Skocz do zawartości

[Koła] Czy nie za duże ? :(


McZcu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad kupnem nowego rowerku i wpadł mi w oko Kross Evade 1.2 . Na oficjalnej stronie Kross`a jest napisane że model ma koła 28". I tu się pojawia problem , a raczej zakłopotanie ... Mam 14 lat , wzrostu około 155cm i czy koła 28" nie będą za duże ?! W dodatku nie wiem jaki rozmiar ramy wybrać , czy 17" lub 19". Boje się że jak zakupie ten rower będzie po prostu za duży :( Prosze o szybką pomoc , pozdrawiam Filip :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkosc kół zależy przede wszystkim od stylu jazdy to nie tym sie ma czy kola beda za duze czy za male no chyba ze rower dla dzieciaka , rame proponuje 17 . 19 bedzie o_wiele za duza . najlepiej kup rower 17 cali na kolach 26 jest to najbardziej optymalne rozwiazanie . Ja mam 165 i jezdze na 17,5 . Równiez zalezy duzo od dlugosci nóg .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi zależy na tym żeby nowym rowerem można było fajnie , szybko jeździć po asfalcie , a Kross Evado 1.2 to jedyna opcja. Jest może opcja wymienienia kół na 26? Czy będie ciężko je wymienić ? Myślałem również nad zakupem Kellysa Coacha , ale z tego co wyczytałem ma słaby osprzęt i Kross bije go na łeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkosc kuł zależy przede wszystkim od stylu jazdy to nie tym sie ma czy kola beda za duze czy za male no chyba ze rower dla dzieciaka , rame proponuje 17 . 19 bedzie owiele za duza . najlepiej kup rower 17 cali na kolach 26 jest to najbardziej optymalne rozwiazanie . Ja mam 165 i jezdze na 17,5 . Ruwniez zalezy duzo od dlugosci nóg .

 

Gościu, szanuj swój ojczysty język.... A jak już masz to gdzieś, to wklejaj do worda, sprawdź pisownię i wklej poprawione...

 

 

Teoretycznie koła się podmienić da, ale - rama ma inną geometrię, uwzględniającą wielkość kół, przeznaczenie sprzętu, Na innej wysokości przyspawane są piwoty do hamulców w przypadku v'ek.

 

Jeśli w grę wchodzi tylko asfalt i na tym Ci głównie zależy weź rower 28", ale najpierw się przymierz do niego. Osprzęt jest ważny, nawet bardzo, ale Twoje odczucie roweru też powinno się liczyć. Najlepiej sie do sprzętu przymierzyć i wszystko na chłodno przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK , wielkie dzięki wszystkim za odpowiedzi , zastosuje się do waszych rad, a jak juz podrosne to zakupie sobie Evado :) Dzieki jeszcza raz bardzo :]

 

A co powinieecie o Hexagonie V6 ?? Rowerek sprawia wrażenie solidnego , ale ranią mnie czerwone dodatki na ramie, siodełku i kierownicy :( Niektórzy piszą że na MTB też nieźle można poszaleć po asfalcie , w dodatku można jeszcze po lesie szarżować. Udowodnione naukowo ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że się da. I moim zdaniem rower mtb to najlepszy wybór.

Dwa lata jeździłem na góralu po asfalcie (taki już miałem okres fascynacji turystyką asfaltową :icon_lol: ).

Wrzuciłem sztywny widelec (30zł) i opony o szerokości 1,5 (najtańsze Kendy Kwest 50zł za obie) i spisywało się to wyśmienicie. Jak chciałem poszaleć po górach to zmieniałem opony na szersze i opcjonalnie wrzucałem amorek na cięższe trasy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy piszą że na MTB też nieźle można poszaleć po asfalcie ,

Owszem można. Problemem mogą być przełożenia, w MTB jest 42/11 w crossie 48/11 ale z racji, że masz dopiero 14 lat bardziej miękkie przełożenia będą dużo lepsze dla kolan.

 

Zamiast tegorocznego V6 wolałbym tego -> http://allegro.pl/kross-hexagon-ltd-disc-rower-gorski-mtb-tarcze-sx5-i1794440488.html

Ma hydrauliczne hamulce (V6 mechaniczne) i osprzęt Srama, który pracuje o niebo lepiej od Acery z V6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...