Skocz do zawartości

Wheeler Team


QWEY564

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witamy, witamy chlebem i sola <_<

 

Opisz moze jak Ci sie sprzet sprawuje, jakie przebiegi, do czego uzywasz itd.

Najlepiej opisz oba rowerki <_<

 

 

 

Na Pro 800 zrobiłem jakieś 3000km zmieniłem tylko przednią przerzutkę i zainstalowałem klamkomanetki, wymieniłem też opony. Potem miałem bliskie spotkanie z drzewem po którym doszedłem do wniosku, że jednak ten rower jest zdecydowanie za duży. Teraz jestem szczęśliwym posiadaczem niebieskiego Pro 19 z którego jestem zadowolony (nawet bardzo). Martwią mnie jedynie sporadyczne niepokojące odgłosy z napędu coś ala zgrzyt połączony z luźnym skokiem korby o ćwierć obrotu.

Pro 19 kupowałem na początku tego sezonu wiec przebieg mam mizerny z 400km.

 

 

Ooo, w końcu jakaś bratnia dusza :)

 

 

 

Witam, witam

 

jak rowerek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuje, ciągle śliczny i wygodny :) [jak coś to dysponuje zdjęciami :)]

Tylko ostatnio jakieś dziwne problemy z dętkami były ale to już przeszłość :)

Ostatnio w sumie częsciej jeżdzę na rolkach niż na rowerze więc nie ma co się w nim popsuć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić mi jakiś bagażnik żeby pasował do wheelerka bo wybieram sie nad morze i nei mam na co sakwy zamontować (sakwy tez jeszcze nei mam <_<) . Najlepiej jak byście podali linki do sklepów internetowych :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niniejszym dopisuje się do klubu Wheelera.

Wczoraj moje szczęście kupiło srebrnego 1901 zx ( fakt....Ona kupiła ,ale ja ciut dopłaciłem :033:)) )

Rower jest naprawde bardzo fajny ,faktycznie idzię pięknie i jest zwrotny.

Po wymianie fabrycznych KEND na bardzo lekkie semi-slicki

Richleya jest chyba lżejszy od mojego.Fakt że ja zawsze woże kupe ciężkich gratów ( klucze,komórka,dętka itp... ).Wygląda na to że przyniesie dużo radości.

 

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem "częściowo" szczęśliwym posiadaczem wheelera 1902ZX, a częściowo tylko z powodu Amorka RST Capa T5, po przejechaniu 200 km dostał luzy i na bruku jest uczucie jak by miał się rozpaść, będe go reklamował.

Co do reszty to jestem bardzo zadowolony :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omfg...jak Wy na tych T5 jeździcie? Kolejna osoba która ma T5 narzeka na luzy, marną markę lub ew. cokolwiek innego. Już prawie drugi rok jeżdzę na T5 i chyba szósty czy siódmy na najsłabszych produktach RST [a nie jeżdzę tylko po asfalcie i co czwartą niedziele] i jeszcze na żadnym nie miałem większych luzów. Nie wiem czy to szczęście czy mam skilla do dbania o swój sprzęt...? W każdym razie dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy ten bagażnik bedzie pasował do wheelera 3901 ? http://www.allegro.pl/item114717742_bagazn...nowy_od_ss.html

 

Ma ktoś taki?

 

Powinien pasować, sprawdź czy masz łatwy dostęp do oczek na śrubę w ramie(jeżeli nie masz założonych tarczówek to powinno być wszystko ok). Ja miałem montować podobny(lub identyczny) do swojego ale z powodu zacisku hamulca się nie dało. Albo to błotników się niedało założyć :D niepamiętam, ale jeżeli nie masz zamiaru zakładać błotników stalowych/alu to na 90% pasuje.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie dopiszę:P Posiadam wheelera pro1900 rok 2005-jeszcze w miare wierny orginalowi.Rowerek fajny nie nazekam teraz wybieram sie nim nad Morze i mam nadzieje ze mnie nie zawiedzie.A propo marki to natrafilem na nia przypadkiem w sklepie rowerowy mialem kupowac Maxima na deore ale jak zobaczylem tego wheelera to wymieklem:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omfg...jak Wy na tych T5 jeździcie? Kolejna osoba która ma T5 narzeka na luzy, marną markę lub ew. cokolwiek innego. Już prawie drugi rok jeżdzę na T5 i chyba szósty czy siódmy na najsłabszych produktach RST [a nie jeżdzę tylko po asfalcie i co czwartą niedziele] i jeszcze na żadnym nie miałem większych luzów. Nie wiem czy to szczęście czy mam skilla do dbania o swój sprzęt...? W każdym razie dziwne...

 

 

Ja mam tak samo 3000km na RST CAPA TL walniecie w sosne po którym skrzywiłem rame a amor cały!

do tego dodam, że z plecakiem waże z około 100kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo 3000km na RST CAPA TL walniecie w sosne po którym skrzywiłem rame a amor cały!

do tego dodam, że z plecakiem waże z około 100kg

 

Ja chyba trafiłem na wadliwy model tej CAPY :-(. na razie jej nie reklamuje, rozmawiałem z gościem w serwisie i powiedział że oni mogą wysłać do reklamacji, ale po pierwsze to będe czekał od 2 do 4 tygodni i mogą mi nie uznać reklamacji bo co prawda jest luz ale nie aż tak wielki, więc pojeżdżę jeszcze troche i jak będzie większy luz to wtedy go oddaje do reklamacji i kupuje inny.

 

A z wheelera jestem coraz bardziej zadowolony :-), super się jeździ i ludzie reagują na niego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy ten bagażnik bedzie pasował do wheelera 3901 ? http://www.allegro.pl/item114717742_bagazn...nowy_od_ss.html

 

Ma ktoś taki?

 

 

Będzie, będzie. Ja mam taki na 1901zx, a rama jest przecież ta sama. Mam taki ale średnio polecam. Mi się potrafił rozkręcić, za dużo tych śrubek i regulacji. Lepiej żeby był pospawany i już. Taki skręcany to pasuje chyba do wszystkiego, bo regulować i przesuwać da się w każdą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował dochodzić na gwarancji złamanych szprych i w związku z tym scentrowanego koła? w gwarancji nie wyłączono obręczy i szprych jako materiałów eksploatacyjnych, więc może uda się coś zwojować?

 

A przy okazji czy ktoś wymieniał tylne koło w 1901zx??

Niestety oryginalne 32 szprychowe szlak trafił po długim wyjeździe z sakwami.

Potrzebuje koniecznie 36 szprychowe tylne koło (a może są z większą ilością?) jak najmocniejsze, czyli pod wage np 120kg (biker + bagaż).

Jakie piasty, szprychy i obręcze polecacie?

Czy jak kupie piastę deore to będzie długowieczna?

Z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się złamały 2 szprychy z tylu i nawet nie probowałem robic tego na gwarancji bo pisze ze ona tego nie obejmuje. Ja wczoraj oddałem do serwisu żeby wrobili to i nasmarowali i wyregulowali caly rower bo wybieram sie niedlugo nad morze wiec musi wszystklo dobrze chodzic zeby posluszenstwa nieodmowil. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się złamały 2 szprychy z tylu i nawet nie probowałem robic tego na gwarancji bo pisze ze ona tego nie obejmuje.

 

W którym miejscu gwarancji są wymienoine szprychy? napisali tylko, że centrowanie koła nie jest naprawą gwarancyjną, ale 2 złamane szprychy to co innego, w końcu mogło to być wada materiału, lub błędny montaż.

Na razie nie mam czasu, może w przyszłym tygodniu się do nich pofatyguje, a do tego czasu niestety rowerek parkuje w domku :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze :D

 

Zrobiłem sobie dzisiaj osłonę antyłańcuchową ze starej dętki Dębicy bo fabryczna już nie daje rady :D

Wczoraj dokupiłem dzwonek [przykręcony pod siodełkiem :P], mam wszystko czego wymaga kodeks i moje własne poczucie tego że rower jest ładny i kompletny [:P], i jestem już gotów na policyjne kontrole których w mojej okolicy ostatnio sporo :)

 

W skrócie...jest fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i naprawili mi szprychy i wycentrowali kolo w ramach gwarancji!!! No w koncu szprychy byly jakies tandetne skoro tak popekaly.

 

Tak czy inaczej oryginalne kolo lezy w domu jako zapasowe, a ja skompletowalem nowe koleczko (patrz sygnatura).

 

Ja tez doposazylem rowerek w:

lampki przednia i tylna, dzwonek, bagaznik, licznik, pompke, dwa uchwyty na bidon i sakiewke trojkatna na rame :-) Jezdze obwieszony jak choinka :-))) spoko to sie wszystko przydaje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem posiadaczem WHEELERA PRO 29, rower jak dla mnie, jest bardzo dobry. Znaczącym jednak mankamentem w rowerach WHEELERA jest moim zdaniem to, że montują seryjnie gięte kierownice, ja lubię (zresztą, jak chyba większość z nas) kierownice proste, wymieniłem ją oczywiście. Seryjnie montowane piasty posiadają mocowania na tarcze, uważam to za zbędny zabieg, ale same piasty to nie bubel, łożyska w nich spisują się bardzo dobrze. Z amorkiem (capa T6) na razie nie mam problemów, regulacja twardości działa, co do przerzutek, to przednia Acera nie pracuje zbyt pewnie, a z tylną Deore nie ma najmniejszego problemu. Mogliby też montować lepsze korby (seryjnie są SHIMANO FC-MC09), no chociażby Acere. Hamulce (V-brakee) są NO NAME, ale co do ich pracy nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Poza tym nic nie można rowerkowi zarzucić. Geometria ramy (jeżdżę na 19'') jest dla mnie wprost idealna. Wcześniej miałem Meridę, ale na WHEELERZE jeździ mi się o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem Wheelery niższych klas mają V-ki "Promax" [przynajmniej ja mam Promaxy] lub firmówki Wheelera ;) [ale i te i te sprawują się bardzo dobrze].

 

Na urodziny dostałem komplet błotników [sKS Beavertail, ot tak, żeby mieć na gorsze dni] i niestety podczas montażu wyszła jedna troszke przeszkadzająca sprawa...wielkość opony. Po testach w zaprzyjaźnionym sklepie wyszło na to że żaden błotnik wkręcany w dziurę w boosterze nie jest w stanie zmieścić się pomiędzy oponę 2.1 i sam booster, tak więc pamiętajcie żeby w razie czego kupować błotniki wciskane w widelec :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...