Skocz do zawartości
  • 0

[problem] mam kilka pytan


Gość marten

Pytanie

Gość marten

witam

chciałem się was Drodzy forumowicze poradzić w kilku kwestiach a mianowicie chcę swój rower MTB jak najbardziej przystosować do jazdy po szosie ponieważ tylko po takich powierzchniach jeżdżę. Zamierzam wymienić opony na jakieś cienkie, przedni widelec wymienić na sztywny ( może jeszcze zamontuje rogi i tarczowe przednie zamienie na V brake ale ta informacja na razie nie będzie potrzebna)Chodzi o to że ten widelec ( amortyzowany) który mam jest strasznie długi i szeroki bodajże dł. 44 a szer przy kole 12 a wszystkie inne widelce sztywne w innych rowerach które posiadam są węższe i krótsze więc przełożenie odpada. Musze zakupić taki widelec i czy np taki by się nadał?

http://www.cyklotur.com/x_C_I__T_widelec-mtb-ACCENT__P_53010020-53010001__PZTA_1__PD_53010622.html

czy jest on odpowiedniej długości i czy nie będzie takiej wielkiej przerwy miedzy widełkami a kołem(ponieważ opona będzie cienka) co by strasznie głupio wyglądało . jeśli ma ktoś tak założone prosiłbym o opinie albo nawet jakieś linki do zdjęć jak to wygląda. Czy macie jeszcze jakieś inne pomysły przystosowania roweru do jazdy szosowej ?

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

44 cm to bardzo niski widelec, norma dla 100 mm skoku to ok 49 cm (od osi koła do korony) :)

Czy ten widelec z linka będzie pasował - nie wiemy, jeżeli masz główkę pod 1 1/8" to będzie ok o ile przez stwierdzenie "Widelec przeznaczony do rowerów typu MTB" Cyklotur rozumie, że wideł jest do kół 26". Ogólnie ten widelec wygląda na dosć wąski (haki na koła są od zęwnątrz).

Z amortyzatorem będzie to dziwnie wyglądało: https://lh4.googleusercontent.com/-1DdQ7jzQp1A/TXj1hmth4_I/AAAAAAAACuY/fVqR0XlJ8oA/s512/IMAGE_116.jpg

Między podkową i oponą będzie duży prześwit, zawsze rower do MTB będzie dziwnie wyglądał na slickach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie MTB na slickach wygląda tak jak kolega powyżej ukazuje :) odnośnie widelca, posiadam baardzo podobny do tego srebrnego accenta, niemal identyczny, oraz V-ki - jakieś noname ale działały w porządku, więc może mógłbym pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast slicków możesz kupić jakieś pośrednie. Ja używam Continental Double Fighter II.

A jeśli chodzi o inne sposoby przystosowania do szosy, np. modyfikacja bądź wymiana pedałów. W zależności od tego, ile chcesz na to wydać, pedały SPD lub montaż nosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...