Skocz do zawartości

[Obręcze]Wytrzymałe pod v-brake


carminex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

ponieważ jestem dość ciężki-ok 105kg i regularnie jeżdżę sakwiarsko po bezdrożach wciąż ma kłopot z decentracją tylnego koła. W ostatnim czasie wykonałem 3-krotny przeplot tylnego koła- i wciąż po jednej wyprawie znowu zauważałem bicie. Nie żebym się czepiał -bicie jest w granicach 3 mm. Dobrze, że istnieją koledzy mający umiejętności zaplotu koła i cierpliwość -O CHWAŁA IM im :D. Aby dopełnić całości obrazu dodam, że kiedyś wracając z wyprawy wypiął mi się rower z uchwytu rowerowego na dachu samochodu i wyłącznie trzymany za obręcze opaskami przewrócił się -czyli krótko mówiąc nastąpiło mocne nadwyrężenie obręczy. Po tym musiałem wykonać pierwszy przeplot bo mi trzaskały po kolei nyple w przednim kole. Tylne koło tylko biło. Wykonałem również przeplot tylnego ale nadal każdorazowo po jednej wyprawie na (ciężko z sakwami) decentruje się.

SEDNO -szukam mocnej obręczy, trzykomorowej najlepiej z podwójnym kapslowaniem -tak mi doradzili :) znalazłem tylko jedną

http://www.rowerowy.com/czesci/obrecze_opaski/dh_fr/bigbull

co o niej sądzicie, czy może macie inne propozycje?

A może przyczyną tego decentrowania jest zbyt mocny zaplot szprych -sam nie wiem co myśleć o przyczynie. Poradźcie i w wyborze obręczy i w znalezieniu przyczyny ciągłego decentrowania koła.

pozdr i z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rigida Bid Bull z tego co kojarzę to katalogowy praojciec Dartmoora Fortress, który obecnie jest taniej od oryginału do kupienia.

Z naprawdę mocnych obręczy pod vki polecam Ex721. tego naprawdę nie zajedziesz. Topowa obręcz do extremy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. Zastanowiło mnie te kątowe przesunięcie w kapslach -czy to dotyczy tylko tylnego koła-to zrozumiałe a na przód powinno być raczej centryczne. No i sugerowana obręcz nie jest kapslowana podwójnie -czy to rzeczywiście ma dużo znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...