Skocz do zawartości

<<CROSS - Bike Team>>


Selvan82

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwalam sie wtracic w dyskusje odnosnie rozmiaru ramy. Rowerek na ktorym poruszam sie ma rame 24 zallowa. Jest to dosyc sporo, jednak czubek mojej glowy konczy sie na 198 cm. Rower w zaden sposob nie traci na sztywnosci. Wrecz przeciwnie, jest stabilny i bardzo, bardzo sztywny. Mysle a jestem nawet o tym przekonany ze rower crossowy powinien byc nieco masywniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wielkokołowców.

Śledzę forum crossowe od początku i postanowiłem wreszcie napisać.

Niedawno kupiłem rowerek Dema Merano. Długo zastanawialem się nad kupnem Crossa.

Rozważałem kupno Unibika Crossfire, Krossa Raven Meadow. Oczywiście myślałem też o Authorkach. Ostateczne znalazłem Demę i zakochałem się.

Rowerek na Acerze ( model 2005) kosztował mnie 1100zł. Na początek wystarczy. zrobiłem dopiero ok. 200km ( z czego 64 wczoraj po lasach wzdłuż Wdy) i jestem zadowolony. a jak to śmiga na szosie :) wcześniej miałem jakiegoś Arkusa 26" ale ukradli.. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gartuluję Demy :)

to strasznie uwodziceilskie rowerki trzeba przyznać...

Ja zakupiłem nie dawno Demę Esperię (na deorach) i tez jestem w bardzo zadowolony.

 

Ale co one mają takiego, ze sie cżłowiek od razu w nich zakochuje?

 

 

A co do @brylusa i inych szukających swojego partnera na wycieczki (tzn. roweru) - zastanówcie się dobzre na Authorem Stratosem i Reflexem!!

To są bardzo fajne rowerki, nie powiem, cena tez atrakcyjna, jednak rama przyjmuje widelce tylko z rurą sterową na 1" na gwint (obecnie standardem jest 1 1/8" Ahead). I BARDZO ciężko jest dostać przyzwoitego amorka do tych rowerków. Zastanówcie się dobrze...

 

No i polecam oczywiście Demę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nowych bikerów Crossowych :twisted: Fajnie, że nasze grono z dnia na dzień się powiększa, to świadczy tylko o tym, że rowerki Crossowe cieszą się coraz większym powodzeniem :)

 

Co do rozmowy na temat rowerków, zgadzam się z Płatek-Grupa Upał kupowanie dzisiaj bike'a z główką na 1" mija się z celem - dzisiaj już standardem jest 1/8" ahead - daje to późniejszą możliwość modernizacji roweru.

 

Ostatnio byliśmy z Freemanem na wypadzie z chłopakami co śmigają XC - radziliśmy sobie na naszych Crossach świetnie, teren był bardzo urozmaicony, było miło i sympatycznie - przejechaliśmy ok 60km.

 

A co do rowerków Dema - nie znałem ich dotychczas, ale rzeczywiście są piękne - bocio gratuluję wyboru, masz rację można się w nim zakochać! :twisted:

 

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się w niej zakochałem .. była to dokladnie Esperia, niestety okazało się że po sprowadzeniu roweru będę musiał się na niego zdecydować, do tego przed zamówieniem zaliczka :\ sprzedawca nawet nie wiedział czy są rozmiary 23 cale... przy moich 198cm te 23 mile widzane :-) poszedłem do sklepu obok i były przeceny, trafiłem na Meridkę Crossway 8800 z 2005 za 2350, Esperia była w cenie 2200. Pierwszy kontakt fizyczny w sklepie z Meridą wypadł namiętnie... skończył się zakupem tegoż bajka !! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukav na rowerek się wybiorę z pewnością, ale najpierw muszę wymienić dętkę, załapałem w poniedziałek gumę dzięki pięknej, pozimowej dziurze... W ogóle coś czuję, że będę musiał często centrować koła, drogi mamy naprawdę niesamowite, staram się jechać slalomem, ale po prostu wszystkiego ominąć nie można.

 

Ps.

Chyba niedługo ponarzekam na mojego Authorka, :) zrobił dopiero jakieś 220km, a pracuje dość głośno. Na największej przerzutce z przodu słychać lekkie, ale nieustanne terkotanie, na 3/8 (najcięższa) przy mocnym pedałowaniu słychać dźwięk podobny do początku zmiany przerzutki. W serwisie twierdzą, że podzespoły są jeszcze nowe i muszą się wyrobić. :P Do tego coś piszczy mi w tylnym kole, nasmarowałem wszystko co można nie rozkręcając roweru i nie pomogło.

Czy Wasze rowerki sprawują się idealnie? Ten Author jest moim pierwszym firmowym rowerem i spodziewałem się, że przynajmniej na początku będzie cichutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę napisać tyle - mój Phanatic ma przejechane już 361km - w różnym terenie, nie oszczędzałem go, wjechał już w niejedną wielką dziurę na asfalcie, katowałem go już w terenie, kamienie, pagórki, nawet zdarzało mi się zeskakiwać na nim przy dużej prędkości z 4 schodów :) Wszystko chodzi cichutko, koła się nie scentrowały, w ten piątek zawożę go na pierwszy bezpłatny przegląd - zobaczymy co powiedzą w serwisie :) Ale rowerek śmiga jak nowy, żadnych skrzypień, otarć - na razie odpukać nic się z nim nie dzieje! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej normalne, mnie też się przednia przerzutka rozregulowała trochę, a na dodatek nie umię jej dobrze wyregulować i po każdej mojej interwencji jest jeszcze gorzej. Pobawię się jeszcze jutro, a jak nie to odżałuję to pińć złotych i mi w serwisie zrobią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Dziś trochę pobiegałem, poszperałem i poprzymierzałem co się dało w sklepach rowerowych;)

 

Co do upustów sie zgodzę, gdzie nie wejdę, zapytam się o upuścik, oczka biednego studenta... i faktycznie 5-10% przy płatności gtówką się znajdą;)

 

i Tak.... pokontyuuję wątek tego Stratosa i Axisa.

 

Osobiście, chyba jednak zmierzam w stronę Kellysa.

 

Tylko dlaczego.

 

Zdecydowanie ciekawszy amortyzator, jak się dowiedziałem nowsszy model RST, z blokowaniem skoku, co na szosie jest sporym plusem.

Standard A Heada, warto.

 

Osprzęt porównywalny.

 

Amortyzowana sztyca w Authorze.... chyba nei potrzebuję, zresztą nowa to jakieś 70 zł.

 

no i owa rama. Jak się dowiedziałem i doświadczyłem.. ramy Authora są jednak dość sporę.... przy tej 22.... lekko mógłbym narazić swoje zdrowie;) A kellys idealnie się wpasował z tą 21 calową ramą.

 

revolshift... czy jak to się fachowo nazywa, kompletnei mi nie odpowiada w Stratosie. Czyli znowu osobista korzyść dla Kellysa....

 

No i co najważniejsze zawsze na górskich wojażach łatwiej mi było odczytywać tabliczki pisane po słowacku, a nie po czesku;)

 

Dziękuję za odpowiedzi, wciąż będe drążył... zaraz skoczę przejrzeć te propozycje Scottów.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Ja zdecydowałem się w końcu na rowerek Maxim Excursion 500. Miałem już zamówiony rower Krossa Raven Meadow ale bez wahania zrezygnowałem po krótkiej jeżdzie wspomnianym Maximem :angry2:;):( . Chyba dobrze zrobiłem co? Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukav na rowerek się wybiorę z pewnością, ale najpierw muszę wymienić dętkę, załapałem w poniedziałek gumę dzięki pięknej, pozimowej dziurze... W ogóle coś czuję, że będę musiał często centrować koła, drogi mamy naprawdę niesamowite, staram się jechać slalomem, ale po prostu wszystkiego ominąć nie można.

 

Ps.

Chyba niedługo ponarzekam na mojego Authorka, :blush: zrobił dopiero jakieś 220km, a pracuje dość głośno. Na największej przerzutce z przodu słychać lekkie, ale nieustanne terkotanie, na 3/8 (najcięższa) przy mocnym pedałowaniu słychać dźwięk podobny do początku zmiany przerzutki. W serwisie twierdzą, że podzespoły są jeszcze nowe i muszą się wyrobić. :) Do tego coś piszczy mi w tylnym kole, nasmarowałem wszystko co można nie rozkręcając roweru i nie pomogło.

Czy Wasze rowerki sprawują się idealnie? Ten Author jest moim pierwszym firmowym rowerem i spodziewałem się, że przynajmniej na początku będzie cichutki.

Przy 220km to chyba juz ci przegląd gwarancyjny powinni zrobić. Ja go robiłem po ok 200, ale to było wieeeeki temu. Jak ci sie koło tylne będzie gięło na dziń dobry zmiń szprychy. Wydatek ok 40 zł a dużo daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, co sadzicie o tym rowerku ?

 

http://www.kross.pl/pl/rowery/rower_cross/...ikacja.php?id=6

 

mozna go kupic za jakies 1300zl (a jest to max jaki moge przeznaczyc na crossowke :) ) ... no i zastanawiaja mnie w nim oponki, czy nie sa zbyt cienkie ? czasami powinien zdazyc mi sie jakis wypad w las czy tez inny teren

 

jesli nie ten model to co innego mozecie polecic do max 1300zl?

 

dzieki i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, na przegląd pojadę przy ok. 300km, czyli może jutro, jak się zawezmę.

 

Dede zależy do czego będziesz roweru używał. Ja mam 35mm, bieżnik możesz zobaczyć tutaj . Oponka na zdjęciu jest ponoć o 3mm szersza od mojej. Tak więc na szosie opór (przynamniej w porównaniu do MTB) jest bardzo mały, a w terenie też daje sobie radę bez problemu, ale ja mam stosunkowo niedużą ramę do wzrostu. Jeździłem w głębokim błocie (ok. 10cm), przejeżdżałem przez leśne kałuże nie wiedząc co na ich dnie czeka, ale butów jeszcze mokrych nie miałem. Myślę, że przy 28mm (nie wiem jaki bieżnik) może być już dość ciężko, ale jeśli zamierzasz jeździć po asfalcie i raczej suchych drogach leśnych, to na pewno dasz sobie radę.

 

Proszę wszystkich, którzy nie byli na wcześniejszej liście <<CROSS - Bike Team>> o prywatną wiadomość o dołączeniu. Możecie podać w niej dodatkowo miejsce zamieszkania i nr. GG, to mi ułatwi sprawę. :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dede - na asfalt, czy polne ścieżki rzeczywiście te oponki mogą być, ale nie wybieraj się na nich do kamieniołomu :confused:

Ja na swoich Michelin Dynamic 28C wybrałem się na taką wycieczkę i złapałem "snake". Niby nic wielkiego, zdarza się, tylko że nim zdążyłem wyhamować, to liczba ukąszeń wzrosła do 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i rowerek jest juz zmaterializowany.

 

Wybór padł na Kellysa Axis.

 

sevo masz racje, po przesiadce z makroroweru uczucie, ze rower niemal sam jedzie po prostej;)

 

Ale bede jeszcze musial skoczyc do ponownej regulacji tylniej przerzutki, na najwiekszej zebatce napinacz lekko haczy o szprychy:( Mial ktos taki problem? :)

 

Pozdrawiam i zycze przyjemnego rowerowania przez swieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...