Skocz do zawartości

[Fotelik]


anette

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i tak

Musicie sie zastanowić jakie mocowanie fotelika chcecie na:

-kierownice

-rure podsiodłową

-bagażnik

 

I tak z kierownicy bym zrezygnował bo strasznie cieżko sie kieruje z dzieciakiem na przodzie. Co do reszty to tak: nie napisałaś jaki macie rower i jak wam linka idzie od przerzutki przedniej. Czemu o to pytam bo jesli kupujesz fotelik mocowany na rure podsidłową to tam w roweruch xc leci ta linka(są też biki co linki lecą pod dolną rurą). Dobre czyli drozsze foteliki powyzej 200zł przewaznie maja specjalną dziurkę na pancerz i linke tańsze takie jak ja mam nie posiadają tej dziury i musiałem kombinować z linką :/ puściłem obok pancerz i linkę ale przerzuta troche gorzej chodzi, inne rozwiązanie to przewiercić uchwyt który przyczepiasz do rury podsiodłowej ale to lepiej na serwisie niech robią bo innaczej można cos zepsuć NO CHYBA ŻE MASZ MĘŻA SERWISANTA B) W rowerach trekingowych częściej sie zdarza ze linki idą od dołu albo masz jeden blat więc nie ma przerzuty przód (to raczej rowery miejskie) wiec nie bedzie problemu. Co do mocowania na bagażnik to jesli kupisz taki fotelik to potem musisz dobrac odpowiedni bagażnik bo różne bagażniki pasują do różnych fotelików. Sam z tym kombinowałem i w końcu mam mocowanie pod siodłem :D

 

Moim zdaniem co wybrać: mocowanie pod siodło. Czemu: jednym przyciskiem ściągasz fotelik i mozesz normalnie smigać. Potem wczepiasz i po kliknięciu masz fotek za placami :D Jesli kupisz fotelik na bagażnik bo będziecie musieli odkrecać foletki za kazdym razem chyba ze są jakies patenty o których nie wiem :D odrazu odradzam szkoda czasu i nerwów :blink:

 

Na co patrzec przy wyborze fotela na rure posiodłowa: na mocowanie fotelika musi być mocne najlepiej z twardego plastiku, widziałem z jakims badziewiem i nie wsadziłbym tam dziecka:/ najlepiej żeby oparcie było wysokie żeby dziecko mogło polozyc głowe na nim, fajna sprawa to taka mała kierownica dla dziecka wtedy nie trzyma sie siodełka a ty mu pupą nie skaczesz po rękach albo jesli masz stylowe siodło na sprezynach to nie włoży w nie rąk:/ i PODSTAWA !!!!!!!! osłona nóżek przed wczepieniem sie w szprychy. Już raz sie nasłuchałem o takim wypadku NIE MUSZE MOWIĆ CO SIĘ STAŁO DZIECKU!!!!!! A NA NECIE CZYTAŁEM ZE JEDNO DZIECKO MARTWICY NOGI DOSTAŁO :/

 

CO DO BEZPIECZEŃSTWA: dobrze by było żeby fotelik miał cos odblaskowego z tyłu lub lampke do ta co masz pod siodłem tylko dziecku po oczach będzie świecić :/ i ZNOWU PODSTAWA: KASK!!!!!! rozmiarówka jest od 48cm wiec nie wiem czy bedzie pasować. Nasz malec na poczatku miał za małą główkę wiec smigalismy bez kasku :/ teraz chcemy mu kupić właśny bo na razie uparł się na mój :D

 

Co widać na fotce ;)

 

TO na razie TYLE jakby co to pytaj bo pewnie strasznie zamieszałem w tekście :/ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Jesli kupisz fotelik na bagażnik bo będziecie musieli odkrecać foletki za kazdym razem chyba ze są jakies patenty o których nie wiem :)

Firma Hamax ma specjalną wersję fotelkia HAMAX Plus, który mocuje się na bagażnik bez większych problemów. Co więcej fotelik wyposażony jest w sprężyny amortyzujące.... niestety aby to wszystko działało potrzebny jest bagażnik rowerowy tej samej firmy, który kosztuje bagatela... 199 :D Mój syn jeździ w fotliku Hamax Siesta i jest zadowolny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...