Skocz do zawartości

[koło] Mavic C29ssmax


Piotr28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś ma jakies doświadzenia z Mavicami C29ssmax?

Polecono mi te koła w serwisie jako zamienniki do Bontargerów RLX, w które jest standardowo wyposażony GF Superfly. Niestety, tylna piasta Bontagera jest źródłem ciągłych problemów - już kilka razy wymiałem w niej łozyska. Ponieważ koła Bontagera maja po 28 szprych - nie jest łatwo znależć odpowiednia piastę do wymiany. Stąd pomysł, by wymienić całe koła na C29ssmax.

Problem w tym, ze spotkałem się z nie najlepszymi opiniami o piastach w Mavicach (nie mówiąc o problemach przy wymianie szprych z zircalu). Nie chciałbym wpaść z deszczu pod rynnę...

Tak więc, ciekaw jestem osobistych doświadczeń z kołami Mavic C29ssmax, z zwłaszcza z funkcjonowaniem w nich tylnej piasty. Ewentualnie, prosiłbym o ciekawą alternatywę.

 

Zależy mi na gładkiej, bezproblemowej pracy, a nie ciagłych stuków, skrzypień i przeskakiwania. Dodam, że nie jestem zawodowcem i rower nie jest specjalnie katowany (poza wagą ok. 90 kg).

 

Z góry dziękuję za radę i opinię.

 

Pozdrawiam,

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Jakoś przeżyję gorszą estetykę.

Co do obręczy, która lepiej wytrzyma moje 90 kg (w opisach obręczy jest to blisko max. rekomendowanej wagi)? Mój wstępny wybór to frm xmd 388 (420 g) lub ztr 355 (410 g), wzglednie ztr arch (460 g).

Rozumiem, że piasta dt 240s jest optymalnym wyborem i nie ma co mysleć o innych (xtr, hope etc.).

 

Na koniec pytanie do kolegów z Warszawy - który z serwisów jest godny polecenia, tzn. zmontuje te kółka szybko i sprawnie. Tak, by po tygodniu nie trzeba było poprawiać (czego niestety doświadczałem w jednym z renomowanych serwisów).

 

Pozdrawiam,

P.

Edytowane przez Schwefel
nie cytuj posta bezpośrednio nad twoim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bym polecił AirBike ale teraz jak przeczytałem na forum, że ekipa przychodzi do pracy pijana to sam nie wiem...

W każdym razie moje kółka skręcili b.dobrze.

 

XTRa możesz rozważyć jak lubisz się bawić z kulkami, bo sama piasta jest dobra. Hope jest przereklamowany. DT240 to mój wybór, bo lekkie, wytrzymałe i ze świetnym bębenkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam waze 85, mam od niedawna obrecze ztr crest i sztywnosc kola jest przyzwoita, a na pewno lepsza, niz sie spodziewalem - jezeli jezdzisz bez wariactw, to wg mnie moglbys zaryzykowac, tylko jest jeszcze taka sprawa, ze sztywnosc a wytrzymalosc, to 2 rozne sprawy, a tej 2 nie sprawdzalem :D

 

355 raczej odpusc, najlepiej wez xmd388, ktore pozwalaja na naciag 130kgf vs trudno osiagalne 100 w ztr, a jest to znaczna roznica

 

za piastami przejdz sie do ar-maru, bo wiem, ze mieli jakies dt 440 i 340 w bdb cenach, a sa to rownie dobre piasty, jak 240, tylko troche ciezsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...