Skocz do zawartości

[opony]


tobo

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi po głowie wymiana opon w rowerze mtb na "szosopodobne".

W ofercie maxxisa są dwa modele opon typu slick przeznaczone dla kół 26 cali: detonator i xenith.

Xenith to opona całkowicie "łysa", detonator posiada drobny "bieżnik" (używam tego określenia, choć nie wiem czy trafnie), obie w produktach maxxisa są slickami.

Czy ktoś z panów szosowców mógłby napisać coś na temat trakcji opon dwóch powyższych typów? Jeśli ktoś ma porównanie obu maxxisów to chętnie poczytam opinie i wrażenia, ale chodzi mi przede wszystkim o ogólne różnice i podobieństwa.

Oczywiście na trakcję wpływa też mieszanka opony, interesuje mnie jednak na ile skuteczniejsza i w faktycznie jakich warunkach jest opona takiego typu jak detonator. Zapewne "gładka" opona jest przeznaczona na warunki typowo suche a "z wzorkiem" bardziej wszechstronna.

W przypadku opon bontragera (mam z nimi styczność w pracy) wszystkie średniej i wysokiej klasy modele są "łyse", używa ich wiele osób również w codziennej eksploatacji, więc chyba dają radę, nawet w deszczu (tu gdzie mieszkam jest go dużo, do tego teren górzysty/górski).

 

Co do maxxisów detonatorów i xenithów - czy ktoś może podać przybliżoną trwałość tych opon/przebiegi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...