Skocz do zawartości

<<CROSS - Bike Team>>


Selvan82

Rekomendowane odpowiedzi

I jak sie sprawuje ten maxim. Napisz cos bo tez jestem nim zainteresowany smile.gif

 

 

 

Mam go od 2 tygodni i nakręciłem dopiero 168 km. Wszystko działa bez zarzutu, ale tak musi być po takim przebiegu :):D . cena na stronie producenta wynosi 1395 zł, ja w swoim miasteczku wyrwałem go za 1250 zł. Na dzień dzisiejszy jestem z niego bardzo zadowolony, mile zaskoczyło mnie siodełko, spodziewałem się, że będzie mnie d..pa boleć po dłuższej trasie, ale wszystko ok, obeszło się bez rozcierania :D. Przy moim wzroście: 190 cm siedzi się bardzo wygodnie. generalnie jeśli chodzi o ten przedział cenowy polecam.

 

Pozdrawiam

 

nie powiedziałbym , za ponad 1400 zł osprzęt ACERA to co najmniej mało :D

poza tym nie kupywałbym crossa z piastami "no name" i jeszcze ta kaseta 28-14(aż 14!!)

 

ale trzeba pochwalić bika za przyzwoitą rame i stery :)

 

Racja. Trochę przysępili na osprzęcie :). Dlaczego aż tyle się płaci za naklejkę SCOTT na ramie??? :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejciu ale nas już dużo na tym forum, zakładając ten temat nie sądziłem, że nabierze on takich rozmiarów :twisted:

Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony :P

 

Dzisiaj skromnie, tylko 32km, ale za to w terenie po wale wzdłuż Odry. Było fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Monix w klubie.

 

Selvan, tak mnie zastanawia, masz az tak dokladny licznik na rowerze, ze podajesz z dokładnością do 10 metrów tegosezonowy dystans? :mellow:))))

 

U mnie dziś 52, leśnym asfaltem, za często jeżdzę nocami.... już zaczynają mnie irytować te sprinty jak usłyszę spłoszoną zwierzynę:)

 

Pozdrawiam fanatyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Powiedzcie mi jak to jest z crossami. Tz czy mozna na nich chociaż troche poskakać. Wiem ze to nie góral...no ale zjeżdzac sobie czasem ze schodów... zeskoczyc z jakiegos wiekszego krawęznika ze średniej górki po "wertepach"

koła mam niby wzmocnione...ale wiadomo ze to nie rower do agresywnej jazdy. No ale tak w umiarkowanym zakresie można ?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam monix powiem Ci tak, w miarę rozsądku można - ja przykładawo czasami zeskakuję na dużej prędkości z 3-4 schodków, po schodach też zjeżdżałem, zeskakiwanie z krawężników to normalka, wyskoki na małych nierównościach terenu też mi się zdarzają, ale wiadomo, bez szaleństw. Mam już przejechane na swoim rowerze w sumie 450km i na razie nic się niedzieje :D Nie wiem też jakie masz oponki, bo ja mam typowe terenówki Ritchey rozmiar 700x42C z terenowym bieżnikiem.

 

Pozdrowionka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

 

Mam oponki z małym bieznikiem do jazdy po asfalcie sa super. Natomiast wiadomo ze na zakrętach gdzie jest trochę piachu trzeba uważac :D co by orła nie wywinać.

Ale taki zjazd ze schodów to jest ok. W ogle to lubie sobie podskoczyc na krawęznik albo cos. No i to jedyny minus crossów.. bo czasem chciałabym zjechac sobie bez obawy

...a tak to ogladam czy kółka mam całe i czy nic nie trzeszczy :) Ale moze jestem przewrażliwiona :)

 

pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oponki z małym bieznikiem do jazdy po asfalcie sa super. Natomiast wiadomo ze na zakrętach gdzie jest trochę piachu trzeba uważac wink.gif co by orła nie wywinać.

 

Hehe, właśnie jak miałem typowe semislicki to raz o mały włos bym takiego orła wywinął na piasku, od tamtej pory jak mam oponki Ritchey'a piasek mi nie straszny :twisted: Lubię szybką jazdę a do tego ostrą dlatego semislicki nie są dla mnie najlepsze, lubię wpaść z asfaltu na drogę szutrową czy w lekki teren i tam sobie poszaleć :D Myślę, że jak zjedziesz czasami delikatnie ze schodów to nic się nie stanie, natomiast wskakiwanie i zeskakiwanie z krawężników dla mnie to normalność :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

właśnie mam problem z oponkami. Jeżdżę od niedawna na Demie Merano. koła to obręcze Remer x Dragon 622 x 19 + opony Rubena - jakieś semislicki 700 x 35. Waże około 100 kg i o ile na asfalcie się jakoś te moje opony spisują to na piaszczystych leśnych dróżkach jest porażka. Zapadam się dosłownie :D

W związku z tym pytanie - czy macie w swoich Crossach szersze oponki? Jakie możecie polecić?

Co powiecie na taką oponkę?

Conti Vapor 28 x 2.1

Czy założę ją wogóle na moje obręcze? liczę na Waszą pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Selvan82

 

A czy na takich oponkach z większym bieznikiem jeździ sie dużo cięzej po asfalcie ?

 

Jak mozesz podaj jakiegos linka do swoich oponek. Jesli zabiore rower na majówke to bede musiała zmienic oponki bo po lesie wiadomo ciezko na semisilckach jeździc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bocio ja właśnie chciałem kupić te Continentale Vapor jednak nie zmieściłaby się one u mnie z tyłu ze względu na zbyt małą odległość między tylnimi widełkami w okolicach suportu :D Jeśli u Ciebie się zmieszczą, to będziesz miał świetną oponkę terenową! :D

 

monix na takich oponach rozmiaru 42C nie jeździ się wcale dużo ciężej, śmigam na nich po mieście i jest ok. Muszę zrobić fotki i wrzucę je tutaj na forum to wtedy sobie zobaczycie dokładnie jak wyglądają. Linka mogę Ci podać ale zdjęcie jest na dużym zbliżeniu i widać tylko bieżnik opony.

Link do Oponki:

Oponki Ritchey Comp ZED 700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno w terenie na tych oponkach można nieźle pojeździć.

 

Ja chyba zamienie na cos bardziej uniwersalnego. Tz z boku bieznik a po srodku gładkie ..tylko czy takie sa.

w rozmiarze 26 takie widziałam brat zreszta na takich jeździ ... wiec moze na crossa tez sie znajdą :D

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Czy możecie pomóc mi rozwiązać mój dylemat? :P Zamierzam kupić crossa. Dobrą propozycją wydaje mi się Author Reflex (2006), lecz jest dość drogi. Zastanawiam się, też nad alternatywą-Wheller 36. Czy możecie się ustosunkować do tegoż modelu Whellera (jest trochę tańszy od Authora, co nie jest bez znaczenia). :)

Pozdrawiam serdecznie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez swego czasu się zastanawialem nad tym Wheelerem, ale szokuje mnie w nim korba - SHIMANO TX-71 - czyli coś z chyba najniższych półek oraz przednia przezutka - SHIMANO C-051 - czyli tak jak wyzej, coś podobnego co ja posiadam w swoim starym Wheelerze 600 (najtanszy model).

Oczywiście ktoś moze sie ze mną nie zgodzić i mówic, ze to nie sa wazne elementy, ale jednak są...

przednia przezutka moze mniej, ale korba to jeden z ważniejszych elementów.

 

Za tę kase (ok 1600-1800?) to mizeria.

 

A Reflex z 2006 jest jak dla mnie całkiem spoko.

 

PS. I jeszcze amortyzator - przepaść raczej - w Reflexie jest RST tr-pro TnL z blokadą, natomiast w tym Wheelerze to jakaś pomyłka raczej.

 

Ja bym się długo nie zastanawiał...

pozdrówko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...