Skocz do zawartości

[Slicki do MTB]Kenda Kwest czy Maxxis Detonator


Grand231

Który slick lepszy?  

15 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który slick lepszy?

    • Maxxis Detonator
    • Kenda Kwest


Rekomendowane odpowiedzi

Witam rozważam zakup slicków do MTB w związku z tym wyselekcjonowały mi się dwie oponki Kenda Kwest-link oraz Maxxis Detonator-link w związku z 100% różnicą w cenie nasuwa mi się pytanie czy warto dopłacać do Maxxisa, obie opony mają pochlebne opinie ale nie mam 100% przekonania co do wyższości Maxxisa, obręcze w jakich będą śmigać oponki to Mavic 317 Disc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gruncie rzeczy skłaniałbym się ku kwestowi, opona jest mi potrzebna na 3 wyścigi(2 etapy szosowe uphill oraz Tour de Pologne dla amatorów), dlatego chciałbym kupić coś wytrzymałego ale zarazem taniego, jak wygląda sprawa przebić Kwesta czy różnica w szybkości roweru między rozmiarem 1.5 a 1.25 jest duża?. W gruncie rzeczy różnica między Detonatorami a Kwestami w rozmiarze 1.5 obie wynosi raptem 50 gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Opony spisują się bardzo dobrze, szybkość w stosunku do poprzednich semi-slicków wzrosła znacząco, do tego ta waga tylko 300 g. Na szosę idealnie ubity szuter też przejadą. Używam je z ciśnieniem 5 bar. Szczerze polecam nie kupujcie ciężkich Kend Kwest lepiej dołożyć te 50 zł i mieć o wiele lepsze gumy. Potwierdzam również opinie kolegów że nie warto kupować wersji 1.5 a coś z przedziału 1 a 1.25-wszakże nie ma to być opona terenowa a szosowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...