Skocz do zawartości

[manetki] warto zmienic nowsze alivio na starsze stx rc


vitesse

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma dylemat

Mam klamkomanetki alivio st-mc20, lecz od zawsze podobały mi sie np. stx rc SL-MC41.

Czy takie STX RC podlacze zamiast moich alivio? mocowanie wyglada na podobne i druga sprawa czy cos zyskam na tej wymianie?

Alivio z tego zo wyczytalem o 2 lata nowsze i moze juz dogoniło, przegoniło manetki STX RC?

z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zasadniczo STX RC był wyższy od aliwio ale musisz sobie zdawać sprawe ze ta grupa już jest wycofana spory czas. Nie pamiętam z ktorego roku jest mc20 ale jest młodsze, z tego co pamietam obie sa RF wiec działać powinne tak samo jak nie identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Może jakość pracy nie ulegnie zmianie ale liczyłbym na nieco wyższą trwałość. Mam stary rower na stx/alivio. Niestety po prawie 20latach wszystko co było alivio się już wykruszyło a STX nadal się trzyma. Jeśli Ci się podobają to czemu nie? :)

Jeśli chodzi o klamki to mogą hamować nieco lepiej lub precyzyjniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zewnątrz wyglądają praktycznie tak samo. Manetki bardzo proste w budowie. Da radę je rozłożyć i złożyć osoba z odrobiną cierpliwości i zdolności manualnych. Kilka blach, sprężyn, itp. W środku raczej nie będzie zmian konstrukcyjnych. Wg mnie wymiana bez sensu. Choć wymieniłbym dla rozdzielenia manetek i klamek - większa swoboda przy doborze komponentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoje alivio są 3x9,a te stx rc 3x8 jaką masz kasetę?

 

sl-mc20, 3x8, współpracują z 8rz. kasetą

sl-mc37, 3x7, z 7rz. kasetą

 

Z alivio były jeszcze:

sl-mc18, ósemki

sl-m410, też ósemki

 

sl-m430, już 3x9, od tego roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...