992172756882

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ten termin co prawda nie pasuje, ale o ile dobrze pamiętam z podejścia pieszego, to weźcie koniecznie dętki, więcej niż 3 litry picia, jakieś batoniki musli itp. Nie chce kłamać, bo pamięć sprzed 7miu lat może być wątła, ale jeśli tylko dobrze pamiętam, to Sowa, to przy tym pikuś ;)

W skrócie - nie chce robić afery nie będąc w 100% pewnym, ale przygotujta sie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy od strony czeskiej to znaczy legalnie? :icon_wink: ogólnie planowałem taki trip na ostatni weekend września;) Użytkownik daid edytował ten post 28 minut temu

jest tak samo legalny jak u nas, przy czym tam mandat jest sporo większy niż 50zł! Z naszymi strażnikami się dogadacie a z tamtejszymi to już nie bardzo. Jak ja wbijałem z ekipą w łikend nie było żadnego patrolu po naszej stronie ale życzę powodzenia po stronie czeskiej :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czeskimi strażnikami sie nie dogadacie... Ale nie ma ryzyka - nie ma zabawy... Zatem na 50% piszę się, ale uprzedzam, że wszystko zależy od wyniku sobotniego wyjazdu do Poznania... Jeśli jechałbym to mogę wziąć do auta jedną osobę + rower + bagaż... Wiadomość na gg: 1-siedem-7-siedem-8-pięć-8...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że chcecie wjeżdżać a po wybranym wariancie trasy widzę, że będziecie wnosić. ;)

Śnieżkę mam oblataną dookoła i najlepszym wariantem podjazdu (choć nie najłatwiejszym) jest podjazd dawnym torem saneczkowym pod Strzechę Akademicką a następnie drogą na szczyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) jeśli tylko dobrze pamiętam, to Sowa, to przy tym pikuś ;) (...)

 

 

Widzę, że chcecie wjeżdżać a po wybranym wariancie trasy widzę, że będziecie wnosić. ;)

(...)

 

Czyli jednak pamięć mnie nie zawiodła ;) Ciężko tam jest :P:bye2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co to obawiam się o pogodę dziś u mnie w Kowarach leje cały czas i co gorsza strasznie wieje jeżeli taka pogoda się utzyma to niestety szczyt 1602 m n.p.m. będzie musiał poczekać na lepsze dni :( Bo jak tutaj na dole jest zimno to już wolę nie wiedzieć jak zimno i wietrznie jest na górze :P

A co do trasy to jest to tylko propozycja właśnie mam obawy co do odcinka od Kopy do Śnieżki ten niebieski nie wiem czy dobrze kojarzę ale on chyba jest taki strasznie kamienisty :/ ewentualnie zostaje jeszcze zielony szlak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest stromo, miejscami bardzo, są schody, ścieżka w kosodrzewinie i kamienie. Próbując zjechać tamtędy połamałem tytanowego Flita. :(

Dodatkowo nie polecam jazdy po czeskiej stronie - spotkacie się na pewno z czeskimi strażnikami, którzy pracują od wczesnych godzin (np. na Śnieżnych Kotłach spotkałem kiedyś jednego o 7 rano) a nie są tak tolerancyjni, jak ich polscy odpowiednicy. Co innego zresztą wjazd drogą po której praktycznie regularnie jeżdżą samochody a co innego jazda wąską ścieżką w ścisłej strefie parku.

Poza tym... podjazd na Śnieżkę nie jest IMO najtrudniejszy w Karkonoszach, bo bije go podjazd pod Vyrovkę i dalej, nowym odcinkiem, do Lucni Boudy, gdzie przejeżdża się przez najwyższy punkt legalnie dostępny dla rowerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...